Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez csak szerintem igazságtalan?

Ez csak szerintem igazságtalan?

Figyelt kérdés
Most lehet, hogy csak egy kis hülyeségnek fog tűnni (tudom, hogy a 10. félév nem számít), de engem akkor is bánt: szóval tegnap írtam javítót nyelvtanból. A tanár azt mondta, hogy csak a szokásos tollbamondás (1 hiba=1 hibapont, 2 hiba=2hibapont, stb.) lesz, ehelyett ma kijavította, és odaadta azzal, hogy nem kapom meg az 5-öst félévkor, mert 6 hibapontom van, és csak 5-ig fogadja el a javításnak. Na, már most nekem csak 3 hibám volt,de minden hibám 2 hibapontnak felelt meg, mert, hogy ő érettségis ponthatárral számolt (holott ugye sose ilyen ponthatárokkal írjuk a dogákat, hanem az 1hiba=1 hibapont, stb.). Nem csak rólam van szó ilyen tekintetben, mert összesen 10-en írtunk, és senkinek nem adta meg a jobb jegyet. Másnak pl. 8 hp.-ja volt, normál esetben az 4-nek felel meg, (ennél még azt mondom,hogy nem kell megadni, ha nagyon reális akar lenni,de én csak 1 ponttal vagyok túl a határon,az is csak egy kötőjel miatt) , de mindenkinek 2 hp.-ot számolt fel hibánként. Így nem is értem, hogy jöhet ki az 5 hp.-os határ. Ha 1 hiba=2hp., akkor 2=4hp.,3=6hp., tehát 5 nem is lehet. Nekem olyan mintha játszaná itt a szigorút, egy kötőjelen fenn akad, holott milyen már, hogy miközben írjuk a tollbamondást, ő meg direkt mondta valakinek, hogy vigyázzon, mert a váj az j, és nem ly. Ha annyira nem akarta megadni a jobb jegyet, akkor elmondhatta volna, én tényleg megértem (a biosz tanárnő például az elején közölte, hogy senki nem javíthat, csak majd év végén). Nem kellett volna már előtte is beharangozni, hogy ugyan már nem kell izgulni, tök egyszerű és könnyű lesz, meg, hogy mindenki simán javíthat. Szerintem ez így nem volt korrekt a többi osztálytársammal és velem szemben sem.
2010. jan. 13. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez így van, akkor nem kellett volna ezt csinálnia, hanem úgy kellett volna eljárnia, ahogy ígérte. Ezután a dolgozatokkal kapcsolatban ne higgyetek neki. Keressétek meg az osztályfőnököt, vagy egy olyan tanárt, akivel jóban vagytok!


De biztos, hogy jól emlékezel arra, amit a dolgozat előtt mondott?

2010. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Az a baj,hogy ő az ofő. Eddig úgy voltam vele,hogy bár az osztályban nem tartott rendet,és nem sikerült másfél év alatt "összefogni" minket, de tanárilag nem volt vele bajom. Egészen mostanáig: ő tanítja az irodalmat is,hát ott is elég rendesen megszívatott...Úgy voltam vele,hogy amiatt nem pattogok,nehogy még a végén a nyelvtan jegyem bánja,de úgy látszik így is-úgy is szívok...


Biztos jól emlékszem,éppen emiatt ment fel bennem a pumpa. Elég jó hírű gimibe járok, nehéz tagozatra,nem hiszem,hogyha még én nem is, de a maradék 9 emberből ne akadna olyan,aki nem tudna javítani egy "ilyen egyszerű" tollbamondással..

2010. jan. 13. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!