Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudom mit kezdjek magammal?

Nem tudom mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, töri szakra járok gimnáziumban, de az a helyzet, hogy azon kívül, hogy érdekel a történelem nem igazán akarok elhelyezkedni ilyen téren. Érdekel a politika, filozófia is, de politikus jelenleg nem szívesen lennék, ezekkel a gerinctelenekkel a parlamentben nem akarom egy kalap alá vevődni. Mondták már, hogy legyek ügyvéd de ez meg tényleg hidegen hagy. Gondolkodtam azon legjobb barátommal, hogy érettségi után elmennénk 1-2 évre szerződéses szolgálatra a Magyar Honvédségnél, az egy kis gondolkodási időt is adna, és szerintem plusz pont is az egyetemeken, és még pár munkahelyen is. Igazából nem tudom hogyan kéne elhelyezkednem a társadalomban. Legszívesebben megházasodnék egy jó és szerető asszonyhoz, és sok gyermekkel elköltöznék egy tanyára az Alföldön, persze a barátaimat nem elhanyagolva. Sőt, szintén ezzel a barátommal ez a közös álmunk, hogy elhúzzunk egy farmra a magyar vidéken, és ott mi megtermelnénk magunknak mindent, a családunkkal lennénk békében. Nem tudom mitévő legyek, mert persze ez szép álom, de ehhez pénz is kéne meg egy bizonyos tudás.

2023. aug. 24. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne álmodozz, hogy képzettség, tudás nélkül kivonulhatsz a pusztába.


Ahhoz, hogy egy farmra költözz, sok pénz kell.

Megvenni a farmot, gazdaságot építeni, állatokat

tartani.

Tudás nélkül meg nem mész semmire.


Töri szakról mehetsz akár közgazdasági egyetemre is.

Előbb építsd fel magad, az egzisztenciát, képezd magad.

Útközben olyan ismeretek birtokába juthatsz, olyan

közegbe kerülhetsz, melyek segítenek megtalálni önmagadat,

a konkrét céljaidat.


Tanulj! Érettségizz minél jobb eredménnyel.

Add be a közgáz szakra, vagy mezőgazdász szakra, vagy a kertészeti

egyetemre a kérelmedet.


Most mindegy, hogy történelem szakos gimibe jársz.

Töreked arra, hogy minden érettségi tárgyból a legjobbat hozd ki magadból!


Tarts ki!

2023. aug. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Semmiképpen ne herdálj el két évet az életedből, mert akkor nem mész semmire.

Ha a katonasághoz mész, akkor tedd azért, mert ott jelöltél

ki hosszútávú célokat magadnak.


Most a feladat: minél jobb érettségi eredmény.

A közvetlen cél: a főiskola, vagy egyetem megcélzása.

A következő 5 évben diploma szerzése valamelyik neked

hasznos szakon.


Böngészd mélyebben a főiskolák, egyetemek szakjait, mellékszakjait.

Meg fogod találni az utadat.

Sok szerencsét.

2023. aug. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ha egy kicsit is de megpróbáltál ráterelni a helyes útra. Egyébként igen tudom hogy ehhez rengeteg pénz kell meg engedélyek, tudás, minden, elvégre ez már nem a 19. század hogy kimegyek azt nomád betyár módjára élhetek a pusztán. Megfogadom a tanácsod. Az idei céljaim pl hogy most lejogsizzak és tényleg elkezdjek tanulni, ugyanis az előző két gimis évemet inkább hagyjuk is túlságosan hedonista módjára csak a lányokra figyeltem amit utólag bánok. Nem mintha most nem koncentrálnék erre, de arra ott a hétvége, hétköznap meg megpróbálok fókuszálni, ez a hét amég a nyár tart pedig rendesen kihasználom a barátokkal.
2023. aug. 24. 22:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdés alapján valami agrár vonalat javasolnék, bár ahogy néztem törit nem nagyon fogadják el, de szerintem ne add fel.
2023. aug. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kérdés, hogy mennyi pénzed van az új életed elkezdéséhez. Ha én most nullán állnék, fognám magam és kimennék Erdélybe. Idehaza nagyon gyötrelmes a tanyasi élet. Nincs támogatva, sokkal inkább üldözve van. A földesurak mindent csak maguknak akarnak megszerezni. Erdély ~10 éve még más volt. A fiatalok elvándoroltak, csak az idősek maradtak a csodaszép falvakban. Voltak üres házak. Erdélyben volt (van) a tiszta magyar kultúra őrzése. Sajnos ez az itteni kapzsi szemlélet már akkor kezdett beszüremkedni oda is, nem tudom, hogy most mi lehet a konkrét helyzet. Akkor nagyon tetszett. Annak aki a városi nyüzsit szereti, annak nem való. Csak olyannak, aki "szerényen" szeretne élni. És sok munka, kitartás, stb.

Én, ha csóresz lennék, belevágnék. Mondjuk hozzám genetikailag is közel áll a tanyasi lét. Utálom a városi nyüzsit, meg a hozzá tartozó embereket.

2023. okt. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!