Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz hogy valaki...

Mi kell ahhoz hogy valaki tanulóvezető oktató legyen? Akár elmélet akár gyakorlat Személyautóra el kell végezni valami plusz tanfolyamokat szerezni kell plusz jogosítványokatvagy elég egy valahány éves B jogsi? És mennyit lehet ezzel keresni?

Figyelt kérdés
2023. márc. 30. 08:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Külön tanfolyam és vizsga.
2023. márc. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2023. márc. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Szia! Nekem a párom most kezdi el idén a képzést. Feltétele a B jogosítvány természetesen de előnnyel indulsz ha más kategóriából is van esetleg jogsid. Az országban ők indítanak képzést egyedül:


[link]


Van felvételi vizsga amin szűrik hogy ki kezdeheti el a képzést. A képzés 700 000 Ft körül van pontosan nem tudom megmondani hogy mennyibe kerül. Illetve kell autósiskolát keresned hospitálás céljából kvázi ahová tudsz menni gyakorlatra. És néhány papírt is be kell szerezned az autós iskolától. Vannak vizsgák is természetesen. Gondolj bele, hogy Győr Moson Sopron megyében 9500 - 10000 Ft 45 perc vezetés igaz a forint inflálódik de még nem találkoztam olyan oktatóval aki azért hagyta abba a munkát mert keveset keres vele. Azt gondolom hogy ha levonjuk a tanuló autó fenntartási költségét (üzemanyag, műszaki vizsga, kopás stb) akkor is simán megéri.

Elvileg minden évben 1x indítanak képzést, idén április 3-án kezdődik a jelentkezés.

2023. márc. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És van egy olyan hogy mennyi szokott lenni havi szinten a nettó?
2023. márc. 30. 12:05
 5/11 anonim válasza:

Szerintem fixen nincs hisz ha még kezdő oktató vagy nyilván nincs annyi tanulód amivel egyből rengeteg pénzt tudsz keresni, de időről időre megugrik a számuk amennyiben végig fut a városon a hírneved. Az oktatók vállakozók szóval adózniuk is kell, azt is figyelembe kell venni. Illetve úgy tudom hogy meg is van szabva hogy hány órát oktathatsz egy hónapban, talán 180-at de nem biztos... A lényeg a lényeg hogy attól függ hogy most kezdted e a szakmát vagy már pár éve. Kezdőként nem merek összeget mondani, viszont ha levonjuk az óradíjból az egyéb plusz költségeket akkor mondjuk azt hogy 3000 ft marad zsebbe óránként. Ezt megszorozzuk 180-al, 540 000 Ft. Szerintem ez a legrosszabb eset.

Hitelesebb lenne egy oktatót megkérdezni a számokról csak azt is vedd számításba hogy hány éve oktat és úgy mennyit keres.

2023. márc. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia, 2 hónapja lett meg az oktatóim!(már oktatok), egyszer buktam.

Pécsen vizsgáztam, 880ban álltam meg mindennel.

Én a szigeti autóiskolánál vagyok oktató, az első 30óra ami kötelező a diáknak ott 70-30 az részesedés(enyém a 70) minden 30. utáni óra 100%ban az enyém, egyéni vállalkozóként!

2023. márc. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi És mi a havi gyakorlat?


Közben olvastam hogy orvosi feltétel is van, 4 és fél -5 dioptriás szemüveg kizáró ok?

2023. márc. 30. 19:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Köszi És mi a havi gyakorlat? mármint?


Közben olvastam hogy orvosi feltétel is van, 4 és fél -5 dioptriás szemüveg kizáró ok?


Passz, nem vagyok szeműveges, így fel se merült a kérdés.

2023. márc. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem hogy a gyakorlatban mennyi a havi nettó ami megmarad?
2023. márc. 30. 19:41
 10/11 A kérdező kommentje:
Én a szemüveg miattad nem lehettem ejtőernyős. Nem vicc, érdekelt volna.
2023. márc. 30. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!