Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Programtervezo informatikus...

Képernyőkép kérdése:

Programtervezo informatikus szak mellett tud egy egyetemista dolgozni programozóként Ha addigra autodidakta módon megtanult programozni?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 8. 07:07
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Biztosan van, aki meg tudja csinálni, de ez azért egy nehéz szak. Nézd meg a tantervet.

[link]


Eleve sok az óra is, de ahogy így ránézek, a napi 4 óra tanulás a minimum. Mikor akarsz dolgozni? Mert ahhoz, hogy egy munkahelyen értéket termelj, a napi 4 óra a minimum, de a legtöbb gyakornoki hely napi 6 órát szeretne…

2023. ápr. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem gyakornoki helyre gondolok hanem szabadúszóra.


Sokan diploma nélkül eleve dolgoznak programozóként csak ugye célszerű diplomás programozónak lenni.


Ennek a megfordítására gondolok hogy valaki mostanában kezdene el szabadúszóként dolgozni de egyúttal egyetemista is lesz.

2023. ápr. 8. 07:34
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Ha valóban jó programozó akarsz lenni, az autodidakta módon nemigen fog menni. A programozásnak ugyanis van egy elmélete, amely nélkül jó eséllyel csak egy, szabadúszóként a profik mellett labdába nem rúgó amatőr maradsz.
2023. ápr. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt ne mondd, hogy az egyetem ezt az elméletet nem tanítja...
2023. ápr. 8. 08:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Levelezőn max.

Nappalin vagy suli vagy munka.

Kettő együtt szerintem kizárt.

Kivéve, ha kisujjadban van a matek meg a programozás.

2023. ápr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De ha valaki programozó munkát végez azt nem erősíti nem olyan mintha gyakorolna?


Azt Még nem értem hogy a levelező az kevesebb anyag?

2023. ápr. 8. 09:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem csak gyakorlásról van szó.

Egyszerűen nem fér időben össze a kettő.

Van egy olyan érzésem, hogy most kitaláltad, hogy te majd megtanulsz otthon és akkor elmész dolgozni meg egyetemre egyszerre.

Azért ez így elég ingoványos.

Kezdj el programozni, menj el nappali suliba, aztán ha jól megy, keress állást vagy gyakorlatozz.

2023. ápr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én most szívok egy ilyennel. Mint állat. Főállás mellett próbálok egy nehéz mesterszakra járni. Meg tudom csinálni nagy nehezen, de őszintén szólva nem én vagyok a legjobb tanuló az osztályban. Úgy általában jó a teljesítményem, de be-becsúszik egy-egy sz@r jegy. Most is itt ülök húsvét hétvégén, és emeletes törteket deriválok…


Ha ez alapszak lenne, nem csinálnám. Nagyon fontos, hogy a szakmai alapokat meg a matekot jól megértsd. Ha elkezdesz mellette dolgozni, akkor az a tanulás rovására fog menni.


A szabadúszás meg jó dolog, de gyilkos. A megrendelő türelmetlenkedik, te meg nem bírod abbahagyni.


Na mindegy. Szóval nem lehetetlen, de ha megteheted, finanszíroztasd legalább az első 2 évedet a szüleiddel, hogy tudj rendesen a tanulásra koncentrálni.

2023. ápr. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%
semmikép nem működik a kettő.
2023. ápr. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az elképzelésed nem kizárt, de a szabadúszós részt felejtsd el, az csak juniorként nem opció. Tehát normál munkát kellene dolgoznod, ahol lehetőleg keveset kell bejárni.


Viszont ez nappalin kizárt, mert be kell járnod az órákra. Amúgy ha tudsz programozni nem nehéz már a matekos tárgyak után a szak, mert a programozás egy kézség, egyetemi szintre megtanulni egy új nyelvet nem nehéz. Viszont ha órákra kell járnod, akkor hogy fogsz dolgozni? Juniorként (pláne diploma nélkül) nem annyira egyszerű teljesen remote állást szerezni és a remote se jelenti azt, hogy akkor dolgozol amikor szeretnél, mert ha meeting van pl 11-kor, akkor mit fogsz csinálni?


Levelezőn ez viszont teljesen kivitelezhető. De ha már mindenképp dolgozni szeretnél ilyen formában, akkor kezdd el nappalin, keress egy diákmunkás programozói állást a 3. félév után és a 4. félév végén menj át levelezőre. Így a diákod érvényes lesz október 31.-ig (magyarán eddig dolgozhatsz diákmunkán), amivel rossz esetben is egy 6 hónap tapasztalatot tudsz szerezni. Ezzel pedig bármikor találsz junior állást majd és a diploma se lesz hátrány, mert nem sokára végzel. Mondjuk lesz pár hely ahol ezért nem hívnak be interjúra, de lényegtelen, mert találsz munkát könnyen.

2023. ápr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!