Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hülyeség otthagyni az egyetemet?

Hülyeség otthagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Tanári szakos vagyok, most kezdeném a 2. évemet. De egyszerűen nem sok kedvem van hozzá, a folyamatos gyomorgörcsök, idegeskedés, a szívatás, gürcölés azért, hogy meglegyen az ösztöndíj, nem hiányzik, s az a tudat, hogy éhen halni se lesz elég a kezdőfizetés. Inkább valami szakmát tanulnék ki, leginkább buszsofőrnek mennék, mert imádok vezetni, imádom a buszokat. A jogsit kellene hozzá letennem. Nagyon lúzer lennék ezzel a döntésemmel? Igen, elb..., de motivált voltam az első pár hétben.
2022. aug. 30. 02:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Felesleges még több évet szenvedni valami olyannal, ami nem érdekel és nem fogsz azzal kapcsolatosan dolgozni a jövőben.
2022. aug. 30. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

“…buszsofőrnek mennék, mert imádok vezetni, imádom a buszokat.”

Meg is válaszoltad magadnak a kérdést.


Amúgy sem ajánlom a tanári pályát.

- Droid képző egyetemi képzés, droid képző közoktatás.

- A gyerekek meg a tudatlan szüleik (nagy része ősember szintjén) miatt egyre neveletlenebbek, a tanár kezében meg nincs semmiféle szankcionálási eszköz.

- A politikai elit meg szándékosan építi le a közoktatás színvonalát (mikor volt színvonala?), így csak rosszabb lesz a helyzet, egyre nagyobb lesz a szellemi sötétség.

- Kezdő tanár keres bruttó 312.000 ft (nettó 207.000 ft) körül, amiből nem is lehet megélni.

- A pedagógus életpályamodell meg egy vicc.


Szóval kérdező, nem vagy lúzer (sajnos az ócska minőségű közoktatásban nincs lelki gyakorlat tantárgy), értékes ember vagy, csináld azt, amihez kedved van.

Legyél buszsofőr. Annyi, hogy “nyugaton” dolgozz majd vele, mert Magyarországon nem fizetik meg őket.

2022. aug. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Milyen szakok vagy? Államilag támogatott képzések tanulsz?


Mivel az első félév után szeretnéd abbahagyni a szakot, ezért vissza kell fizetned a képzés költséget.

Minél később hagyod ott a szakot, annál több pénzről van szó.


Esetleg ha tanári helyett átjelentkeznél az egyetemen belül egy másik szakra?

Húgom töri-média tanarin volt , de 4 félév után hasonló okokból nem akart tovább ezen a szakon tanulni. Végül átvették töri BA-ra és minorban elfogadtatta a kommunikációs tantárgyakat. Összesen 6 félév alatt ledoplomazott államilag támogatott képzésen, azaz nem csúszott semmit :)


Szerintem ha ennyire nem érzed magadénak a szakot, és sok stresszel jár, akkor mindenképpen érdemes váltani vagy átgondolni, hogy mi az amit szívesen csinálnál.

A legtöbb egyetemen van pályaválasztási tanácsadó,akik szintén sokat tudnak segíteni, hogy jó döntést hozz.


A legjobbakat kívánom!


A buszsofőr pedig tök jó irány, ha tényleg ez foglalkoztat.


Én egyébként gazdasági szakot hagytam ott 4 félév után és mentem kommunikáció szakra. Nagyon jó döntést hoztam, sokkal önazonossabb területen dolgozom.

2022. aug. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

A tanári pálya egy olyan pálya, amelyet csak lelkesedésből lehet és érdemes csinálni. Képzeld magad el egy osztály előtt: szívesen tanítanál-e, vagy sem. Ha nem, akkor tanár szakon csak az idődet pazarlod.


De a buszsofőrködésnek is vannak hátulütői, erre azért gondolnod kell. Például ott van a néha hétvégi és késő estébe nyúló munka, amit szinte biztos, hogy nem tudsz majd elkerülni. Fiatalon ez még nem gond, de később, család mellett ez már bizony nem annyira ideális. Például a bölcsödéből, óvodából este 5-kor kirakják a gyerekedet, s ha a párod sem tudja ezt mindig megoldani, akkor gond van. Ráadásul buszsofőrködni egyáltalán nem stresszmentes pálya. Nem egyedül vagy az úton, és sok a pancser vagy felelőtlen vezető.


Egy további probléma, hog ha otthagyod az egyetemet, és egy éven belül nem kezdesz másba, akkor visszafizetési kötelezettséged keletkezik.


Talán megoldás lehet, hogy egyelőre passziváltatod magd egy évre, és belekezdesz a buszsofőrködésbe. Így belekóstolhatsz, hogy szívesen csinálod-e. Ha nem, akkor elkezdhetsz egy másik, nem tanári szakot egy év múlva.

2022. aug. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 NTBS ***** válasza:
61%
Nem, de lehet, hogy sok pénzbe kerül.
2022. aug. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Ne maradj olyan képzésen amit nem szeretsz vagy nem szeretnél vele elhelyezkedni. Most szívnál vele még 3 évet, de aztán meg még vagy 50-et. Időben vagy még váltani, csináld :)

Én szakot váltottam, nehéz döntés volt, de jól tettem.

2022. aug. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Akik írják, hogy sok pénzbe kerül: szerintem nem kell visszafizetni, mert az 5-6 éves szakoknál 1 év után is ott lehet hagyni anélkül, hogy vissza kelljen fizetni. Legalábbis én így tudom.

Kérdezőnrk meg: gondold át jól, és ahová a szíved húz, azt csináld

2022. aug. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Osztatlan tanárin még most is otthagyhatja kötelezettség mentesen, ott a visszafizetési-ledolgozási kötelezettség nem 1, hanem 2 félév után érvényes.

Én is azt ajánlom, hogy inkább hagyjad ebben az esetben.

2022. aug. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hallgass a szívedre! Viszont először ne hozz végleges döntést, rakd magad passzívra.
2022. aug. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is otthagytam, azóta is áldom magam a döntés miatt, hogy milyen jól tettem.
2022. aug. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!