Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért olyan primitív a legtöbb...

Miért olyan primitív a legtöbb TO-s alkalmazott?

Figyelt kérdés
2010. okt. 4. 13:04
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
75%

"Szerintem ha valaki ilyet szólna be, mint Te akkor annak a büdös életbe nem adnának diplomát a kezébe."


Ha valaki nem ismeri a szabályzatot az nem mentesít fel senkit sem a következményektől...


Amúgy én kérdésként tettem fel neki, úgy hogy "ugye tisztában van azzal, hogy....stb" és úgy fejeztem be -taktikusan- "hogy mert igazán nem szeretnénk, ha valaki olyan szólna ezért egy felsőbb körökben, aki éppen nincs itt." Pont e miatt tényleg semmit sem tehetett... Én ott voltam, és csak tájékoztattam :)

2010. okt. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
75%

13:43!

Megnéztem a honlapot, de nálam azt írta ki hogy "forbidden"... :( úgyhogy ez rád marad :(


Ott kell megnézni a TVSZ-ben ahol az órák típusáról van szó (az elején szokott lenni) a beszámolási formák előtt. Ott szokták felsorolni az előadást, a gyakorlatot, mennyit lehet hiányozni róluk, hogy kell igazolni és hogy melyiken kötelező részt venni... Nálunk ilyen tagolásban volt:)

De ha adsz egy működő hivatkozást, ahol el lehet érni a TVSZ-eteket akkor segítek megkeresni benne... :)

2010. okt. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
84%

"Katalógus=jelenléti "


kiegészíteném az előttem szólót!


Aki nagyon ki akar cseszni a diákokkal, az előbb körbeadja a papírt ahol kézírással kell felvezetni a nevedet, majd óra végezte előtt 5 perccel bejelenti, hogy akkor vissza olvassa, és ugye pont úgy írják a katalógust, ahogy ülnek, és hip-hop kiderül, hogy ki kit írt be pluszba.... és az ultra gáz...

2010. okt. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
75%

19:14esnek

igen, ilyen volt nálunk is.

de olyan is van, hogy a tanár óra elején kis papírokat oszt (A6 méretűt), persze pontosan annyit ad, ahány ember van, ilyenkor nem nagyon lehet bírni senkit... a papírra rá kell írni ugye nevet, kódot, tantárgyat, dátumot, és feltesz egy kérdést az előző órai anyagból, amire ha nem tudod a választ, akkor a mostani óra és az előző is hiányzásnak minősül.

ezt az utolsó hiányzós részt nem hiszem, hogy betartják, de ebben az esetben tényleg nem lehet olyat csinálni, hogy egymást beírogassuk...

2010. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk fényképezés is volt. :) És aki nem volt a fényképen nem vizsgázhatott.

:)

2010. okt. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az egész csoportnak rossz tantárgyat nyomtattak az indexbe, és nem javították ki. Amikor első félévben ők vették fel a kurzusokat automatán, csoporttársamnak egyiket véletlen kihagyták, és nem lehetett rögzíteni a lehallgatott tárgyát..
2010. okt. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

"Nálunk fényképezés is volt"


XDDDD

Bakker....

Hogy mit ki nem találnak...

Ez amúgy nem sérti a személyiségi jogokat? XDDDDD


A mini kérdést nálunk is bedobták, de mi voltunk annyira "karakánok" és megmondtuk, hogy ez számonkérésnek bizonyul és a TVSZ szerint ilyet csak előre meghatározott időben gyak jegy esetén 2x, kollokviumi tantárgy esetén 1x lehet csináltatni és jegyért... és főleg a jelenléti ívhez nem köthető beszámoltatás, főleg úgy hogy az előző órai jelenléte ugrik - aztán pár tanár höbörgött, de azoknak másik órán bevittük, és megkérdeztük, hogy hol van ez a TVSZ-ben, mutassa már meg mert mi nem látjuk, és meggyőztük, hogy egy ember szava fog állni 80 emberével szemben, ha kiderül, hogy TVSZ ellenesen cselekszik... Szerencsére mi főiskolai kar voltunk, és nem zsarolhattak azzal, hogy jaj megbukunk, vagy kivágnak, mert egyből rá kontráztunk, hogy megyünk (Pestre) a dékánhoz, és akkor már az ombudsmannál is teszünk egy kört... és akkor már nem csak ez fog kiderülni, hanem sok minden más is... hatásos volt....bár - végülis lehet ezért cseszték el az oklevélmellékletemet? XDDD

2010. okt. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:

Mert eleve iskolázatlanok,kissebségi érzésük van a diákokkal szemben,hisz már azzal,hogy ők ott diákok,magasabban vannak a képzettségi szintet tekintve.És mindenképpen magyasabban lesznek,miután elvégzik a sulit.

Aztán ezt kompenzálandó--mármint a kissebbrendűségi érzésüket--- játszák az agyukat.Beteges hajlamaikat élik ki a diákok alázásán.És nem utolsó sorban--már írta itt valaki-ezek többnyire valakinek a valakijei,úgy kerülnek be a TO-ra dolgozni.Ettől pedig nagyon bátrak és símán mernek szemetek lenni.

Ja,és belelátnak az iskola belső életének mozgató szálaiba is,ez alapján sok olyat tudnak a nagyrabecsült tanarakról és magas beosztású nagytiszteletű főnökeikről,amivel visszaélve pofátlanul dolgoznak olyan keveset .Pofátlanul felkészületlenek a feladataik tekinetében.És nem utolsó sorban neveletlen bunkó senkik.

Tisztelet a kivételnek!!!Mert van kivétel is.!!!

2010. okt. 11. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Talán az egyik legrosszabb TO-k egyike az ELTE TTK-n van. Erről ment is nyílt levél: [link]

Persze a HÖK is megérne pár szót, nem igazán a hallgatói érdekképviseletben erősek, de ez nem ide tartozik. Tehát ott sem jobb a helyzet. A TO-s kiabál, üvöltözik, előadások/gyakorlatok idején vannak nyitva egy kis időre. Igaz, nem is próbálunk elintézni semmit, mert nem segítenek. Például nem adtak ki arról sem igazolást, hogy hány kreditet teljesítettem a múlt évben, nem adtak ki a kérésemre hitelesített indexmásolatot, nem akarta átvenni a kreditelismertetési kérvényem, meg sorolhatnám, hogy milyen dolgokat nem tesznek meg.

A lényeg, egy idő után már a HÖK is lépett, amiből (mellékelt oldalon) kiderült: a TO-s néniknek diplomájuk van!

Arra jöttünk rá, hogy azért olyanok, amilyenek a TO-s nénik, hogy ne forduljunk hozzájuk, csak extra vészhelyzetben.

2010. okt. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
Diszkreten megjegyzem, hogy BMEn nincs TO, es mar index sem. Persze van helyette KTH, aminek a nyitvatartas szinten nem erossege, de azert inkorrektseg joval kevesbe jellemzo, mint amit itt mondogattok...
2010. okt. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!