Beragad a diploma?

Figyelt kérdés

Szóval januárban végzek az egyetemen. Nálunk 2 nyelvből kell nyelvvizsga,sgyből szakmai és a másikból felsőfok. Angolból már rég megvan a felsőfok,de olaszból az istenért nem sikerül a szakmai...pedig készülök. Tanárhoz járni sajnos időm éa pénzem sincs. Most jött a szakdoga is,záróvizsga tételek,nincs időm még annyi sem mint eddig.

Úgy néz ki be fog ragadni a diplomám..

Egy big 4 cégnél vagyok gyakornok és ugye ha beragad a diplomám,nem leszek attól már diák szóval gyakornok nem lehetek. Azonban ha abszolválok,csak a diploma ragad be,akkor még felvesznek teljes állásba? Ezt tudja valaki?

Illetve tudom,hogy undorító dolog,nekem sem tetszik,de szerintetek mennyi az esélye,hogy a 2022 januárbam végzőknek is lesz nyelvvizsga moratórium?



2021. nov. 3. 21:22
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem már nem lesz és eddig sem lett volna szabad moratóriumot hirdetni. A diplomának vannak feltételei, ezt tudja mindenki az egyetem elkezdése előtt is, tessék teljesíteni.
2021. nov. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
56%
sztem elhelyezkethetek, de sztem max gyakornokként, de ezt én sem tudom, próbálok pozitív lenni, hogy megadják idénre is, nincs bűntudatom, mert nincs rá időm készülni.
2021. nov. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
De gyakornok csak akkor lehetsz,ha van aktív hallgatói jogviszony,nem? Én úgy tudom.
2021. nov. 3. 23:07
 14/29 A kérdező kommentje:
11-es könnyen beszélsz! Gondolom neked nem kellett 2 különboző nyelvből felsőfokú vagy+szakmai felsőfokú nyelvvizsga.
2021. nov. 3. 23:08
 15/29 anonim ***** válasza:
76%

kérdező, nem pontosan értem, miért kérsz folyton elnézést, amiért a moratóriumban reménykedsz?

ki a szarnak jó ez a rendszer? mindenki szenved tőle! a kormány nyelvpolitikája megbukott.

ezt orbánék tették kötelezővé anno, tehát szavazásnál jövőre ere gondoljatok.


eleve borzasztó nagyok az egyenlőtlenségek: én suliban végig csak németet tanulhattam mindig, el lehet képzelni mekkora hátrányban vagyok az angollal, szegény családból származok, első generációs diplomás vagyok, sosem volt pénzünk különórákra, magántanárra, nyelvsulira.


az a gyerek,aki 10 éces koréától tanulhatott angolul, vagy volt aníagi tőke őt taníttatni, olyan előnyben van, amit nem tudok behozni.


tehát nem a nyelvvizsgát kéne követelni, hanem nivellálni az egyenlőtlenségeket, elérni, h. magas szintű legyen a nyelvoktatás mindenhol, hogy miinél több nyelvből lehessen választani, h. angolból senkit ne zárjanak ki, h. ne vagyonokba kerüljön egy nyelvvizsga, megint emelték a költségeket.


én azt látom, ez sok embernek qurva nagy stressz és mentális meg anyagi megterhelés, és mire eljut az ember a nyelvvizsgáig, úgy megutálja a nyelvet, h. utána abbahagyja, és pár éven belül megkopik a tudása.

én komolyan mondom, rühellem már az angolt, mert egyedül szenvedtem vele évekig, és mire eljutottam a vizsgáig, kész idegroncs lettem...



szval petíció kéne, de nemcsak a szezonális amnesztiára, hanem a véglegesre, és a nyelvoktatásbeli esélyegyenlőségért is!!!!

2021. nov. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
76%

11


azt pofázom, h. ez csak mo.-n van így, sehol máshol.

azt is mondom, h. érdemes felismerned, h. privilegizált helyzetben vagy, és neked ez nem ütközött nehézségbe, vagyis tanulhattad formális iskolai keretek között a nyelvet vagy vehettél magánórákat.

azt kéne felfognod, h. nem mindenki ilyen szerencsés, ők a nyelvileg hátrányos helyzetűek.

a sikeres nyelvtanulást az is meghatározza, h. milyen a családod kulturális, gazdasági és társadalmi tőkéje, ahol alacsony szinten vannak ezek a tőketípusok, ott eleve hátrányból indul a gyerek.

amiről beszélek, annak megértése némi empátiát igényel, h. tudj azonosulni a kevésbé kiváltságos helyzetű embertömeggel.

2021. nov. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

15-ös, azért kérek bicsánatot,mert látom mi megy, itt is olvastam 1-2 kérdést és láttam,mennyire leszólják azokat akik érdeklődnek,lesz e idén is nyelvvizsga elengedés.

Én is megutáltam az olaszt..nagyon is..nem azért,mert csúnya nyelv,alapjáraton tetszik, de ez az erőszakból tanulás,stressz ami nem hiányzik. Fogytam 4 kilót pár hét alatt, aludni meg enni már nem tudok, folyamatosan a myelvvizsgán stresszelek,hogy lesz e engedés,vagy beragad a diploma és munkanélküli leszek,mindezt úgy,hogy szinte csak 4-5ösök lennének a diplomámban+angolul beszélek felsőfokon,olaszul is erős középfokon.

2021. nov. 3. 23:26
 18/29 anonim ***** válasza:
76%

hogy hányasok lesznek a diplomádban, azt egyelőre nem tudhatod.

amúgy csak egyetlen jegyed lesz benne, a diplomaátlagod és a minősítés.


a diplomád jegye pedig a szakdolgozatodon, az államvizsga-jegyeiden múlik, amiket még nem tudsz.

2021. nov. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
87%
Azért azt se hagyd ki a számításból, hogy tavaly az őszi félévben nem adták ki a diplomákat nyelvvizsga nélkül. Első körben azok kapták meg, akik 2020. augusztus 31-ig tettek sikeres záróvizsgát. Utána egy félév kimaradt, majd a tavaszi félévben jött a döntés az újabb moratóriumról, azután kapták meg azok is a diplomájukat, akik decemberben/januárban tettek sikeres záróvizsgát, csak akkor nyelvvizsga hiányában bent ragadt nekik.
2021. nov. 4. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Nem csak egyetlen jegyed lesz a diplomádban,vannak tárgyak(nálunk úgy fudom 6),ami benne lesz.

Utolsó: ohh ezt nem tudtam :(((

2021. nov. 4. 05:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!