Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy nem érzem magamat jól az egyetemen?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok jelenleg.


Voltak olyan napok amikor nagyon jól voltam, de szeptember óta ez a második olyan periódus amikor azt mondom, hogy én itt nem érzem magamat jól, nem nekem való az egész egyetemi élet.

Gondolkodtam már azon is, hogy ott hagyom, de sokan azt mondják, hogy az elsőévet érdemes megvárni.


Nagyon kapcsolatokra sem könnyű szert tenni. Egyedül a koliban van egy csoport akik járnak rendszeresen a kocsmába berúgni, de ennyi. Bejárnak hébe-hóba az emberek órára, de azon kívül nem látni őket.


Utóbbi időkben az előadásokra sem járok be az összesre, csak a kötelezőkre, illetve a legalapabbakra amelyre épül az egész szak.

Tanulni szerdán tanultam utoljára, azóta se kedvem, se erőm azt érzem.


Középiskolába sem szerettem járni, de valahogy az mégis színesebb volt, nagyobb volt a nyüzsgés, itt meg azt érzem mintha egy horrorfilmbe lennék, szürkeség mindenütt és mintha az emberek eltűntek volna a világból.



2021. nov. 14. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Egyébként a szakot, a tanulást szereted? Vannak céljaid a képzéssel, vagy csak beiratkoztál egy random helyre?
2021. nov. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A szak érdekel, azt, hogy szeretem e nehéz kijelenteni.


A tanulást abszolút nem szeretem, olvasni szeretek olyan témában ami érdekel.


Vannak természetesen céljaim a képzéssel és azt is tudom miért ezt választottam.

2021. nov. 14. 18:30
 3/5 A kérdező kommentje:
Mármint még nehéz kijelenteni,hogy szeretem e.
2021. nov. 14. 18:31
 4/5 anonim ***** válasza:
15%
Tanulj levelezőn és dolgozz mellette! Akkor értelmesen töltöd az időd, vernyogás helyett tartalmas is lehetne.
2021. nov. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, akkor viszont adj magadnak még pár hónapot. Ha a céljaid megvannak, ne foglalkozz azzal, hogy a közeg nem a legjobb, hiszen hosszú távon nem ez fog számítani.
2021. nov. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!