Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri tanulni? Fontos az...

Megéri tanulni? Fontos az iskola? Én 4,00 vagyok szinte tanulás nélkül, és amúgy sem hiszem, hogy sokra vinném. Ennek ellenére megérné színötösnek lenni? 16/Fiú

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azért születik a kérdés, mert azon dilemmázok, hogy tanuljak-e vagy sem. Otthon nem tudok erről kérdezni, ezért itt teszem

fel a kérdésemet! (Anyum 12 órázik, apum meg amolyan “majd lesz valami” típusú ember, sose tudott előre gondolkozni.) Én egy közgazdasági technikumba járok. 4,00-s átlagom van otthoni tanulás nélkül. Jelenleg kilencedikes vagyok. Úgy gondolom, hogy a suliba azért járunk, hogy tanuljunk, suliban figyelek is. Otthon nem tanulok. Illetve témazárókra készülök, azokat szinte mindig négyes, ötösre megírom. Szüleim véleménye az, hogy ameddig négyeseket, ötösöket szerzek addig azt csinálhatok amit akarok. Anyum 12 órázik, fizikai munkát végez, de mindig mondja, hogy ha egy kicsit is beletennék a suliba akkor simán lehetnék színötös. Anyumnak sportgimnázium végzettsége van. Illetve masszőr. Azért nem hiszek az iskolában mert bár apumnak közgazdász végzettsége van, ennek ellenére 2 évet munkanélküli volt és most egy éve dolgozik. De lehet, hogy ismét elveszti a munkáját. Megéri odatenni magam és színötösnek lenni? Az osztályomból a 34-ből, 22-en buknak jelenleg minimum egy tantárgyból és tizenketten kettőből vagy többől. Nem a tanulós fajták az osztálytársaim. Nekem nem célom az egyetem. Nem látom értelmét az iskolának úgy őszintén. Nektek mi a véleményetek?

16/Fiú



2023. jún. 4. 17:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egy jó szakmat vagy egy keresett egyetemi végzettséget érdemes megcsinálni. Egy kömüves vagy egy jó villamosmernok sem fog attól tartani, hogy nem lesz munkája.
2023. jún. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Közgazdasági technikumba jársz és négyes vagy. Idővel leérettségizel és majd észreveszed, hogy nem fognak kapkodni érted a munkaerőpiacon. Na jó minimálbérért robotolhatsz. Miközben mások tanulnak és lépzik magukat, majd nekik négyszer akkora lesz a fizetésük, mint neked. Jelenleg eltartanak a szüleid, de hogy fogsz megélni ha már ők nem lesznek?


Nem kötelező tanulnod, de idővel nehezebb lesz a tananyag és nem biztos, hogy tudod tartani a szintet. A felsőoktatásban ezzel a hozzáállással nem sokra viszed. Mindenki úgy cseszi el az életét ahogy akarja, csak 5 év múlva ne az én adómbólkapjon munkanélküli segélyt.


Tanulás nélkül vagy 4-5 kilencedikben (tehát nem vagy hülyegyerek, csak lusta) és 22-en buknak az osztályodból. Erről egy közmondás jut eszembe: Vakok között látó a félszemű, hülyék között okos a féleszű.

2023. jún. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

12-es.

Ok. Szép közmondás!:-))

2023. jún. 4. 19:31
 14/25 A kérdező kommentje:
12-nek írom, hogy nekem nem célom a felsőoktatás, nem oda való vagyok. Középsuliba se akartam menni. Ismerem magamat, nem a tanulós fajta vagyok. De én legalább figyelek az órákon és nem tiktokozok közben, és nem zavarom az órát mint az osztálytársaim.
2023. jún. 4. 19:34
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
#9 én heti egyszer beleolvasok a füzetbe és megvan a 4.7-es átlag, nekem megéri ez plusz a hétvégi és nyári diákmunka :D
2023. jún. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Megéri. Ha jól csinálod, eléred azt a szintet, ami kihívást jelent neked és leköt szellemileg. Onnantól lesz hasznos és szórakoztató egyszerre.
2023. jún. 5. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
74%
Légyszi ne tanulj! Amíg vannak ilyenek, nem nekünk kell ellapátolni a ganét.
2023. jún. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Amikor a PC mellől nehéz kirobbantani a fiamat a tanuláshoz, akkor azt szoktam neki mondani, hogy ha így folytatja, és nem érdekli a tanulás, akkor csak betanított fizikai munkát fog végezni, mert még szakképzettsége sem lesz. Szaladhat a kukásautó után. Csak hát a fizikuma is a béka segge alatt van, meg a szorgalma is.

Szóval tanulj, amíg lehetőséged van rá. Felnőtt korban már nehezebb sokkal... Mert egyeseknek megjön az esze, csak akkor már késő egy kicsit...

2023. jún. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

18. válaszolónak!


Figyuka, én a telkünkön dolgozok kint, bútort szerelek, vakolatot leszedek, festek. Emellett a szabadidőmben hobbiként instrumentalokat/beateket rakok össze. Azaz zenélek, “prudcerkedek”. Van fizikumom, nem egész nap a gép előtt ülök. Csak mondom, nem mindenki 150 kilós dagadék, játékfüggő aki nem akar tanulni. Van aki nem szeret tanulni különösebb ok nélkül, nincs motivációja. Mint én. De helyette csinálok mást. Mondtam anyámnak, hogy nem akarok középsuliba menni, én nem oda való vagyok. Nincs motivációm. Ismerem magam úgyse menne. Mondta, hogy akkor is kell suliba menni. Lehet, hogy nem leszek/vagyok olyan okoska mint mások, de a mai tinik szétdrogozzák az agyukat 14 évesen, és dugnak meg miegymás. Én meg 16 évesen fizikai munkát végzek a telkünkön. Azért megnézném, hogy rajtam kívül hány tini megy ki a telkükre dolgozni, fizikai munkát végezni. Elmondom neked, nem sok.

2023. jún. 6. 21:55
 20/25 A kérdező kommentje:
“Producerkedek”*
2023. jún. 6. 22:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!