Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor döntöttétek el mit...

Mikor döntöttétek el mit szeretnétek tanulni, mik szeretnétek lenni? Mi segített benne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most járok gimibe, csak 10.es vagyok de valahogy mostanság nagy a nyomás hogy tudd mit szeretnél. Az új NAT miatt nagyon sokat változik az órarendem jövőre és kb 3-4 hónapunk van eldönteni melyik tantárgyat szeretnék tanulni, milyen fakttal, angol helyet milyen pluszt valásztunk stb.

Ehhez viszont úgy érzem, tudnom kéne körülbelüli továbbtanulási terveket. Nektek mi segített abban hogy eldöntsétek mit szeretnétek tanulni? Ehhez továbbtanulási tanácsadón kívül hol/hogyan tudnék segítséget kapni?

Avagy nem tudom hallottam ilyen netes quizről ami elvileg kidob pár ötletet válaszok alapján. Ez mennyire segítség mint inkább felesleges?

Nagyok köszönöm mindenkinek!



2022. jan. 26. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha már teszt, akkor inkább ezt javasolnám

[link]

2022. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy furcsa lesz, de egy YouTube videó alapján döntöttem el 9-ben és azóta egyetemen tanulom azt a szakot.
2022. jan. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
en apam szakmajat tanultam. ha ujracsinalhatnak, informatikaval mennek tovabbtanulni
2022. jan. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én általánosban és gimiben is tagozatos osztályba jártam, így valahogy egyértelmű volt, hogy azt tanulom felsőoktatásban is. Nem bántam meg, ez lesz az utolsó félévem, és nagyon jó döntés volt, megyek tovább ezen a területen mesterképzésre is.


A felvi.hu szerintem jó kiindulási pont, ott területek szerint szét van osztva minden, és látod, hogy mik a bemeneti követelmények, milyen modulokból áll a szak, akár azt is, hogy mik a végzettség utáni kilátások.


Az ilyen kvízek, hát, meg lehet őket csinálgatni, max. azt be tudja lőni, hogy pontosabban melyik terület való neked, de sokkal többet valószínűleg nem. Én anno a felvi tesztjét csináltam meg, és egy csomó gazdasági szakot adott ki, úgy, hogy mindig a matek volt a mumusom, konkrétan kettes is voltam belőle.

2022. jan. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!