Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha: nem érdekel a...

Mit tegyek, ha: nem érdekel a matek, nem is értem és nem is fogom használni az életben?

Figyelt kérdés

Mint ahogyan a kérdésben írtam nem érdekel a matek. ez már általános alsóban is beigazolódott, mert ott épp csak kettesekkel bukdácsoltam, miközben irodalom, nyelvtan, történelem, biológia, kémia tantárgyakból szín ötös, dicséretes vagyok még most is, 10. osztályban. Matekból néha-néha szerzek 5-öst, de az átlagom 2.34.


Gimis matektanárom ezt magára veszi, nem érti meg, hogy nem körülötte forog a világ, mégis azt hiszi külön nekem több házit kell adnia, és jobban csesztetnie, pedig milliószor elmondtam neki is, meg másoknak is, hogy a matek teljesen hidegen hagy, engem mindig is a jog, a bölcsészet érdekelt. Egyetemre is ezen az úton fogok tovább tanulni, matekra egyszerűen nem lesz szükségem!


Már 8. osztály végén felsőfokú angolom és középfokú németem volt, így alap, hogy felvételizhetek pl ludovikára diplomataképzésre. De előtte még egyetem kell.



Ezekkel az adatokkal mit javasoltok? Érettségin muszáj a matek, de félek, hogy nem megyek át. Matektanáromnak mondtam, hogy kettes a cél, senkinek semmi rosszat nem akarok, ezért kérem, hogy hagyja, engedje el. Higgye el, nem ezen fog múlni az én sorsom, hogy több házit ad nekem. Érettségin nem lehet megúszni a matekot?


2021. dec. 16. 22:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint, aki érti a kémiát és a fizikát, annak értenie kellene a matematikát is, mivel matek nélkül nincs fizika. Én úgy érzem, már csak a kisregényedből is, hogy te inkább csak dacolsz. Eldöntötted, hogy te ezt nem szereted, nem érted és ezért nem fektetsz bele semmi energiát. Nem csoda, ha a tanárod ezt rossz néven veszi, mivel látja rajtad, hogy nem vagy ostoba sőt, mégis tojsz rá magasról. Nem, nem lehet megúszni az érettségit, mégis hogy lehetne? Van egy alapkövetelmény, ami vonatkozik mindenkire, rád is. Én sem szerettem a matekot, mégis le kellett érettségiznem, na bumm! Aztán végül olyan egyetemet végeztem, amihez valamilyen szinten mégis csak matekos agyra van szükség.


Szerintem túl sokat foglalkozol ezzel a kérdéskörrel. Mindenkinek megkönnyítenéd a dolgát (elsősorban a sajátodét), ha beleölnél annyi energiát a tárgyba, mint amennyit rugózol azon, hogy te ezt nem akarod. Szépek a terveid, de ugrott a jogi pálya, ha egy matek érettségin nem tudsz átmenni, már pedig azért egy kettest megcélozni elég kockázatos.

2021. dec. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Akit nem érdekel a matek, azt viszi el később az ezotéria.

Aki meg szándékosan hülye akar lenni... hát... megteheti, mint ahogy tökön is vághatja magát, csak nem lesz kellemes.

Később meg majd a fejed vered a falba, mert hatalmas erőforrásokat kell mozgósítanod az elmaradt tanulás pótlására, ha jót akarsz magadnak.

2021. dec. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, neked először motivációra van szükséged, aztán magántanárral, aki segít behozni a lemaradásodat - de tanulnod és értened neked kell.

Motivációként mondom, egy diplomatának is szüksége van a matematikára, és nemcsak a négy alapműveletre. Gazdasági ismeretek nélkül nem fogsz tudni érvelni, hogyha gazdasági kérdésekről lesz szó. A közgazdaság pedig nem érthető meg másként, mint matematikával. Ott előkerül még a trigonometria is. Váratlan, ugye? A gazdasági változásokat gyakran idősorral írják fel, abban bizony szinuszok és koszinuszok jelennek meg.

Továbbá a matematika érettségi tárgy, és ha nincs érettségid, akkor nem mehetsz egyetemre. A képességeid miatt pedig nem fognak felmenteni matematika alól.

Kémiából, biológiából sem lesznek sokáig ötöseid.

2021. dec. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
87%

Egy kis motiváció:

Reggel felkelsz, összekészülsz, és elmész a gyárba dolgozni. Beöltözés közben tovább álmodsz a diplomata karrierről. Aztán sóhajtasz. Hiába, nem jöhet össze mindenkinek az érettségi.

A társaid időnként megkérdik, hogy melyik a legújabb idegen nyelved, és rendszeresen elújságolod nekik, ha valamiből sikeres nyelvvizsgát tettél. De irigykednek rád, mert annyi nyelvet beszélsz. Ezeket a nyelveket úgysem fogod használni, mert már egy titkári álláshoz is legalább érettségi kell. De ahhoz matekoznod kell. Megegyeztek abban, hogy a matematikát nem lehet könnyen lenyelni. Aztán beálltok a szalag mellé dolgozni.

Egy másik kép:

Sikerült a matematika érettségi, sőt, mi több, fel tudtad húzni hármasra. Éppen egy közgazdaságtan órára igyekszel az egyetemen, közben mosolyogsz azon, hogy néhány évvel korábban még hogyan gondolkodtál a matematikáról. Igaz, nem a kedvenc tárgyad, mivel teli van unalmas egyenletekkel, de utána arra gondolsz, hogy, ha túl vagy rajta, akkor majd belekezdesz egy újabb nyelvbe. Találkozol egy évfolyamtársaddal, aki, miután megtudta, hogy mostanában melyik nyelvből készülsz vizsgázni, azon a nyelven kezd el beszélgetni veled. De már nincs sok idő. Elköszönsz, és belépsz a terembe.

Csak rajtad áll, melyiket választod. Nem a tanárodon.

2021. dec. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!