Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes manapság erőltetni a...

Érdemes manapság erőltetni a jogot?

Figyelt kérdés

Vagy inkább gazdasági irányba jobb menni? Ott legalább 3,5 év alatt lesz egy közgazdász végzettsége az embernek, amivel tud mozogni sok irányba, mesterképzés nélkül is, meg úgy munkaerőpiacon is nagyobb haszna van úgy veszem ki a kommentekből is, meg a látottakból. Meg egy átlag gazdasági szak nem is kemény számolós matekos, simán lehet bírni, vagy ha valahol elakad valaki, magántanárral néhány órával hozza a szintet.


Jogon meg 5 év egyetem, utána ha nem csinál jogi szakvizsvát 3 év múlva, kb alig van mozgástere, márpedig ennyi szívás után kinek van még kedve jogi szakvizsgázni? Szóval hiába vonzó pálya, nem tudom, hogy érdemes-e küszködni vele.


Másik meg, hogy van még egyáltalán működő jogrendszer nálunk? Itt van ez a végrehajtói ügy is, a hangfelvételek meg minden. Már teljesen összefonódni látszanak a hatalmi ágak szinte, meg tulajdonképpen napi szinten vannak olyan esetek, csak így olvasva cikkeket, hogy szinte nem is érvényesül a jog sokszor.



2023. ápr. 15. 16:14
A kérdező szavazást indított:
Megéri még mindig jogot tanulni, van jövője, meg jó karrierlehetőségek
Gazdasági terület jobban megéri
11 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Őszintén? Magyarországon ma egyáltalán nem éri meg jogot tanulni.

Egyrészt ezzel csak itthon fogsz tudni dolgozni, mivel külföldön más a jogi rendszer. Állami szektorban az állás az biztos, de nagyon hierarchikus. Ahhoz, hogy ebből jó karriert csináljon valaki, extrém tehetségesnek kell lennie, plusz a soft skilleknek is meg kell lennie. Illetve probléma még, hogy nagyon belterjes a szakma. Szállnak a pletykák brutálisan gyorsan, szóval figyelni kell, nehogy elvágd magad.

Bíróként van talán a legtöbb szabadságod szakmailag, de oda a legnehezebb a szakvizsga.



Csak és kizárólag akkor szabad jogásznak menni, ha semmi az égvilágon nem érdekel ezen kívül és/vagy csak a humán tárgyakhoz konyítasz, de nem akarsz tanár, bölcsész, történész lenni.


Szép szakma, de ha sok lehetőséget szeretnél magadnak, esetleg külföld is érdekel, akkor ne jogra menj.

2023. ápr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én jogot végzek,és nagyon megbántam..kb semmire sem jó,nem mész vele semmire,ha nincsenek befolyásos szüleid és ügyvédi kapcsolataid.

Az egész egy szar,az elvárásokba kb beleőrülsz,mert kikészülsz a sok magoláatól.

És nem lesz meg az eredménye sajnos...

100x inkább végezz gazdasági szakot,sima marketinggel is kb széleskörű lesz a pályakezdés,még a jogival igencsak kötve leszel.

2023. máj. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennyire sz.r a helyzet? Én is jogon gondolkodok, és nagyon vegyes, sokan azt mondják ma is nagyon jó karrierek vannak, meg bárhova jó egy jogász, foglalkozásdoktorim lesz stb, mások meg ugyanezen a véleményen vannak, mint ti. Igazából én is többnyire olyan állasokat látok facebook csoportokban és jogi oldalakon, hogy többnyire ilyen adminisztrációs, kis preszrizsű munkakörök. Kevés multit látok jogtanácsost keresni, és igazából állás is kevés van, arra viszont van jelentkező bőven, szóval nem tudom.
2023. máj. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!