Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha: nem érdekel a...

Mit tegyek, ha: nem érdekel a matek, nem is értem és nem is fogom használni az életben?

Figyelt kérdés

Mint ahogyan a kérdésben írtam nem érdekel a matek. ez már általános alsóban is beigazolódott, mert ott épp csak kettesekkel bukdácsoltam, miközben irodalom, nyelvtan, történelem, biológia, kémia tantárgyakból szín ötös, dicséretes vagyok még most is, 10. osztályban. Matekból néha-néha szerzek 5-öst, de az átlagom 2.34.


Gimis matektanárom ezt magára veszi, nem érti meg, hogy nem körülötte forog a világ, mégis azt hiszi külön nekem több házit kell adnia, és jobban csesztetnie, pedig milliószor elmondtam neki is, meg másoknak is, hogy a matek teljesen hidegen hagy, engem mindig is a jog, a bölcsészet érdekelt. Egyetemre is ezen az úton fogok tovább tanulni, matekra egyszerűen nem lesz szükségem!


Már 8. osztály végén felsőfokú angolom és középfokú németem volt, így alap, hogy felvételizhetek pl ludovikára diplomataképzésre. De előtte még egyetem kell.



Ezekkel az adatokkal mit javasoltok? Érettségin muszáj a matek, de félek, hogy nem megyek át. Matektanáromnak mondtam, hogy kettes a cél, senkinek semmi rosszat nem akarok, ezért kérem, hogy hagyja, engedje el. Higgye el, nem ezen fog múlni az én sorsom, hogy több házit ad nekem. Érettségin nem lehet megúszni a matekot?


2021. dec. 16. 22:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy a természettudomány is érdekel, tehát azokból is kiemelkedő a tudásom.


Ezeket most tényként mondom, nem felvágásból. Ha nem írom le nem tudjátok, hogy milyen vagyok én :) ezek mellett idegen nyelvből 3 nyelvet tanulok, angolt, németet és oroszt, jövőre megyek német felsőfokúra, egyből utána oroszra. Az évfolyamomhoz képest olyan fogalmazásokat írok, amiktől a tanárok csak ámulnak. Ezért nagy önbizalommal mondom, hogy a matek egyszerűen nem fog kelleni. Legalábbis annyira nem, hogy jó jegyeket szerezzek belőle.

2021. dec. 16. 22:18
 2/14 A kérdező kommentje:
"nem érti meg, hogy nem körülötte forog a világ" ezt meg úgy írtam, hogy azt hiszi szegény, hogy én valami matek-professzor akarok lenni, vagy mi és hogy az ő tantárgya számít a legjobban. Ezt több másik tanárom is mondta akikkel órák után beszélgettem, hogy "hagyd rá Dávid, tipikus tanár". de ez nem segít.
2021. dec. 16. 22:19
 3/14 A kérdező kommentje:
Pont a matektanárnak kéne segítenie abban, hogy egyszerűen túléljem és kihúzzam az érettségiig. Nem érdekel, hogy 1.9 az átlagom, mert 9.ben már megadta rá a 2-est, de érettségin nem lesz elég.
2021. dec. 16. 22:20
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Gyerek, túl sok volt a flex. A világ nem körülötted forog és senkit sem érdekel, hogy mit akarsz és mit nem.

Mi a helyzet? Partizánkodva lázadsz valami ellen, amit nem akarsz csinálni. Azonban ha a fele igaz annak, amiket írtál magadról, akkor tanulás nélkül kéne hozni matekból a 3-as és 4-es szintet. Erre 1,9? 😂😂


Egy nagy vicc vagy, hogy ilyen képességek mellett megelégedsz egy ilyen gyenge teljesítménnyel.

Add elő ezt a szöveget 10-15 év múlva egy állásinterjún és soha sem leszel diplomata. Emellett ha komolyabb babérokra akarsz törni, akkor tudni kéne hogy a nemzetközi színtéren IQ tesztekkel indítanak és személyiségtesztekkel.


Senki sem kedveli az ilyen embereket és soha sem leszel diplomata. Tanulj meg összeszorítani a fogaidat és csinálni, ami a kötelességed. Elvégre felnőttként is sokáig ez lesz a dolgod. Ha meg lázadsz, főleg diplomataként... holnap már nem lesz állásod.

2021. dec. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én valahogy sosem tudtam megérteni, hogy ha valaki hűdecsillagoshatos mindenből, akkor hogy nincs annyi esze, hogy legalább a létminimumot megértse matekból. Nem felvágásból, de ha nagyon akartam volna, én is lehettem volna kitűnő mindenből, ehelyett beértem négyesekkel -meg ahogy sikerült-, mert kevés tanulással tudtam ezt a szintet hozni, és nagyon egyik tárgy sem érdekelt, ellenben a matekkal szabadidőmben is sokat foglalkoztam, mert azt szerettem.


A matek az egyetlen tárgy, ahol nem papagj módjára kell visszamondanod, amit a tanár leadott, hanem egy kicsit gondolkozni is kell a megoldásokban. 10.-ben még jóformán semmit nem vettetek, ami nagyon extra, az a másodfokú egyenlet különféle alkalmazásai és megoldási módszerei. Egyáltalán nem egy agysebészet, és könnyen be is gyakorolható.


Hogy a tanárodnak milyen a hozzáállása, azt nem tudom, de ha ennyire ellenállsz, akkor legalább annyit megtanulsz a matekkal kapcsolatban, hogy az életben sokszor lesz olyan, hogy "nem érdekel", mégis kénytelen leszel megcsinálni. Szokjad ezt az életérzést, később a hasznodra válik.


Ha csak a kettes a cél az érettségin, azt röhögve meg fogod tudni csinálni. Csak nézd meg most valamelyik régebbi évi feladatsort, a jelenlegi tudásoddal is meg tudnád írni 25 pontosra.

2021. dec. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Ahogy József Attilára sem lesz szükséged és a kovalens kötésre sem, mégis hozzátartozik az alapműveltséghez, akárcsak a matek. Ha ilyen kvalitásaid vannak, akkor neked minimális ráfordítással kisujjból kellene hoznod egy 3-as, 4-es szintet, de valamiért ragaszkodsz ehhez a gyerekes hisztihez. Érettségi után elfelejtheted, akkor meg nem mindegy? Vannak akik korrepetálás mellett tudnak produkálni egy kegyelem kettest, te meg dacból hozod. Nem értelek, komolyan.
2021. dec. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
4-es kedves, akinek valami súlyos gondja van az élettel. Talán az volt a kérdésem lényege, hogy hogyan változtassak ezen? Hogyan húzzam ki érettségiig? Szerintem nem nehéz megérteni amit leírtam :) Vannak dolgok amik nem mennek valakinek. Ez számodra miért probléma? Az én problémám. Ki mondta, hogy körülöttem forog a világ? Ki gondolja így? úgy mégis?
2021. dec. 16. 22:55
 8/14 A kérdező kommentje:
szerinted 10-15 év múlva ha jelentkezem egy állásra, amihez semmi közöm akkor mit fogok mondani? bocsi véletlen jöttem ide? Nem értelek, mondom, hogy nem fogom használni, minek tanuljam? és minek menjek olyan állásinterjúra amihez nem értek? Nyílván olyat fogok csinálni amit tudok
2021. dec. 16. 22:57
 9/14 A kérdező kommentje:
6-os, mi a bajod azzal, hogy nem értem? szerinted ha ennyire szupi ügyes lennék akkor persze matekból is jónak kell lennem. Mi ebben az értelem? Az ne érdekeljen, hogy fizikából is 2-es vagyok. De mivel az nem érettségi tantárgy ezért lényegtelen a kérdés szempontjából.
2021. dec. 16. 22:59
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Azt kihagytam, hogy a természettudomány is érdekel, tehát azokból is kiemelkedő a tudásom."


"Az ne érdekeljen, hogy fizikából is 2-es vagyok."


Te nagytudású, ez kezd kicsit zavaros lenni.


Én úgy látom, hogy csak ki kellett magadból adni ezt a hisztit, ez meg egy jó felület volt rá, mert a válaszok nem érdekelnek. További szép napot.


(6-os voltam)

2021. dec. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!