Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akar mindenki egyetemre...

Miért akar mindenki egyetemre menni? Tehát majd lesz pályaválasztás szüleim azt akarják hogy egyetemre menjek de én nem inkább szakmát akarok tanulni.

Figyelt kérdés
Aztán úgyis hiány a szakma, ÉS akik kikerülnek a fele munkanélküliek... Meg már tucat közgazdász, ügyvéd, bölcsész van stb.. Köszönöm a válaszokat 18L
2010. szept. 1. 18:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Szakács akarok lenni. De azt nem értem hogy miért akkora divat ez a felsőoktatás? meg olyan hihetetlen szakmákat választanak hogy eldobom az agyamat... Ennek mi értelme van?
2010. szept. 1. 18:29
 12/21 anonim válasza:
75%
Szerintem legyél nyugodtan szakács,az tök jó ha valaki profin főz:)Melletted senki nem fog éhen halni:)
2010. szept. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
86%

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:26 vagyok.


Mai fejemmel a fősuli mellett elvégeztem volna egy cukrász okj-t s akkor utána még mindig lehettem volna cukrászon kívül cukrász szakoktató, ha nagyon szeretnék vagy ha nagyon jól csinálom.

Szerintem fontos (legalábbis nekem), hogy folyton fejlődjek, hogy ne ragadjak le egy szinten. Mert azzal, hogy elvégzel egy ilyen okj-t még nem leszel jó szakács, azzal, hogy valaki elvégez egy egyetemet és kap egy jogi/közgazdász/tanári/mérnöki stb. diplomát még nem lett kiváló, még nem lett jó ügyvéd, tanár, mérnök, közgazdász. Ahhoz még rengeteget kell gyötörnie magát, tanulni, motiválni magad, próbára tenni a képességeidet.

Ne érd be csak azzal, hogy elvégzed, te akarj lenni a legjobb. Mert csak így érdemes csinálni mindent. S nem lesz egyszerű, sokszor lesznek kudarcaid, lehet, hogy sokáig alkalmazottként kell dolgoznod, másoknak megfelelni, de ha jól és egyre jobban dolgozol, akkor magadat teszed jobbá.


Még egyszer sok sikert!


S még annyit, hogy nem lehet mindenki jogász, mint ahogyan nem lehet mindenki asztalos, szakács stb. Ez így van rendjén. Van, akibe belé nevelik, hogy egyetemre menjen, van aki azért megy, mert a társadalomban feljebb akar jutni, látta a szüleit, hogy mennyit szenvedtek, dolgoztak, s ő tanul, hogy jobb legyen, hogy ne kelljen annyit dolgoznia. Van, akinek megfelel az a társadalmi szint, amelyben a szülei vannak. Nem vagyunk egyformák!

2010. szept. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, de én is utálom, hogy mindenki egyetemre akar menni. Azt meg pláne, hogy mindenkit fel is vesznek... olyanokkal járok egy évfolyamra, akik nem tudnak helyesen írni!!! Ez szerintem szánalmas. Ma jellemzően azért mennek a fiatalok egyetemre, hogy addig se kelljen dolgozniuk. Csak aztán meg nagy a szájuk, sírnak a diplomás munkanélküliség miatt. Persze, hiszen hiába van diplomája, ha mellette semmit nem tud.


Na mindegy, nem akarok belemenni, utálom ezt a rendszert. Főleg hogy az én diplomám is lehúzza. Mert nincs beleírva, hogy amíg az évfolyamtársam elolvasta a jegyzet rövidített változatát, ami mondjuk 15 oldal, és abból átcsusszant mázlival meg dumálással, én elolvastam éjszakánként a 25 kötelezőt, plusz még egy kicsit. Jól teszed, ha nem mész egyetemre, ha nincs affinitásod hozzá. Mindegy, mit csinál az ember, csak szeresse. :)

2010. szept. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Abban igazatok van, hogy felhígult a felvételi szűrés a felsőoktatásba, viszont szerintem az érettségi nehezebb lett.

Bár nemzetközi tanulmányok szakra, jogi, orvosi, gyógyszerészi, közgazdasági egyetemre/szakra nehéz bejutni, viszont a tanárképzésben azt tapasztalom, hogy már közepes, sőt kettessel is be lehet kerülni. Na itt a probléma!


2002-ben, amikor én jelentkeztem továbbtanulni, sokkal nagyobb volt a szórás, tényleg számított az az 1-2 plusz pont, s még volt írásbeli felvételi vizsga is, sőt az ELTE-n és a Debreceni Egyetemen még szóbeli is.

2010. szept. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Off:

Bocsi, kicsit kicsusszantam a dologból, de MOST MÁR NINCS IS KÖZPONTI FELVÉTELI??????

csak a hozott pontok számítanak?

2010. szept. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Utolsó : igen. VAgyis nincs:)

Érettségizel, vagy közép vagy emelt szinten. Ebből vannak pontjaid, és még plussz pontok ha van, és ebből lesz a pontszámod.

2010. szept. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ma 11:27-s


jogi karra is be lehet jutni egy gyenge közepes érettségivel. Csupán ki kell csengetni a tandíjat

2010. szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ma 11 27-esnek: SOHA ILYEN KÖNNYŰ NEM VOLT MÉG AZ ÉRETTSÉGI. Aki a mostani rendszerben megbukik, az tényleg nagyon hülye.
2010. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, de én a 2002-es hagyományos érettségiben vettem részt, s azt sokkal könnyebbnek találtam.

Nem gondolom, hogy könnyebb lenne pl: történelemből, amikor egy csomó forrást kell felismerned, s igaz, hogy van kifejtős kérdés is, de ott olyan jól kell fogalmaznod, hogy csak na.


Szerintem nem könnyű a mostani emelt érettségi, bár nem mondom, hogy nem lehet megcsinálni jóra, csak azt, hogy ehhez nem elég olvasgatni a tananyagot, ide tanulni is kell.


Nekünk ugye írásbeli csak matekból, magyarból és idegennyelvből volt. Mondjuk annyival volt könnyebb, hogy ha nem sikerült jól az érettségid, az nem volt olyan rossz, mert volt felvételi eljárás, s ott is bizonyíthattál.

2010. szept. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!