Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogosan szégyellem magamat?

Jogosan szégyellem magamat?

Figyelt kérdés

Azt helyzet az, hogy megugrott a diplomások száma -én is közéjük tartozom. Viszont nagy részük, aki elvégzi a sulit, sokszor nem is azon a területen helyezkedik el, vagy ha igen, olyan helyet választ, ahol a tudása konkrétan nincs próbára téve. Ez a tudomány meggyalázása szerintem.

Oké, hogy az AI is fejlődik, tekinthetünk rá konkurens elemként, de megsajnáltam azokat az embereket, akiknek hatalmas tudásszomjuk van, s nem csak egy okosabb biorobot akar lenni a rendszerben.

Én magam közgazdaságtant végeztem, de egyszerű aktatologató vagyok jelenleg, a franciatudásom miatt vettek fel, kapok 300 ezer forintot, érettségis kollégáim 200-at. Van előrelépési lehetőség, de ennyire pénzzé tették a Tudományt?! Da Vinci forog a sírjában!



2023. ápr. 1. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Mi a kérdés tulajdonképpen?
2023. ápr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz hogy "próbára tegyék a tudásod" kell az MSC diploma és ez már elvárás egy komolyabb helyen. Egy BSC-s diploma az arra elég hogy megkapd a megélhetési minimumot (300.000Ft), cserébe pedig nem kell gondolkodnod.


De ilyen tömegszakok esetében mint a legtöbb pénzügyes szak, ha nem vállalsz gyakornoki pozíciót már a 2. félévedtől, akkor esélytelen tapasztalat nélkül jobb munkát találnod. Corvinus-os közgázos ismerősöm a 2. félévtől 14 gyakornoki pozícióra jelentkezett, mivel volt C1-es nyelvvizsgája, így mindegyikre visszajeleztek neki, tudott miből válogatni és az egyik cégnél el is helyezkedett, azóta is ott dolgozik és jól keres.

2023. ápr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!