Egyetem vagy munka?

Figyelt kérdés

Idén végeztem a gimivel és végül úgy alakult, hogy nem mentem rögtön egyetemre, mondván, hogy majd kitalálom mit szeretnék csinálni. Sikerült is valamennyire letisztázni magamban egy-két dolgot, viszont egy nagy kérdés maradt bennem. Menjek egyetemre egy olyan szakra, ami amúgy tökre érdekel és szívesen tanulnám (legalábbis ezt érzem most) vagy menjek el egy olyan tanfolyamra, ami szintén vonz, viszont, ha sikerülne a tanfolyam, akkor nem tudnék elmenni egyetemre (és persze fordítva).

Nyilván nem várom, hogy mások döntsenek helyettem, csak kíváncsi vagyok, hogy ti, hogyan állnátok/álltok egy ilyen döntéshez. Ki, hogy gondolkodna?



2023. okt. 30. 22:45
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
88%

Egy korábbi válaszomat csak annyival egészíteném ki, hogy fiatalabb fejjel sokkal könnyebb tanulni, ezt elhiheted. Kb 30 éves kor felett már nehezebb és emellett beindulhat az élet is... család stb. Ha a helyedben lennék most az egyetemre mennék. (Ja és egy jótanács, a felvételin nem azt nézik, hogy alkalmas vagy-e, hanem azt, hogy az elvárást teljesíted-e. Tehát az emelt érettségit. )

Sok sikert! Ne add fel, ha az álmod!

2023. nov. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
22%

De nem tud egyetemre menni. Nem csinál semmit. Nincs meg a pontja sem hozzá.

Csak eszébe jutott, h jó lenne, de nem tett vagy tesz érte semmit.

Csak annyit, h kiírta ide ezt a kérdést.

2023. nov. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!