Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért piszkálnak mindig a...

Miért piszkálnak mindig a diszkalkuliám miatt?

Figyelt kérdés
Nehezebben megy a fejben számolás, mint másoknak. A nagyobb számokat, amiket mások még fejben számolnak, én számológéppel csinálom. Mindig hallom, hogy milyen hü..e vagyok.
2023. aug. 9. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az a "nagyobb szám"?
2023. aug. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Ugyanazért, amiért csesztetik a vegetáriánusokat, a kövéreket, a soványakat, a vöröshajúakat stb.


Ez egy ilyen primkó ország.

2023. aug. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Mert nem tanították meg őket az elfogadásra és mások tiszteletére. Én is az vagyok sőt Aspergeres de napi szinten jön a megnemértés és lenézés. Tényleg országfüggő, mert sokfelé nem ilyenek de nem csak nálunk ez a helyzet, külföldön meg lesnek csak nem szólnak be de az arcukra van írva amit itthon ki is mondanak.
2023. aug. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

"Mindig hallom, hogy milyen hü..e vagyok."


Hát akkor fogd meg és cáfolj rá, hogy nem vagy az! Jahh hogy az meg nem megy mert 2 számot sem tudsz összeadni fejben... hát akkor meg mit hisztizel? Én is felvállalom az engem ért kritikát, arról pedig nem tehetek hogy szinte mindig pozitív jelzőkkel illetnek, hogy: hú de izmos vagy, micsoda sármos Úriember, azta milyen menő... én sem tehetek róla, egyszerűen ilyen vagyok ennyi

2023. aug. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Fizikusnak tanulok és a kétjegyű számokat is géppel adom össze. Semmit nem jelent az értelemhez ha nem tudsz fejben számolni. Egyszerűen ignoráld őket.
2023. aug. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#4, irtó demagóg a dumád... Nem attól lesz valaki hülye, hogy nem tud fejben számolni. A mateknak nem is az a lényege, hogy mindeki fejszámoló-virtuóz legyen.


Tipikusan a mindent-is-jobban-tudó hentes ismerősömre ütsz, egyszer kezet foghatnátok. A múltkor előadta nekem, hogy ezek a mérnök egyetemisták milyen hülyék, mert nem tudták fejben kiszámolni 30 deka párizsi árát, amikor pedig neki pikk-pakk ment. Aztán megkérdeztem, hogy egy híd megtervezése is ilyen pikk-pakk menne-e, érdekes módon arra az volt a válasza, hogy nem.


Van az az anekdota Einsteinről (ami aztán vagy igaz, vagy nem), hogy elrontott egy egyszerű számítást, és emiatt mindenki hülyének nézte. Majd mindjárt megkeresem.

2023. aug. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Vannak magas absztrakciós szinten jól gondolkodó matematikusok, akiknek nem megy a fejben számolás.
2023. aug. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól leszel hülye, hogy nem tudsz fejben számolni. Én pl. tudok, DE ha fontosabb dologról van szó, akkor mindig ellenőrzöm magam számológéppel, akkor is ha kisebb számokról van szó. Nem hiszem, hogy a számológép használata az azt jelenteni, hogy valaki buta. Mármint, a számológép az egy eszköz. Mármint, pl. a hatos válaszoló is írta a híd megtervezését példaként. Ez egy tökéletes példa. Tök mindegy, hogy most számológépet használsz vagy nem, nem az fogja eldönteni, hogy megtudsz-e tervezni egy adott dolgot. A számológép az tényleg csak egy eszköz, ami egy picit megkönnyítheti az ember dolgát, de maga a projekt eredménye nem azon fog múlni, hogy használtad-e a számológépet vagy ment-e fejben is a dolog, sőt, az a legjelentéktelenebb az egészben.
2023. aug. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre gondoltam: [link]


Meg van a másik híres eszmefuttatás, miszerint ha a halat aszerint ítéled meg, mennyire tud fára mászni, mindig hülyének fogod gondolni.


Szóval -bár tudom, hogy nehéz, de- ne foglalkozz az ilyen hangokkal. Lehetsz te kiváló zenész vagy sportoló is akár anélkül, hogy menne a fejben számolás.

2023. aug. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok diszkalkuliás, de én is majdnem mindent bepötyögök számológépbe, pedig anno 99%-os matek érettségim volt. Soha senki nem nézett hülyének emiatt.
2023. aug. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!