Beragad a diploma?

Figyelt kérdés

Szóval januárban végzek az egyetemen. Nálunk 2 nyelvből kell nyelvvizsga,sgyből szakmai és a másikból felsőfok. Angolból már rég megvan a felsőfok,de olaszból az istenért nem sikerül a szakmai...pedig készülök. Tanárhoz járni sajnos időm éa pénzem sincs. Most jött a szakdoga is,záróvizsga tételek,nincs időm még annyi sem mint eddig.

Úgy néz ki be fog ragadni a diplomám..

Egy big 4 cégnél vagyok gyakornok és ugye ha beragad a diplomám,nem leszek attól már diák szóval gyakornok nem lehetek. Azonban ha abszolválok,csak a diploma ragad be,akkor még felvesznek teljes állásba? Ezt tudja valaki?

Illetve tudom,hogy undorító dolog,nekem sem tetszik,de szerintetek mennyi az esélye,hogy a 2022 januárbam végzőknek is lesz nyelvvizsga moratórium?



2021. nov. 3. 21:22
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
74%
igen mondjuk ebben egyetértek, hogy nem szezonálisan kéne az amnesztia, teljesen el kéne törölni, egyébként engemet is németből irattak be, első generációs diplomás vagyok én is, nem tehetüük meg a magánórát..(12-es vagyok) Szerintem megérne indítani egy petíciót.
2021. nov. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Total igazsagtalan tolunk elkerni a nyelvvizsgat. Raadasul megint emeltek az arakat tehat duplan szivunk. Nevetseges az egesz.
2021. nov. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
A másik hogy most mindekit majd buktatnak meg a nyelvvizsgán, mert vissza kell jönnie valahogy annak a pénznek, ami kicsúszott a nyelvvizsga központok kezeiből a nyelvvizsga menetesség miatt. Szánalmas.
2021. nov. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
17%

23. Mindenkit nem buktatnak meg, csak aki nem éri el a pontszámot. Amit írtál tisztán rosszindulatú megközelítés.

Egyébként nem adtam volna amnesztiát senkinek és ha nyelvvizsga a diploma feltétele, akkor azt kell teljesíteni.

2021. nov. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
71%
…csak aki nem eri el a pontszamot:D jolvan…barcsak minden ilyen egyertelmuen fekete es feher lenne. Majd szolj ha felkeltel csipkerozsika.
2021. nov. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
22%
25.! Igen, egyértelmű, akinek magas a mérce, az tanuljon többet! Ennyi. Nekem sikerült.
2021. nov. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
71%
nem mindenki jár könnyű egyetemre mellette, meg van szakmai gyakorlata
2021. nov. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Én két hete végeztem orvosi egyetemen, német nyelvvizsgám van illetve angolból írásbeli, a szóbeli már nem fért bele államvizsga előtt. Mivel a diploma kiadása az angolhoz van kötve így nem tudok elkezdeni dolgozni még. Pár héttel ezelőtt míg hallgató voltam a kirendelések miatt rettegtem, mondván, hogy nincs elég orvos menni kell segíteni. Mikor a záróvizsgát leteszem, azért annyira nincs orvosra szükség, hogy elkezdhessek dolgozni.

Igazából teljesen jogos az, hogy valamilyen feltétellel kezdjük az egyetemet és azt kell teljesíteni. Viszont mikor elterveztem, hogy ennyi tanulás mellett mikor tudok majd intenzívebben nyelvet tanulni abszolút nem terveztem be, hogy az utolsó két évem ekkora káosz lesz.

Másrészt nagyon nem érzem korrektnek, hogy azoknak akiknek évek óta nem került kiadásra a diplomája nyelvvizsga hiányában most hirtelen kiadták, akik pedig most államvizsgáztak a járványhelyzet kellős közepén azok nem kapják meg nyelvvizsga nélkül.

Ha csak azok kapták volna meg előző körökben is a diplomát nyelvvizsga nélkül, akiknek a záróvizsgája illetve az azt megelőző pár hónap pont a karantén idejére esett, valamint arra az időszakra amikor a nyelvvizsga központok nem tudták, hogyan tovább, nem esne ennyire rosszul.

2021. dec. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
És tisztában vagyok azzal, hogy orvosként szükségem lesz az angolra. Az írásbeli azért is ment könnyen, mert szakirodalmat eddig is olvastam angolul. Én annak is nagyon örülnék, ha olyan megoldást találnának rá, hogy elkezdhetek dolgozni, de például a vészhelyzet megszűnése után 3 hónapon belül mutassam be a nyelvvizsgám. Tehát nem a nyelvvizsgázástól szeretnék megszabadulni, csak szeretnék végre dolgozni, magamnak fizetni a nyelvórákat. És jó lenne, ha megszabadulnék attól a stressztől, hogy nekem ezt egy két hónapon belül teljesíteni kell, mert jelenleg azt érzem, hogy ez csak ront a teljesítményemen. Ha nem kényszer lenne, tudnám élvezettel tanulni.
2021. dec. 7. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!