Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy kötelezően választható...

Ha egy kötelezően választható tantárgyból nem veszek fel vizsgát, tehát nem teljesítem a tárgyat, akkor arra írhatnak be elégtelent?

Figyelt kérdés
4 éve járok már egyetemre (mesteren vagyok) de még ilyen nem volt velem. Van egy tárgyam amit ki tudok kerülni (de utólag tudtam meg) és inkább nem szívatnám vele magam, így leadtam a vizsgaalkalmat. Ekkor írhatnak be elégtelent, vagy mivel nem iratkoztam fel, ezért nem?

2022. máj. 16. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem vizsgázol, nem teljesítetted a tárgy követelményeit, tehát megbuktál. De ez összességében nem sokat jelent a diplomád szempontjából, ha ki tudod kerülni máshogy.
2022. máj. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg nem mondom hol de valamelyik tanulmányi átlagban/kreditindexben jobban jön ki ha tisztességesen szerzel egy egyest, mintha el sem mennél és "nullást" kapnál, mert nem mindegy hogy 1-es vagy 0-s szorzó kerül a képletbe. Ösztöndíj, koli szempontjából, nem tudom pontosan, meg kéne nézni a TVSZ/HKR mit ír.
2022. máj. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már kerestem mindenhol de sehol se találtam. Azért csináltam így, mert csoporttársak mondták hogy ha elmegyek vizsgázni és megbukok akkor már muszáj lesz megcsinálnom és nem tudom kikerülni. Így viszont ki lehet. Nem vagyok kolis, bar államim vagyok, de eddig mindenek 5ös, 1 db 4esem van és már csak 1 vizsgám van (ezen kívül, mert ezt ugye leadtam) de az se lesz vészes sztem.
2022. máj. 16. 16:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"ha elmegyek vizsgázni és megbukok akkor már muszáj lesz megcsinálnom és nem tudom kikerülni"


Ezt azért megkérdezném a csoporttársaktól, ők honnan tudják, mert elég hihetetlennek hangzik

2022. máj. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
# miért? Nem kötekedés, kívanvsi vagyok meg persze érdekel.
2022. máj. 16. 19:06
 6/9 A kérdező kommentje:
Kíváncsi*
2022. máj. 16. 19:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha kötelező tárgy, akkor így is-úgy is kénytelen vagy megcsinálni. Ha választható, akkor mindegy, majd felveszel helyette mást. Szóval nem értem, miért vízválasztó a bukás, utána fegyvert fognak a tarkódhoz tán hogy márpedig most már tessenek tényleg teljesíteni a tárgyat vagy...? :D
2022. máj. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kötelezően választható. Amire nem ugyanazok a szabályok vonatkoznak mint a kötelezőre meg a "sima" választhatóra.
2022. máj. 16. 20:25
 9/9 anonim ***** válasza:
A "sima" választhatóhoz hasonló ez olyan szempontból, hogy a megadott kötválok közül választhatsz. Kövi félévben csinálsz másikat, ha ez ennyire nem bejövős.
2022. máj. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!