Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van szuper tanulási módszered...

Van szuper tanulási módszered ami számodra bevált?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg infókat keresgélek különböző tanulási módszerekről. Azt szeretném kérni, hogy abban az esetben, ha neked van egy nagyon bevált módszered, esetleg kisebb trükköd, praktikád kérlek oszd meg velem. Szeretném megtalálni a számomra legmegfelelőbbet.

A kérés a következő (amennyiben módszert írsz) pontosan minden apró részlettel írd le kérlek, hogy mit hogy csinálsz.

Amennyiben vállalod kérlek írd le neked minek a tanulásához vált be (pl. reál tárgyak, nyelvek stb.)

Mindet kifogom próbálni.(: Minden érdekel, nincs rossz válasz.

Köszi, ha segítesz



#tanulásmódszertan #Modszertan #Tanulastippek
2023. jan. 9. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én vizuális típus vagyok, reál tárgy úgy ragad meg hogy sok gyakorlás, papíron rengeteg feladat megoldás, ábrák rajzolása ameddig nem megy hibátlanul nekem ez vált be. Gépészmérnök szakon vagyok.
2023. jan. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Tantárgytól is függ
2023. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a módszer vállt be:


Órákon kulcsszavasan jegyzetelek és csak a legfontosabb információkat vagy ok-okozati összefüggéseket írom le. (Azért nem írok sokat, mert csak kiindulási pontnak használom az tanuláshoz)


Otthon előveszem a témával kapcsolatos könyve(ime)t, a jegyzeteimet és megnyitom az online kapott segédanyagokat (előadásdiákat).


Egyenként megnézem a jegyzetemben írt kulcsszavakat és az összes elérhető forrásból elolvasom a hozzá kapcsolódó részeket.


Ezután megpróbálom a lehető legegyszerűbben, egy mondatban megfogalmazni, hogy miről olvastam.


Ha erre nem vagyok képes, akkor az azt jelenti, hogy nem értem amit olvastam így nézek róla videót és utána olvasok más forrásból is. (Ezt ismétlem mindaddig amíg szükséges)


Ha sikerül megfogalmaznom, akkor egy papírlapra leírom ehez hasonlóan:

[link]


Így a több oldalnyi szöveget felölelő tételből vagy témakörből egy oldalnyi, átlátható jegyzet lesz, amit könnyen át lehet futni. (Emellett már a készítése alatt megjegyzem az információk nagy részét)

2023. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

#3 vagyok


Ez a Feynman technika kissé átdolgozott változata.


Magyar nyelven kevés forrás van róla, de érdemes megnézni és kipróbálni.


Én így tudok 2-3 nap alatt sikeresen felkészülni többszáz oldalnyi tananyagból a vizsgákra. (GYTK-s vagyok)

2023. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1. Szuper vagy! Én is ezt használom és szerintem is ez a legjobb módszer, ha valaki matekot tanul(:


3. De szuper ez a dobozos jegyzetelési módszer, ilyet még nem is láttam. Köszi, mindenképp kipróbálom. (Nem tudom miért lett lepontozva a válasz én hasznosra nyomtam)

2023. jan. 10. 16:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ez addig működik, amíg nincs sok baromi nehéz tárgyad. Én is hasonlóan tanulók, de nagyon időigényes módszer ez.

2023. jan. 12. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

Van 20-féle tanulási módszerem.

Meg 50-féle csoportos.

2023. jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6000. Nyertem.
2023. jan. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
29%
Melléülsz és megtanulod.
2023. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

BME VBK-s hallgató vagyok aki BSc-t végzett.


I. módszer (ha nem jártam be az órára)


1. átolvasom a könyvet/mások jegyzetét... és megértem az anyagot

2. kijegyzetelem a lényeget

3. megtanulom


II. módszer (ha bejártam az órára)


1. kinyomtatom a diasort (1 oldalra 8 dia) és arra jegyzetelek az órán, ha nincsen diasor akkor füzetbe jegyzetelek vagy egy hallgató által írt jegyzetre jegyzetelek

2. kijegyzetelem az anyagot

3. megtanulom


III. módszer (szóbeli vizsgás tárgy esetén)

1. kidolgozom a tételeket

2. megtanulom az anyagot


IV. módszer (ha matekos/mérnöki képlet levezetést, ábrát, műszert, kémiai képletet, reakció mechanizmust kell megtanulni)

1. megértem, hogy mi miért van

2. annyiszor lerajzolom, míg meg nem jegyzem



A kijegyzetelést én úgy szoktam. hogy leírok valamit és odaírom az okát, miért van pl.: ablak nyitva -> meleg kimegy, ok: termodinamika II. főtétele, hő magasabb T helyről alacsonyabb T helyre megy.


A kijegyzetelést én apró betűkkel szoktam, mert jót tesz a lelkemnek az, ha azt látom, hogy 20 oldal van már csak hátra és nem 200 oldal.


Én ha tanulok akkor járkálok a szobába, közbe fogom a kezembe a jegyzetet és mondom magamba így az anyag a fejembe száll.


Szerintem mindenki másképpen tanul, mindenkinek más tanulási módszer válik be.

2023. febr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!