Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sokáig tart a töri tanulás (?)

Sokáig tart a töri tanulás (?)

Figyelt kérdés

Megpróbálom kiemelni a lényeget és aláhúzom, utána meg az aláhúzott részekből készítek egy vázlatot a telefonomba. Nem tudom miért, de ez elég sokáig tart. Akár 2 órát vagy több időt eltöltök ezzel. Tanulni már nem nagyon szomtam, csak azért csinálom, hogy legyen mit átnézni témazáró előtt. Sok időt elvesz ez, ez a legnagyobb gond.

Szoktunk jegyzetelni órán, néha mondja ezt meg azt írjuk le. De valamiért nem érzem jónak azokat a "jegyzeteket", sokszor ki is hagy valamit a tanár. Az előző megcsinálta nekünk mindig PPT-ben, így nem volt ezzel gondom. Lehet csak túl maximalista vagyok. Teljesen lefárad az agyam ebbe.

Mit tudnék csinálni? Lehet inkább az órán írt vázlatot kéne tanulni és a könyvet csak elolvasni?

Aki nem tud értelmes választ írni, le se írja.



#tanulás #történelem #vázlatkészítés
2022. nov. 23. 16:56
 1/2 A kérdező kommentje:
*szoktam
2022. nov. 23. 16:57
 2/2 anonim ***** válasza:
84%
Én mindig is könyvből tanultam a Történelmet, egyszerűen nem tudtam értelmezni a tanárnak a vázlatát, de a tanár olyat is kérdezett a dolgozat van, ami csak a vázlatban volt benne.
2022. nov. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!