Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme a közoktatásba...

Mi értelme a közoktatásba járatni a gyereket?

Figyelt kérdés
Apám kattanása volt az hogy "A gyereknek közösségbe kell felnőni". A gyereked büntetlenül tönkretehetik idegileg, megnyomoríthatják, megölhetik az iskolában. De elvileg kell a "közösségi élmény" amit máshol ugye nem lehet megkapni csak a degeneráltakkal teli közöktatásban ahol hagyják hogy egy problémás nyomorult félelembe tartsa a többit ahelyett hogy elkülönítenék. Szerintem nem sokat nyertem az által hogy a közoktatásba jártam.
2023. nov. 8. 18:52
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%
Ez elég sarkított példa. A közösség jó, és kell az embernek, csak nem mind1 milyen. Azt nem hiszem, hogy csak bántalmazó közösség van, ennyi erővel az utcára se menjen ki senki, mert ott is bármi történhet.
2023. nov. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Az iskola egy kényszerközösség, és nem lehet csak úgy váltani mintha az ember munkát váltana.
2023. nov. 8. 19:20
 13/16 anonim válasza:
28%
Semmi. Kötelező oktatás nélkül is léteztek közösségek. Megtanultak mindent a gyerekek ami szükséges(!). Csak egy család jellemzően 10-20 főből állt. Nem úgy mint manapság, hogy szanaszét vagyunk. Aki nem működött együtt azt kivágták a közösségből. Most meg raszterbe állitják az olyan korú gyereket is akinek még az anyja mellett lenne a helye, aztán megy az egymás cseszegetése mert le kell vezetni a feszkót. Nem csoda hogy ennyi lelki nyomorék van.
2023. nov. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Vicces hogy lepontozzák azokat akik valós tapasztalatot osztanak meg, ti ilyen álomvilágban éltek ahol minden szép?
2023. nov. 8. 22:24
 15/16 anonim ***** válasza:
A #14-es válaszra reagálva. Engem keményen bullyingoltak óvodától tizedik osztályig, volt hogy fizikailag is, szorongva mentem minden nap. De bármikor gondolkodás nélkül választanám azt, mint hogy oktatás nélkül nőjek fel, úgy, hogy esélyem sincs a normális életre. Nagyon szegények voltunk, gyógyszerre se volt pénz mikor beteg voltam, végül refluxos lettem, mert annyit égett a gyomrom az éhségtől gyerekként. Baromira örülök, hogy az állam által ingyenesen biztosított iskolába járhatok, és nem a nyomorban kell meghalnom, mert a szüleim nem tudnak/akarnak iskolába járatni. Az oktatás nem (csak) a közösségről szól, az lehetőség. Minél edukáltabb valaki, annál több és jobb lehetősége van. Zárójeles megjegyzés, a munkahelyeken is van közösség, oda is be kell illeszkedni.
2023. nov. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
A munkahelyeimen eddig az esetem nagy részében beilleszkedtem.
2023. nov. 9. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!