Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megérné kihagyni egy évet a...

Megérné kihagyni egy évet a továbbtanulás előtt? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Most középiskoás vagyok, és szeretnék továbbtanulni egyetemen vagy főiskolán, de hogy őszinte legyek nem tudom milyen irányba menjek tovább. Eddig egy előrehozott infó érettségit tettem, ami négyes lett, és arra gondoltam hogy esetleg programozó leszek vagy valami infóval kapcsolatos, de annyira nem érdekel igazából. Mármint nem is maga az informatika, mert az még oké, hanem az a sok matek ami hozzá kell...meg bár eltudnám képzelni magamat mint programozó, nem vagyok hozzá túl kreatív. Ezenken kívül viszont szeretem az irodalmat meg a történelmet, és az angolt is kezdem megszeretni.

12.-es vagyok és eddig úgy szerettem volna hogy esetleg ha az informatika irányába megyek tovább akkor teszek egy emelt infót, egy emelt törit a többiből meg középszintűt. De most kicsit megijedtem, hogy mi lesz, ha egyátalán nem fogom kedvelni az egyetemen az infót(egyelőre az Elte informatikai karát néztem) és hogy vajon megérné-e kihagyni egy évet, amikor elmegyek valahová dolgozni és mellette letenni a nyelvvizsgát,meg gondolkodni hogy mit kezdjek magammal...

Gondolkodtam az emelt angolon is, de nem vagyok még valami kiváló szinten belőle, meg abból ugye nem is tettem előrehozottat. A törire még régebben jelentkeztem, mert szeretem a történelmet, de igazából ha azt nézem akkor elég sok idő és energia lenne felkészülni 3 emeltre meg 2 középszintűre... Ti mit tanácsolnátok? Mit csinálhatnék?


2022. szept. 5. 21:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
53%
#9: Vannak pszichológusok, akik célzottan segítenek a pályaorientációs döntésekben. Személyiségteszteket csinálnak és elbeszélgetnek veled a jövőkép reális megformálásáról. Én is voltam ilyennnél. Ha felhívsz egy pszichológust, a telefonban meg lehet neki mondani, hogy erre volna szükséged, és meg fogja mondani, hogy ezt vállalja vagy nem vállalja. Egyetlen rossz tapasztalatból ne általánosíts. Igenis van pszichológus, aki ezzel is foglalkozik.
2022. szept. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!