Egyetem vagy munka?

Figyelt kérdés

Idén végeztem a gimivel és végül úgy alakult, hogy nem mentem rögtön egyetemre, mondván, hogy majd kitalálom mit szeretnék csinálni. Sikerült is valamennyire letisztázni magamban egy-két dolgot, viszont egy nagy kérdés maradt bennem. Menjek egyetemre egy olyan szakra, ami amúgy tökre érdekel és szívesen tanulnám (legalábbis ezt érzem most) vagy menjek el egy olyan tanfolyamra, ami szintén vonz, viszont, ha sikerülne a tanfolyam, akkor nem tudnék elmenni egyetemre (és persze fordítva).

Nyilván nem várom, hogy mások döntsenek helyettem, csak kíváncsi vagyok, hogy ti, hogyan állnátok/álltok egy ilyen döntéshez. Ki, hogy gondolkodna?



2023. okt. 30. 22:45
1 2 3 4
 11/32 anonim válasza:
100%
Csináld azt amelyikhez jobban vonzódsz. Beszélj szakmabeliekkel, kérdezz a személyes tapasztalataikról, a szakmáról és a lehetőségekről, és ezek alapján döntsél. Ők többet tudnak segíteni, mint a gyakorikérdések-es válaszok.
2023. okt. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
74%

Én az egyetemet javaslom. A "nagyobból" könnyebb "lejjebb" adni. (Itt most nem lenézve a tanfolyamot...)

Az egyetemen egy világ nyílik ki előtted, a világlátásod kitárul. Nem is feltétlen a diploma és az ezzel jóesetben járó tudás a fontos, hanem többek között az, hogy ebben az egyetemista korban egyetemistaként tudod megélni a legtöbb dolgot.

Ha esetleg mégsem jön be, akkor még mindig ott van a tanfolyam.

2023. okt. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsó válaszolóval, az egyetemi évek kihagyhatatlanok, nekem életem legszebb 3 éve volt, kár lenne kihagyni :)
2023. okt. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 NTBS ***** válasza:
80%
Esetleg mindkettőt. Az egyetemen van levelező tagozat is.
2023. okt. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
0%

Mind1. Mert nem vennének fel pszichológia szakra. Ez egyértelmű a kérdésből. Bele se kezdj a kamuba, h van elég pontod vagy majd szerzel. Nincs és nem is lesz.


A tanfolyam semmit se ér. Időhúzásból azt lehet elvégzed.

De ennyi.

2023. okt. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
#14: Ha valaki hivatásos tűzoltó, akkor bármely napra, így bármelyik péntekre és bármelyik szombatra is beoszthatják 24 órás szolgálatra, akkor is, ha emiatt egyáltalán nem tud elmenni egy levelezős egyetemi képzés konzultációira. S persze ugyanez a helyzet az egyetemi vizsganapokkal is: kiírnak egy tárgyból egy vizsgaidőszakban mondjuk 3 vizsgalehetőséget, s ha őt pechére épp ezekre a napokra osztják be szolgálatba, akkor azt a tárgyat biztosan elbukta. A tűzoltóság egy félkatonai szervezet, s a kérdező feletteseit nem fogja meghatni, hogy ő milyen napokon szeretne egyetemre járni. Beosztják olyan napokra, amilyenekre akarják, és kész, nincs semmi kecmec, azokon a napokon szolgálatba kell állni. Így tehát a kérdező teljes joggal feltételezi, hogy gyakorló tűzoltóként elég bajos (még levelezőn is) egyetemre járni.
2023. okt. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
80%

Jelenleg amúgy ezt látom legműködőbb forgatókönyvnek:


- elmész egyetemre, elvégzed az alap és mesterszakot

- ez után jelentkezel a tűzoltósághoz tanfolyamra

- amikor kiöregedsz/ kiégsz a tűzoltóságból visszatérsz a pszichológiához, elvégzed a +4 éves klinikai szakpszichológus képzést *



Vagy

- teljesen végigcsinálod a pszichológiát, a klinikai szakpszichológus képzéssel, mellette/ utána ahogy ezz elvégezted önkéntes tűzoltó leszel



*Több tűzoltó ismerősöm is van, akik kb 40 évesen otthagyták. Vagy a fizetés miatt vagy pedig azért, mert már nem bírták úgy fizikailag.

2023. okt. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Ezt az évet mivel töltöd? Csak lógatod a lábadat vagy teljes állásban dolgozol és mellette készülsz az újabb felvételire?
2023. okt. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!

Nem írtam, de természetesen utána néztem és folyamatosan nézem is a dolgokat mind a kettő szakmával, képzéssel kapcsolatban...szóval tudom, hogy melyikkel mit vállalok...itt tényleg csak az volt a kérdés, hogy melyik az amit érdemesebb inkább most csinálni...és azért az egyetemet ajánljátok ti is inkább, és én is afelé hajlok!

Mégegyszer köszi mindenkinek!

2023. okt. 31. 23:44
 20/32 anonim ***** válasza:
26%
Semmi értelme nem volt ezen gondolkozni, kiírni se. Hát sose lesz meg a pontod hozzá.
2023. nov. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!