Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi jelentkezés előtt...

Egyetemi jelentkezés előtt állok. Beszélgettünk tanárokkal, volt az iskolában pályaválasztási előadás is több is. Nem tudom merre induljak... A gépészmérnöki illetve a jogi diploma tényleg nagy szabadságot ad? (Bővebben lenn kifejtem)

Figyelt kérdés

Volt már pár napja egy hasonló kérdésem, ismét én írom, most konkrétan erre a két szakra lennék kíváncsi, véleményekre.


Szóval a gépészmérnöki képzésről olyan kép alakult ki bennem, tanáraimtól és előadásokon is voltak ilyen mérnöki szakokról előadások, hogy az egy tök jó rugalmas diploma. Ilyeneket mondtak tanárok és hallgattam: Hú az nagyon jó azzal sok helyre el lehet menni és jól lehet keresni, meg hogy ha van egy ilyen diploma és még ha nem is tetszik a gépészet akkor ezzel könnyen kereshetek mást is. Plusz mérnök infón is gondolkodtam de annyira a programozás nem érdekel, erre azt mondta tanárom hogy szerinte ha elvégzem a gépészmérnökit, akkor utána ha jól megtanulok egy programozói tanfolyamon programozni, akkor már lesz mérnöki végzettségem, igaz nem informatiaki, pluszba programozói tudásom, és hogy közel hasonló értékem lesz a piacon mert a mérnöki diplomák között nagy az átvándorlás, mert ha a gépészmérnöki diploma megvan, az alapból egy nagy presztízs. Igaz ez ? Ezt nem pontosan értettem. Jogi diplomáról hasonló. Hogy van ez? Attól ha van egy gépészmérnöki vagy egy jogi diplomám, hogy helyezkedhetnék el vele esetleg nem gépészmérnöki vagy jogi állásokra? Meg miért jó az nekem ha vannak ezek? Mert elvileg mindneki ezt mondja hogy "már valaki vagy, nem néznek hülyének, jobb pozíciókba felvesznek, nem kell a soron melóznod"....


2022. jan. 3. 09:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Jogi diplomával csak itthon van esélyed, kivéve ha nemzet jogot tanulsz
2022. jan. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Bírom az ilyet amikor mindenki azt hiszi milyen jó a mérnöki munka😂 Aztán amikor majd mindenért te leszel a felelős, meg soha nem 8 óra a munkaidő hanem alsó hangon 10-12, akkor már nem lesz kolbászból a kerítés😅 ja igen, addig el kellene jutni is, mert nem egyszerű az sem
2022. jan. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2-es: Most mit csináljak vele? Valamit kell választanom kell. A jegyeim jók. Hála isten a szüleim tudnak támogatni, mondták hogy 4-5 évig eltartanak meg fizetik az albérletet, csak válasszak valami életképes képzést erre kértek, azt mondták nem baj hogy jogász leszek vagy mérnök vagy bármi csak életképes legyen. Apukám szerint jó hogy nem motivál semmi az életben munka területén, anyukám szerint például rossz. Anyukám szereti nagyon a munkáját de szerintem nem boldog mert túl stresszeli. Apukám elvan a munkahelyén, ő azt mondta hogy szerinte az a legfontosabb egy munkahelybe hogy annyit keressek meg amit akarok és hogy ne idegesen mennyek be, laza legyen, meg ne utáljam, de ha nincs semmi motivációm munka területén az szerinte egy jó tulajdonság, mert neki sok munkatársa van aki a munkájának él de egyikkel sem cserélne. Ő például szabadidejében sokat pingpongozik, xboxozik, szoktunk közösen is játszani, focizni is jár, sookan azt mondják rá hogy nem nőtt fel de szerintem apa tök boldog így, és nem is keres rosszul, és nem is érdekli a munkája. Sose beszél róla. Ő azt mondta ne vegyek túl komolyan a dolgokat. Anyám meg mindig az ellenkezőjét.

Apa mondta hogy a mérnöki meló nem rossz ha nem aggódom túl, munka lesz, meg laza.

2022. jan. 3. 09:51
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Te mit szeretnél, az fontosabb mint az apádék álma, vágya, mert esetleg nekik nem jött be az élet
2022. jan. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

A jogi meg a mérnöki szakma azért nagyon-nagyon más… melyik érdekel téged jobban? Szeretsz tanulni?


Ha sokoldalú diplomát keresel, akkor szerintem a villamosmérnöki még jobb is mint a gépész vagy a mérnökinfo. Ismerek villamosmérnököket mindenféle mérnöki, technikai vezetői ÉS üzleti pozíciókban is (mondjuk technikai cég). Valóban simán lehetsz vele programozó is meg még sok minden. A gépész sem rossz, de a villamos még jobb.


Nézegesd meg a közgazdász szakokat is. Gazdaság- és pénzügymatematikai elemző szakot vagy az alkalmazott közgazdaságtan szakot. Mindkettő nagyon jó (és könnyebb bejutni, mint például a jogra…).

2022. jan. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Talán a mérnöki jobban érdekel. Bízom benne hogy lesz érdekes része is.


Igazából azért tettem fel a kérdést is mert ez a pályaválasztási beszélgetések a tanárral meg előadások..... hát az életkedvemet meg a többiekét is elvették....


Gyakorlatilag kellene hogy legyen valami a fejünkbe hogy ezt meg azt szeretnénk ha jól értettük, és konkrétan tényleg a legtöbb haveromnak meg nekem igazából nincs semmi konkrét céljük, nem tudom miért van így.... jó tanulók vagyunk.


Igazából talán a mérnöki egyetem, talán egy kicsit érdekes is, aztán mondják sokan hogy kibukunk mert oda nagy elhivatottság is kell, hát lehet.... igazából ebből tudom hogy nem tudnék megélni hogyha xboxoznék meg fociznék amit jelenleg szeretek szóval valamit muszáj tanulni is ezt felfogtam.


Ez nagyon nagy baj ha ilyen vagyok, egyébként szerintem most többen ilyneke vagyunk az osztályból, hogy nem tudjuk mik akarunk lenni, csak megjelölünk valami olyan szakot amire azt mondják hogy jól lehet vele keresni meg el tudunk majd helyezkedni? Mert sokan így vagyunk....

2022. jan. 3. 10:40
 7/14 anonim ***** válasza:
18%
Vállalkozóként egy szakmával 8s kereshetsz jóval többet mint egy mérnök
2022. jan. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7-es: Igen ezt is mondták, meg mondtam én is. De azt mondták mindenképp mennyek el egy egyetemre most, eltartanak meg fizetik, legyen egy jó piacképes diplomám, vállalkozó kőműves vagy ács meg utána is tudok lenni, de legalább már lesz egy diplomám, később meg meg fogom bánni, mert ha most nem fogom csinálni akkor 30 évesen már úgy se.


Maszek kőműves ismerősünk is azt mondta nekik is meg nekem hogy munkaerő hiány van, 4-5 év múlva is lehetek kőműves meg szaki de hogy diplomát csak most tudok szerezni, legyen valami aztán akkor már könnyebben vagyok.... szóval ez megy most nálunk hogy mindenképp kell egy piacképes diploma, finanszírozzák, utána meg azt csinálok már amit akarok, és hogy később megbánnám ha most nem megyek egyetemre.

2022. jan. 3. 10:57
 9/14 anonim ***** válasza:
34%

Ha csak pénzt akarsz szarni, szerintem ne menj egyetemre. Idehánysz tök különböző szakmákat, amikben az a közös, hogy ha jól csinálod, jól fizet (mi nem) és sznobkodhatsz vele.


Ezzel a mentalitással lófax sem leszel ezekben a szakmákban, drágám.



Érdemes lenne kicsit elgondolkodni azon, hogy mi az, ami ténylegesen érdekel és nem csak qrválkodni akarsz vele a munkerőpiacon.

2022. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként ki tiltja hogy 40 évesen menj egyetemre??
2022. jan. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!