Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan osztjátok be az időtöket?

Hogyan osztjátok be az időtöket?

Figyelt kérdés

A kérdés azoknak szóll, akik pár éve kezdték a gimit. Én idén kezdtem, de sokkal nehezebb mint az álltalános, sokkal többet kell tanulni, és azt veszem észre, hogy konkréten semmi mást nem csinálok csak tanulok.

Mindenki az időbeosztásról beszél, csak nem tudom milyen időt kellene beosztanom, hiszen nincs szabadidőm... Mire megtanulok tíz-tizenegy óra van, és megyek aludni.



2022. szept. 25. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mikorra érsz haza a suliból? Különóráid vannak? Ha igen, mennyi időt vesznek el utazással, gyakorlással stb. együtt?

Mi a rutinod, amikor hazaérsz? Mikor kezdesz neki tanulni?

Miért tart ilyen későig (feltéve, ha időben elkezded)? Nem érted? Lassabb vagy? Szokatlanul soknak tartod az anyagot? Maximalista vagy?


Lehetséges problémák

- túl sok sulin kívüli kötelezettség / barátok / hobbi stb

- túl későn állsz neki tanulni, mert kifolyik a kezedből az idő, miután hazaérsz

- általános iskolai módszerekkel próbálod a gimis mennyiséget megtanulni

- amúgy is nagy a váltás a gimi az általános után

- vannak tárgyak / témák, amikhez neked valamiért aránytalanul sok idő kell; akár mert nem érdekel, akár, mert nem érted, lehet, hogy van, amihez érdemes lenne segítséget kérned

- meg kell tanulni fontossági sorrendet felállítani; nem azt mondom, hogy van, amit direkt hanyagolj el, de van, ami ráér mondjuk hétvégén is; fordítva: van, amire lehet előre készülni, hogy aztán ne egyszerre kelljen, amikor már szorít a határidő


Akármilyen nehéz is a gimi eleje, érdemes mos odatenni magad, mert ha a tanárok elkönyvelik, hogy te "jó tanuló" vagy, azzal nagyon meg tudod magadnak könnyíteni a későbbi gimis éveidet.

2022. szept. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Suliból átlagosan négykor érek haza, mert legtöbbször van hetedik órám, és akkor csak a fél négyes buszt érem el.

Van angol különórám, mert abbóp nagyon gyenge vagyok, de csak heti egy óra, a felkészülést pedig hétvégén végzem rá.

Körre a suliban csak egyre járok (mert az kötelező).

Maximalista vagyok, ez lehet hátrány, álltalában ha hazaérek, áttöltözök, valami gyümölcsöt felviszek a szobámba, de azt már tanulás közben eszem meg.

2022. szept. 25. 19:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Én anno úgy csináltam, hogy suli után hazajöttem, ettem, pihentem egy fél órát, majd szépen fontossági sorrendben elkezdtem másnapra tanulni. Hétvégén is tanultam délutánonként. Az első 2 év így is elég rossz volt, de 11-12ben már lényegesen javult a helyzet, kiesett több tárgy is (kémia, biológia, fizika).

Az éjszakáig tartó tanulást felejtsd el, semmi nem ér annyit, hogy 15 évesen éjjelig görnyedj a könyv felett.

2022. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogyan tanulsz? Lehet ha a technikádon változtatnál jobban menne.
2022. szept. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem bizony kellett egy nehezebb nap után 1.5-2 óra alvás, hogy frissen tudjak tanulni.
2023. márc. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!