Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez így reális?...

Szerintetek ez így reális? Szerintem igazságtalan volt.

Figyelt kérdés

Van egy tanárom, nyelvtant tanít. Tegnapelőtt dogát iratott velünk, amit mára kijavított. Négyest kaptam, és nem örülök neki.

Ti milyen jegyet adnátok arra a dolgozatra, ahol az elméleti rész hibátlan, de a gyakorlatinál hármat elrontottam?


2010. szept. 16. 12:57
 1/7 Ajicu válasza:
Kicsit több infó kellene. Hányadikos vagy s mennyi feladat volt a gyakorlati résznél? S mennyi "súlyúsak" voltak (pont szeint)
2010. szept. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Négyest adtam volna rá, hiszen az elmélet nem sokat ér, ha beszélned kell majd, vagy idegen nyelven meg kell írnod egy pályázatot. Hidd el, ebből tanulsz, hiszen látod, ezen elgondolkodtál, de a felesleges energiádat egyelőre a kérdezéssel vezeted le, nem pedig a gyakorlati rész helyes megtanulásával.

Persze helyes, hogy mérges vagy, de azt javaslom, ne törődj ezzel, hanem tanulj, gyakorolj és legközelebb egy ötöst kapsz.

Jobb egy igazán megérdemelt négyes, mint egy kiharcolt hamis ötös, nem? 22/L

2010. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Maximum négyest. De lehet, hogy hármast. Egyetemen még akár kettes is lehet.

Gondolj bele, az ötös az a jegy, amit a tökéletes dolgozatra, illetve a majdnem tökéletesre adnak.

2010. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én vagyok a második, idegen nyelvet írtam ugyan, de a véleményem a magyar nyelvtanra is vonatkozik, sőt, arra még jobban is.
2010. szept. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az volt, hogy az azonos alakú szavak jelét, a rokon értelmű szavak jelét, és a többjelentésű szavak jelét kellett írni. Utána a tanárom mondott szavakat, és azokat be kellett csoportosítani, én meg hármat rossz helyre írtam. Azonkívűl minden jó lett. Ja,meg még az azonos alakúval kellett két mondatot és az is jó lett.

6.-as vagyok.

2010. szept. 16. 13:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel ötös a hibátlanra jár, a négyes is szép osztályzat. Dícsérendő, hogy törekszel a minél jobb jegyre. Vannak, ahol pepontozzás a feladatokat, és belefér apró hiba az ötösbe. Viszont nagyon a tanév elején vagyunk, ilyenkor nem igazán szoktak nagylelkűen osztályozni. Tégy úgy, mint az én lányaim, akik ilyenre azt mondják, hogy dafke hibátlan dogát fogok írni legközelebb. Főleg a kissé undok tanároknál nem hagynak magukon támadási felületet, hogy semmibe ne tudjon belekötni. És azt élvezik, ha a hibátlan dolgozatba, feleletbe nem tud belekötni, és közben látják, hogy úgy írja be az ötöst, mintha a fogát húznák. Hát még akkor, ha a kis kedvence (ilyen mindenhol van) gyenge közepesre szerepelt.
2010. szept. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

De szerintem ez a bírom-nem bírom dolgo kölcsönös, mert van egy kutya a menhelyen, ahol önkéntes vagyok, Honey a neve, és nagyon imádom, és ő is ritka kedves velem.

Viszont ezt a tanárt utálom, és szerintem ő sem szeret nagyon.

2010. szept. 16. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!