Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Többet várnak el ma a fiatalok...

Többet várnak el ma a fiataloktól, mint akár 20, 30, vagy több éve?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy vannak helyek, ahol már hetediktől van próbaérettségi (nyilván más néven), sok helyen alap, hogy egy 18 éves két idegen nyelvet beszéljen, hogy 14 évesen pályát válasszanak (Hacsak nem gimibe mennek), hogy sokan annyit tanulnak, hogy hobbikra nem marad idő

És még sorolhatnám

Meddig tart manapság az igazi gyerekkor? (Tudom, a korai felnövésben messze nem csak a tanulásnak van szerepe, sőt)

A kérdés nem panaszkodom céljából készült



2023. jan. 15. 17:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
74%

En nem tudom pontosan de azt igen hogy anyukám korában mikor ő járt iskolába (o mosz 50 éves tehát 40 éve kb) akkor sose kellett bent maradniuk délután 3-4ig is akar az iskolában. Akkor még létezett egyetemi felvételi, azt nem tudom milyen volt, de egyertekunek tudom elkepzelni a mostani emelt érettségihez.


Az lehet, hogy régebben többet kellett tudni és nagyobb volt a tananyag de szerintem a mai fiatalokon nagyobb stressz van.


Regebben meg oroszul kellett tanulni, de nekem anyukám is felsőfokon beszel angolul viszont nekünk mar több lehetőség van, mint ahogy valaki írta hogy minden angolul van a környezetünkben kb, vagy egy kis pénzből elutazhatunk angliaba is akar és elkezdhetunk ott dolgozni (bár ez a brexit miatt most nem olyan egyszerű)


En is beszélek felsőfokon angolul és kozepszinten franciául valamint egy picit törökül de azért nekünk több lehetőségünk van tanulni

2023. jan. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!