Egyetem vagy munka?

Figyelt kérdés

Idén végeztem a gimivel és végül úgy alakult, hogy nem mentem rögtön egyetemre, mondván, hogy majd kitalálom mit szeretnék csinálni. Sikerült is valamennyire letisztázni magamban egy-két dolgot, viszont egy nagy kérdés maradt bennem. Menjek egyetemre egy olyan szakra, ami amúgy tökre érdekel és szívesen tanulnám (legalábbis ezt érzem most) vagy menjek el egy olyan tanfolyamra, ami szintén vonz, viszont, ha sikerülne a tanfolyam, akkor nem tudnék elmenni egyetemre (és persze fordítva).

Nyilván nem várom, hogy mások döntsenek helyettem, csak kíváncsi vagyok, hogy ti, hogyan állnátok/álltok egy ilyen döntéshez. Ki, hogy gondolkodna?



2023. okt. 30. 22:45
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%

Szóval csak lógsz a levegőben idén. Ez az, amit nagyon rosszul csinálsz.


utánanéztem - egy szó

2023. nov. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Igazuk van azoknak, akik szerint most tanulni kéne inkább,ha jövőre ilyen magas pontszámú szakra akarsz bekerülni.
2023. nov. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

"most tanulni kéne inkább,ha jövőre ilyen magas pontszámú szakra akarsz bekerülni"

Tanulni, de nem csak könyvekből, hanem magából az életből - főleg, ha pszichológia szakra akar menni. Dolgoznia kéne, hogy mindenféle korú, hátterű, stb. ember között legyen, és mellette készülni a felvételire.

2023. nov. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
74%

Ha pszichológia szakra megy, lesz az egyetem alatt/után esélye arra, hogy mindenféle korú, háttérű ember közt legyen.


Szerintem az sem világ vége ha valaki egy évet nem dolgozik, ha megteheti és nem teher másoknak, bőven lesz ideje még dolgozni élete végéig.

2023. nov. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

"Ha pszichológia szakra megy, lesz az egyetem alatt/után esélye arra, hogy mindenféle korú, háttérű ember közt legyen."

Bármilyen szakra megy, illetve ha nem megy egyetemre, akkor is lesz, nyilván, úgyhogy ezzel nem mondtál semmit.


"Szerintem az sem világ vége ha valaki egy évet nem dolgozik, ha megteheti és nem teher másoknak, bőven lesz ideje még dolgozni élete végéig."

Nem erről van szó. Hanem arról, hogy - pont azért, mert a pszichológia érdekli állítólag - kellene, hogy érdekeljék az emberek annyira, hogy már most is köztük akarjon lenni (és nem csak olyan szinten, mint mondjuk egy plázában...), ahelyett, hogy egy egész évet kb. egyedül töltene a négy fal között. Főként az önismeretének, az önértékelésének tenne jót, ha kipróbálná magát más közegben is, mint az eddig ismert otthon-iskola-edzés háromszög, ami mindenki további életének az alapja, de annak, aki pszichológia szakra készül, főként alap, hogy fejlessze.

2023. nov. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
60%

Én egyszerre nyomom a kettőt.

Főállású munka, mellette levelező, önköltség szak egyetemen, mellette meg nyomom az utolsó egy évemet technikusin estin/ez ingyenes/. Azt mondta mindenki, hogy nem fog ez így menni egyszerre, sőt itt is ezt írták, ahhoz képest nagyon jól megy, úgyhogy ennyit erről. Ja, és nem buktam/csúsztam!

2023. nov. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta mindenki, hogy nem fog ez így menni ... nagyon jól megy, úgyhogy ennyit erről. Ja, és nem buktam/csúsztam!"

További sok sikert, tényleg - de azért várjuk ki a végét!

(És nem csak az a kérdés, hogy elvégzed-e sikeresen mindet, hanem hogy milyen áron... amit mi nyilván nem fogunk tudni, legfeljebb te, de esetleg te is csak hosszú évek múlva látod majd, hogy mi mindenre nem jutott így időd, energiád...)

2023. nov. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
64%

27, hát időm tényleg nincs sok mindenre, de a technikusibòl még ez az év van, szóval egy pár hónap/májusban vizsga/, a munkám meg viszonylag kényelmes, de még fiatal vagyok, szóval ilyenkor kell hajtani úgy vagyok vele. Bulizni lehet később is.

De köszi! :)

2023. nov. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%
Se sose megy pszichológia szakra. Cdak kiírta ezt, unatkozott és tini. Nincs meg a pontja se. Csak eszébe jutott, de soha nem fog érte tenni ez egyértelmű.
2023. nov. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Köszi a további válaszokat is!

(Az, hogy nem írok le minden részletet az életemből nem jelenti azt, hogy az nem része annak).

De amúgy tényleg köszi minden rendes válasznak!

(Értsd: normális hangvételű válasz)

2023. nov. 5. 12:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!