Laptop egyetemre?

Figyelt kérdés
Mennyire gyakori magyaroszágon a laptop használata órák közben? Külföldön sok ember azon jegyzetel magyarországon is így van? Van olyan eset hogy kell is laptop? Haverom igaz hogy régebben de ik-ra járt és ő neki nem kellett. Elég furcsának hangzik.

2023. máj. 29. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Gyakoribb az iPad.
2023. máj. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Én levelezőn tanultam igazgatási területen. Nálunk kb. 50 fős csoportban 2 ember használt konzultációkon laptopot, és mivel a teremben összesen 2 konektor volt, az is elől a tanári asztalnál, gondot okozott a töltés is, szóval a terem se arra volt rendezkedve, hogy könnyen használhassa valaki. Kényelmesnek kényelmes lehet, mert nem fárad el úgy a kezed, ha gyorsan magyaráz a tanár, mintha tollal írnál, viszont nem jellemző szerintem máshol sem. Persze itt már döntés szabadsága van, nem úgy mint gimiben, ha akarsz, használhatod.
2023. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Elég rondán írok szóval gépelni akarok. Az aku miatt nem aggódok a mai gépek 8 órát is bírnak.
2023. máj. 29. 22:04
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

GTK-n tanultam, volt pár hallgató aki próbálkozott laptopon jegyzetelteni de nem ez volt az általános, elég gyorsan kell tudni ahhoz gépelni hogy lehessen tartani a tempót. Sok olyan tárgy volt ahol előre fel volt töltve az órai diasorok vagy feladatok, könnyebb volt ezeket kinyomtatni és rájuk jegyzetelni meg írni a megoldásokat illetve volt ahol annyit kellett jegyzetelni hogy külön füzetbe gyorsabb és egyszerűbb volt. Párszor próbáltam laptopom de nekem nem jött be így jegyzetelni.


2 olyan tárgy volt ahova kellett laptop pár alkalommal, de páros illetve csoport feladat miatt és annyi volt hogy a pár/csoport egy tagja hozzon. Voltak akik nem tudták ezt megoldani vagy elfelejtették, ilyen esetben a tanár hozott nekik egyetemi laptopot az óra elején, megoldották.

2023. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Eddig ipaddel jegyzeteltem apple pencillel a pdf-ekre, de most áttértem a gépelős jegyzetelésre, mert sokkal hatékonyabb (persze ehhez meg kell tanulni jól gépelni latexben is a matek képletekhez). Eddig a notion app vált be a legjobban.
2023. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%
Nálunk sokan szoktak laptoppal menni órára, de a többség nem jegyzetel, hanem valamit más csinál, vagy esetleg másra tanul. Nálunk amúgy sok olyan vizsgánk van, ami elektronikus formában zajlik, de az egyetemen és neked kell vinned eszközt (laptop, vagy nagyobb kijelzőjű tabletet). Nyilván ha nincs, akkor biztos megoldják és biztosítják neked a tanárok, de azért nálunk pl. tényleg nagyon elterjedtek ez a "hozd be a saját laptopod és írd azon a vizsgát" dolog. Nyilván macerás, ha mindig minden tanárnak minden vizsga előtt írnod kell, hogy te nem tudsz laptopot bevinni. Amúgy meg nálunk kb. minden padban vannak konnektorok, szóval nem tudom máshol mennyire modernek a termek ilyen szempontból, de nálunk akkumulátor problémába sem lehet ütközni. De amúgy milyen szak? Ahol pl. képletek vannak, azt azért nyilván nem mindig olyan gyors laptopon is leírni, szóval macerás lehet. Amúgy a laptopon való jegyzetelés nekem sem jött be. Nálunk óra előtt feltöltik a diasorokat (vagyis a legtöbb tanár), én azokat kinyomtatom és arra jegyzetelek. Sokkal könnyebb és átláthatóbb.
2023. máj. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

Én BTK-s voltam, szerintem az óráimon max. az emberek 10 százaléka jegyzetelt laptopon. Én például úgy csináltam, hogy kézzel megírtam a jegyzetet, aztán begépeltem, így egyszerre tanultam is azért közben és rendezettebb is lett. Olyan nem volt, mint az előzőknél, hogy kötelezően kellett bevinni, volt három számítógépes vizsgám, de ott az egyetem biztosította az eszközt, sajátot nem is vihettünk.


Viszont ettől függetlenül laptop vagy számítógép mindenképpen kell, ma már gyakorlatilag elengedhetetlen a beadandók, sokszor a vizsgák miatt.

2023. máj. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem nagyon szoktam jegyzetelni rajta, mert nálunk nagyon sok a képlet és az ábra, amihez nem kényelmes.


De ettől függetlenül sokat viszem magammal, mert tök jó lehetőség pl arra, hogy megcsináld a projekt jellegű feladataidat vagy melózz közben.


Humán(abb) szakokon sokan használják jegyzetelésre is, igen.

2023. máj. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
Én pszcichológia szakos vagyok, itt a csoport jóval nagyobb hányada jegyzetel iPaddel vagy laptoppal, mint füzetbe. Első félévben én is még a kézzel írással próbálkoztam, de mivel túlságosan igényes vagyok a jegyzeteim külalakjára, így mindig nagyon szépen próbáltam írni, ami miatt meg folyton lemaradtam ugye. Úgyhogy áttértem a laptopra, és sokkal jobban szeretem. Praktikus, hogy minden jegyzetem egy helyen van, nem kell több füzetet cipelnem az egyetemre, hanem kéznél van az összes gyakorlatilag. Kevésbé fárasztó a kezemnek a gépelés, mint a kézírás volt, és jobban is esik a nyomtatott betűket olvasni tanulásnál, mint a folyóírást. Egyetlen hátránynak azt mondanám, hogy több óra tanulás, jegyzetelés után jobban elfárad a szemem, mintha füzetet használnék, de még így is megéri nekem. Az biztos, hogy nem fog senki furcsán nézni rád a laptophasználat miatt, de igazából, ha füzetbe írsz, akkor sem. Úgyhogy személyes preferencia kérdése, olyat is ismerek, akinek hiába van laptopja, nem szeret azon jegyzetelni, úgyhogy emberfüggő a dolog.
2023. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
31%

Ha minden jól megy, akkor hamarosan felvesznek jogra. Én is szeretnék laptopot, mert én is nagyon csúnyán írok, és gépelni egyszerűbb is. Már most nézegetem milyet vegyek.

Én a füzeteket sem tudom úgy rendszerezni, hogy átláthatòak legyenek a jegyzeteim/Tudom, hanyag vagyok, stb/, úgyhogy még egy plusz a laptop mellett nálam az ez.

Levelező van tervben.

2023. máj. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!