Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri tanulni? Fontos az...

Megéri tanulni? Fontos az iskola? Én 4,00 vagyok szinte tanulás nélkül, és amúgy sem hiszem, hogy sokra vinném. Ennek ellenére megérné színötösnek lenni? 16/Fiú

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azért születik a kérdés, mert azon dilemmázok, hogy tanuljak-e vagy sem. Otthon nem tudok erről kérdezni, ezért itt teszem

fel a kérdésemet! (Anyum 12 órázik, apum meg amolyan “majd lesz valami” típusú ember, sose tudott előre gondolkozni.) Én egy közgazdasági technikumba járok. 4,00-s átlagom van otthoni tanulás nélkül. Jelenleg kilencedikes vagyok. Úgy gondolom, hogy a suliba azért járunk, hogy tanuljunk, suliban figyelek is. Otthon nem tanulok. Illetve témazárókra készülök, azokat szinte mindig négyes, ötösre megírom. Szüleim véleménye az, hogy ameddig négyeseket, ötösöket szerzek addig azt csinálhatok amit akarok. Anyum 12 órázik, fizikai munkát végez, de mindig mondja, hogy ha egy kicsit is beletennék a suliba akkor simán lehetnék színötös. Anyumnak sportgimnázium végzettsége van. Illetve masszőr. Azért nem hiszek az iskolában mert bár apumnak közgazdász végzettsége van, ennek ellenére 2 évet munkanélküli volt és most egy éve dolgozik. De lehet, hogy ismét elveszti a munkáját. Megéri odatenni magam és színötösnek lenni? Az osztályomból a 34-ből, 22-en buknak jelenleg minimum egy tantárgyból és tizenketten kettőből vagy többől. Nem a tanulós fajták az osztálytársaim. Nekem nem célom az egyetem. Nem látom értelmét az iskolának úgy őszintén. Nektek mi a véleményetek?

16/Fiú



2023. jún. 4. 17:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
48%
Akik azzal villognak, hogy nem tanulnak, mégis jó tanulók, azoknak megsúgom, hogy nem ti vagytok zsenik, hanem az iskola marha gyenge.
2023. jún. 7. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Baszki, akkor nagyon buta osztálytársaim lehetnek, hogyha a “marha gyenge iskolában” is a 34 tanulóból 22 bukik valamilyen tárgyból, és 12 minimum kettőből.😂
2023. jún. 7. 06:37
 23/25 anonim ***** válasza:
Igen, a gyűjtők ilyenek.
2023. jún. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

23.

Pedig elvileg többszörös túljelentkezés volt a sulinkban tavaly.🤷‍♂️

2023. jún. 7. 15:11
 25/25 anonim ***** válasza:

"Akik azzal villognak, hogy nem tanulnak, mégis jó tanulók, azoknak megsúgom, hogy nem ti vagytok zsenik, hanem az iskola marha gyenge."


Az ország egyik legerősebb sulijában tanulok, nem vesznek fel akárkit, több osztálytársam is kiszállt még kilencedikben, mert nem bírták a tempót. Én meg csak tesiből leszek négyes, minden másból ötös vagyok :D


Persze az iskolai jegyek közel sem mutatják meg, hogy valójában mennyire okos valaki. Csak azért ilyenek az eredményeim mert nagyon gyorsan megjegyzek bármit.


"Pedig elvileg többszörös túljelentkezés volt a sulinkban tavaly."


Nálunk minden évben az van XD

2023. jún. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!