Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jogosan szégyellem ami velem...

Jogosan szégyellem ami velem történt (bántalmazás)?

Figyelt kérdés

Tiniként nagyon magányos voltam, a család utált és nem voltak barátaim. Az időmet nyaranta ezért chateléssel töltöttem és sajnos belefutottam egy olyan személybe aki később - és ez hangzik csak igazán hülyén - lelkileg terrorban tartott. Tényleg annyira manipulatív volt, hogy valahogy azt is simán elérte, h féltem letenni a telefont a kezemből, a végén a suliban is órán csak azt nyomkodtam. Elzárkóztam mindenkitől, nem ettem, nem ittam, nem jártam órákra se. Persze ez hosszú folyamat volt, nem egyből adtam fel mindent. Meg sajnos bennem eleve volt egy áldozatszerep és szeretéhség.


A lényeg, h végül csak vele beszéltem neten is. Minden érdeklődési köröm eltűnt, neki rendeltem magam alá. Öngyilkossági gondolataim lettek, egyszer meg is vágtam magam és mentálisan leépültem, semmi se okozott már örömet. Elhanyagoltam magam teljesen.


Azért szégyellem, mert félek, h ezzel jönnének, h chaten, h lehet bántani vkit? És sajnos az a gond, hogy mióta vége annyi idő eltelt, h közben már Amerikában is felnőttnek minősülök, de még mindig PTSD gyötör és nem merek segítséget kérni, de megnehezíti az életem :(


2021. aug. 28. 00:05
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szerintem addig, amíg úgy állsz hozzá, hogy nem tudsz rajta túllépni addig nem is fogsz.

Sok mindenki elkövetett már akár ilyen jellegű hibát az életében és az idő haladtával előjönnek az emberi szükségletek.

Nem tudom hány éves vagy, de az biztos, hogy idősödtél azóta. Fejben kell eldönteni és akarni, hogy túlléptél rajta, okos vagy, idősödtél és nem eshetsz mégegyszer ilyen hibába, főleg nem ismeretlenül. Addig amíg te sem akarsz túllépni rajta, vagy akár segítséget kérni a túllépéshez, addig nem fog menni. :)

2021. aug. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kérni akarok, és próbálni próbáltam is. De egyszerűen akkora szégyen van bennem ezzel kapcsolatban... Ha nem online történik a dolog akkor nem érezném cikinek, de így kicsit igen. De azzal, h ilyen rendesen válaszoltál már oldódott bennem ez a gát. Köszi! Most megint lesz egy lehetőségem segítséget kérni, akkor most nem csak elvétve mondom majd el, hanem tényegesen.
2021. aug. 28. 00:18
 3/11 anonim válasza:
Ha akarod és teszel is érte, akkor menni fog.. hidd el tettek már az emberek ennél sokkal, de sokkal nagyobb hülyeséget is. ( köztük én is) de magamnak is megbocsátottam, így sikerült, és ami a legjobb ebben, hogy tanultam és mégegyszer nem esek abba a hibába :)
2021. aug. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát majdnem megöltem magam mikor vége lett... :D Köszi egyébként, asszem nekem is meg kéne magamnak bocsátani. Na meg van egy másik részlet is amit ide már nem akarok leírni, de az lehetett volna akár rendőrségi ügy is. Szóval igen.
2021. aug. 28. 00:25
 5/11 anonim válasza:

Figyelj, akármi történt az a múlt, és a múlton csak is tovább lépni kell és tanulni belőle, mást nem.

Ami történt megtörtént, ami csak akár vagy történt volna, az is csak volna. Tehát ne rágódj tovább.

Megtörtént, fájt, szégyen, de nem tudsz mit kezdeni vele már. Ne gondolj rá, élj a mának és sz*rj bele ahogy csak lehet!

Tuti nem mindig gondolsz rá, csak amikor elég rosszul vagy :D

De ne tedd tönkre azzal az életed, hogy ott ragadtál, élvezd inkább és csinálj olyat, amit biztos nem bánsz meg :D

2021. aug. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Online bántalmazás hogy az öngyilkossághoz vezessen ? Gyenge vagy nagyon.
2021. aug. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pontosan, mikor rosszul vagyok. De csak emiatt vagyok rosszul, ez a gond. Igazából nem zavarna, csak a PTSD egy elég komoly szorongással/feszültséggel is jár ami miatt van, hogy annyira rosszul leszek, h csak feküdni van erőm.
2021. aug. 28. 00:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Én elhiszem, hogy van PTSD , ami nem tudom mi. Rossz vagyok a pszichologiai dolgokban. Írtad történt valami durvább, amit nem akarsz ide leírni. Habár anonim oldal, nem derülne ki a kiléted, mégis jogodban áll eldönteni mit osztol meg másokkal. A félelemtől úgy lehet megszabadulni, hogy szembenézünk vele, vagyis ha például félsz a magasságtól, mássz hegyet sokszor és legyőzüd ezt a fobiát. Az emlékektől viszont nem lehet megszabadulni.
2021. aug. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pont az ilyen "gyenge vagy nagyon" kommentekből nem kérek. Ezt tartsd meg magadnak és ezután a többi jó tanácsod is.
2021. aug. 28. 01:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Figyelj csak kérdező. Ez egy KÖZÖSSÉGI PORTÁL. De ezt hiába magyarázzuk éretlen tiniknek (?) Nem te döntöd el, miből kérsz. A kérdésben ugyanis nem szerepelt az, amit leírtál előbb. Ha nem érdekelnek a tanácsok, ne kérdezz. Oldd meg, mert ezek szerint tudod hogyan kell.Megekeresed az illetőt és megvered a sötétben úgy, hogy évekig látszodjon rajta az EMLÉK. Ha nem tudsz verekedni, akkor leütöd egy bottal. Igen tanácsot adtam, mert ez az én véleményem és tudod miért: azt írtam nyomtatott betűvel
2021. aug. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!