Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan ertsem meg a matekot?

Hogyan ertsem meg a matekot?

Figyelt kérdés

Matekból sosem voltam a legjobb. 1.osztalytól 5.osztályig egy nő volt a matek tanárom. Ha az okosabb osztalytarsaim az ertettek az anyagot, haladtunk tovább. Matek tagozatos is vagyok. Alsoban volt, hogy egy csomó matek versenyre kötelező volt menni. Ha valaki nem akart, befizette az osztályfőnököm (aki a matek tanárom is volt) helyette. Technikan, rajzon es környezeten is csak matekoztunk, matek versenyekre készültünk.

Majd 6.ban egy férfi lett a matek tanár. Valamiért engem nagyon kifigyelt magának, es minden oran felszólított, kihívott felelni. Először nem nagyon érdekelt, mert tudtam nagyjából az anyagot, de 7.evtol minden nap féltem emiatt. Tanultam, készültem es sírtam. Ebből állt egy napom. Majd ev végén már kezdett békén hagyni.

Most 8.evben már mást piszkal. Nem stresszelek minden óra előtt, viszont a matekot meg mindig nem ertem. Mondja hogy kérdezzünk, ha valami nem megy, csak ezzel az a baj, hogyha valakinek nem megy az adott feladat, akkor kihívja a táblához. Ezért sem szoktam kérdezni, mert félek a sok ember előtti "szereplestol", felelesektol. Es van hogy a feladatot amit nem tudtal megoldani, meg le is osztalyozza. Tehát ezzel semennyire nem vagyunk előrébb. Órakon próbálok figyelni, de nagyon erthetetlenul magyaráz. Altalaban apám szokta itthon elmagyarazni az anyagot, de már így sem megy.

Ha egy oran uj anyagnak kezdünk neki, akkor altalaban megoldjuk a példákat amik a tankonyvben vannak, es haladunk a többi feladat felé, es altalaban mindegyikhez kihuv egy embert hogy csinálja meg, es leosztalyozza. Ha nem erted, beszoptad.

Szóval nemtudom már mihez kezdjek. Holnap irunk temazaro ilyen szöveges feladatokbol, es szinte egyik része sem megy.



2021. dec. 13. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

Matek tagozatos vagy és 8.ban jöttel ra, h nem erted a matekot...?


Hol santít ez a törtenet?

2021. dec. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 "Matekból sosem voltam a legjobb."
2021. dec. 13. 21:36
 3/5 anonim ***** válasza:
De akkorcmiert jársz tagozatra???
2021. dec. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 nyilván nem en irattam be magam 7 evesen
2021. dec. 14. 00:40
 5/5 anonim ***** válasza:
4: akkor kérd meg a szüleidet, hogy fogadjanak melléd korrepetáló tanárt. Vagy akár egy felsőbbéves gimist, netán egyetemistát, aki elmagyarázza neked.
2021. dec. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!