Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ne erőltessem inkább a tanársá...

Ne erőltessem inkább a tanárságot?

Figyelt kérdés
Most kezdtem szeptember közepén a gyakorlatomat. 3 hét tanítás után folyamatos gomorgörccsel utazom még mindig a suliba, úgy érzem minden porcikám tiltakozik ez ellen. Rengeteg időmet felemészti az órákra való készülés - történelmből főleg. Már kezdem azt érezni, hogy inkább nem kéne ezt erőltetni, ha nem megy. Sok pozitív visszajelzést kapok a diákoktól ugyan, de akkor is görcsölök. Én tudtam magamról anno is, hogy stresszes vagyok, ha ki kell állnom emberek elé, de azt gondoltam idővel elmúlik, vagy legalábbis az egyetemen megtanítanak ezt kezelni. Hát ez nem így lett. Ez idővel jobb lehet?

2022. okt. 12. 08:09
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Talán bennem is okozott a mentorom szorongást mert eléggé el van havazva és kicsit úgy érzem hogy ez rajtam van kitöltve. Egyébként nem tudom pontosan megmagyarázni, mindig attól tartok hogy majd össze-vissza beszélek, pedig még sosem volt ilyen.
2022. okt. 12. 15:29
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorló iskolákban a diákok tudják, hogy te csak "kistanár" vagy. Engem pl. egyáltalán nem vettek komolyan.

A mai napig előttem van a jelenet, hogy kiadtam egy dolgozatot, és az osztály felállt, és odament a hátsó padban ülő mentorhoz, hogy hát Erika néni, hogyhogy ez csak hármas. Ő meg elvette a gyerekektől a dolgozatokat, és elkezdte átnézni őket. Azt hittem ott robbanok fel! Ezt a pofátlanságot!

A másik iskolában már jobban ment a dolog, ott a szakvezető is komolyabban vett engem.

Szóval teljesen más lesz, ha teljes jogú tanár leszel. A diákok általában nem kérdőjelezik meg, hogy te vagy a tekintély az osztályban. Hacsak nem égeted le magad az elején, de szerintem ha kellőképpen határozott vagy, akkor nem lehet ilyen probléma.

2022. okt. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!