Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes ezért beleölni éveket...

Érdemes ezért beleölni éveket a jogász szakba?

Figyelt kérdés

Már gyakorlatilag semmi kedvem hozzá. Elvégeztem a jogi fosz-t, utána az igazságügyi igazgatásit is, ezzel is elment feleslegesen sok idő, foszt nem kellett volna. 25 éves vagyok. Nincs már nekem sok kedvem tanulni, pedig még 3 évet kellene, csak már unom a sok idétlen magolást, a sok felesleges lexikális baromságot, csak azért, mert mindenáron egy foglalkozásdoktori kell a nevem elé, hogy legyen utána mire verni magam. Képességem meg lenne hozzá, rengeteget tudok tanulni, csak már elegem van. Szakvizsgázni úgyse fogok, anélkül meg egy aktatologató éhbéres köziges jogász lennék úgyis, max annyi, hogy verhetem magam a kollégák előtt, hogy de nekem dr-el kezdődik a nevem, és emiatt komoly ember vagyok. Meg állandóan éjjel nappal a fejemben kell tartani és mondogatni kell magamban több tucat jogszabályt, már sokszor keverem is őket, ha fáradt vagyok, meg minden baromságot, sokszor már nagyon fárasztó, főleg munka után.


Közben sokkal jobban érdekelne egy közgáz szak is. Meg látom is, hogy több lehetőség van benne. Bár itt gyk-n igaz odáig vannak sokan, hogy jogásszal is milyen jó karrierek vannak, csak azt nem érti meg senki, hogy nincs már mindenkinek ereje szakvizsgázni. Már csak ezt a doktorit nem tudom elfele engedni, félek, hogyha elvégeznék egy közgáz szakot, egy cégnél elkezdenék dolgozni, utána ha jönne egy jogász, többe néznék, mert dr. van a neve előtt és ez egy rang, ettől többre vennék.


Mennyire számít egy munkáltató szemében, hogy valakinek dr. van a neve előtt vagy sem? Két alkalmazottat, akik közül az egyik nem dr. a másik meg az, nem nézi le jobban a nem dr-t? Vagy van olyan amúgy gyakran, hogy egy nem doktor a főnöke egy doktornak? Sokszor azt látom, pl egyszer egy kormányhivatalban is ügyintézéskor a csaj mindenkivel flegma, lekezelő volt, amikor meg jött egy ügyfél foglalkozásdoktorival, egyből elkezdett remegni, és be volt tojva rendesen, hogy egy komoly ember jött oda hozzá ügyet intézni, vele szemben nem mert flegmázni. Ez az érv szól csak a jogasz mellett, hogy általánosságban tekintélyt parancsol a foglalkozásdoktori, mert egyébként már tényleg hagynám az egészet, meg előre látom az éhbéres munkát vele. Egy foglalkozásdoktori nélkül is lehet teljesértékű, megbecsült rangos személy valaki a szakmájában? Mit kellene tenni szerintetek?



2023. jún. 1. 07:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"csak már unom a sok idétlen magolást, a sok felesleges lexikális baromságot, csak azért, mert mindenáron egy foglalkozásdoktori kell a nevem elé, hogy legyen utána mire verni magam."


Hát ha Neked tényleg ennyi jött le a jogászi szakmáról, akkor csakugyan ne végezd el!


értelmes jogász nincs meghalva attól, hogy a neve előtt ott a dr. cím, mert tudja pontosan, hogy mennyit jelent....semmit.

És - elárulom - a szakvizsga sem mindenható.


Azonban a klaszikus jogi foglalkozásokat (ügyvéd, ügyész, bíró, közjegyző....) nem lehet máshogy betölteni csak jogi végzettség + szakvizsga combóval, amihez élettapasztalat és joggyakorlat is párosul.


De ha valakiben nincs meg az kellő elhivatottság, hogy állandóan képezze magát és szeresse is, amit csinál, akkor az tényleg ne csinálja.

2023. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!