Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik ha elajulok...

Mi történik ha elajulok érettségi szóbelin?

Figyelt kérdés
A probaerettsegi szóbelijén is annyira rosszul voltam, hogy a tanárnak kellett mondani hogy el ne ájuljak, meg vizet is akart adni, pedig az csak próba volt. Mi lesz ha valaki elajul tényleg? Kezdek félni ettől🤯

2023. márc. 25. 11:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
8-as ez azért hülyeség! Nekünk konkrétan a tanár kínált ropit szóbeli közben, míg vártunk (5-en egy teremben, váltva csináltunk a magyar-töri-nyelv-választott tárgy) szóbelinket. Ha ilyen történt volna egy tanárunk sem mondott volna nemet, hanem kikíséri az illetőt és még lehet, hogy meg sem említi a jegyzőkönyvben az elnök! Nálunk, aki eljutott érettségire azt a tanárok inkább segítették, mint hátráltatták, a kérdezőnek mondom, ott a legvérmesebb tanár is szelíd lesz és érted dolgozik, majd, nem kell izgulni - mindegyikünk izgul, mint a fene, az hazudik, aki nem - a tanáraid nem azért lesznek ott, hogy téged megbuktassanak, hanem, hogy mindenben segítsenek!
2023. márc. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

#8-as vagyok.


Nekem ezt mondták a vizsgabizottság tagjai, de ez EMELT szinten volt 5+ éve. Emelet érettségi írásbeli részénél kimehetsz (egyszer kimentem), de szóbeli közben nem, szóbelin kezdett el vérezni az orrom.


Emelet szinten senki se ismer téged és jopár embert meg is buktatnak. Két emelet érettségin voltam (matek és kémia, orrvérzés kémián történt) egyiken se voltak segítőkészek, mikor tudtam az anyagot (matek emelt 85%, kémia emelt 89% lett összességében).

2023. márc. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ilyen pedagógusok vannak... mindenesetre gratulálok az eredményeidhez:) hova mentél tovább tanulni ilyen eredményekkel?
2023. márc. 27. 18:13
 14/23 anonim ***** válasza:
50%

BME vegyészmérnök BSc, aztán BME gyógyszervegyészmérnök MSc, már diplomás vagyok egy ideje.


BSc-s záróvizsgán mikor elmentem kidolgozni a tételeket, leültem az asztalhoz, rögtön rámjött a hányinger, kértem vizet és sétáltam egy kicsit (ezeket megengedték szerencsére) aztán jobban lettem 1-2 perc után. De ez már a múlt, szerencsére 4,87-as átlaggal zártam (BSc). MSc-s átlagom még jobb lett (4,93), szóval nem a tudásommal van baj, hanem a stressz kezelésemmel. Szerencsére MSc-s záróvizsgán nem volt semmi baj, ott már gyakorlott voltam.


Amikor IELTS (angol) nyelvvizsgán voltam akkor is rámjött az ideg, szóbeli beszéd előtt volt a legrosszabb a helyzet, de mikor bementem vizsgára már minden rendben volt. Ez azért vicces, mert 8.5/9 lett, ez C2-es szintnek fele meg (kb anyanyelvi szint)


Szóval láthatod, hogy én okos gyerek vagyok, de a stressz kezelésemmel bajok vannak.

2023. márc. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nekem is vannak:( szeptemberben voltam a c1 nyelvvizsgam, konkrétan remegtem😅 pedig meglett, a szobelim 79% lett, illetve felelesnel is meg mindig csomószor remeg a hangom:// pedig szedem a b vitamint rendesen😂
2023. márc. 27. 19:33
 16/23 A kérdező kommentje:
Neked gratulálok egyébként!! Nagyon jó és érdekes szakmának tűnik, nálam 2.helyen van a gyógyszerészeti, fok után, de az is megfordult a fejemben hogy felcserélem, csak az emelt kémia kegyetlenül kikeszit így kétlem hogy tudnám abszolválni azt:D
2023. márc. 27. 19:35
 17/23 anonim ***** válasza:
50%

Gyógyszerész szak és gyógyszervegyészmérnök szak között ég és föld a különbség (annyi a hasonlóság, hogy rengeteg szerves kémiát kell hozzá tanulni).


Nekem a kémiával annyi bajom volt, hogy nem tudtam kiszűrni a lényeget. Egyetem alatt ez a képességem erősödött, szóval meg kell tanulni tanulni és a lényegre koncentrálni.

2023. márc. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
44%
Ha szeretnél fogorvos lenni akkor mindenképpen próbáld meg, egy kis gyakorlással és odaadással biztosan menni fog, nem lehetetlen az emelt kémia 80+% -ra teljesíteni.
2023. márc. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Koszi! Igen az az első számú terv, járok külön tanarhoz is és próbálok mindennap tanulni, meg kísérleteket nézegetek, a tetelekkel is haladgatok, meg hiányzik pár de veszesen közeleg a május 🤡
2023. márc. 27. 22:31
 20/23 anonim ***** válasza:
60%

Az a fontos, hogy a többi a tárgyból is érjél el viszonylag jó eredményeket (matek, magyar, töri és angol) és akkor kevesebb pont is elég az emelteken.


Egyik haverom aki orvosira jelentkezett: mivel angol, német, matek, töri, magyar érettségije 95% körüli lett (mivel volt német érettségije is, így az egyik emelt nem került bele az érettségi átlagos pontok közé), kitűnő volt és emelt biosz és kémiájának elég volt ha kb 75-75%-os, mert meglesz a 440+ pont és felveszik a SOTE-ra (asszem az emelt kémiája kb 70% lett, biosz meg kb 80%). Szerencsére fel is vették orvosira.


Sok sikert, remélem felvesznek és elvégzed álmaid szakát.

2023. márc. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!