Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségeim vannak,...

Milyen lehetőségeim vannak, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

20 éves pályakezdő rendszergazda vagyok, technikusi végzettség.


Úgy érzem, hogy ez nem feltétlen az én pályám. Az utóbbi években az életem része lett a sport és konditermi edzés. Úgy érzem, hogy ezzel szeretnék foglalkozni, akár személyi edző, vagy valamilyen táplálkozástudomány irányban.

Szeretnék egyetemre menni a következő tanévben, azonban fogalmam sincs, hogy milyen szakirányba mozgolódjak. Eddig ez az edzés/táplálkozástudomány irányvonal érdekel, de őszintén, bármire nyitott vagyok.


Milyen lehetőségeim vannak egyetemet tekintve?

Érettségim van, azon belül emelt informatika is.


Magyar 81%

Matek 40%

Történelem 76%-os lett, e mellett pedig van a technikusi informatikai rendszerüzemeltető végzettségem összességében +90%-os eredménnyel.


Középiskolai eredményeket tekintve minden éven kitűnő/jeles voltam, szóval itt majdnem max pontot tudnék hozni jelentkezésnél.


Nem azt mondom, hogy nem érdekel az informatika, de közel sem annyira, mint akkor, amikor jelentkeztem informatika tagozatra középiskolába.


Ilyen eredményekkel milyen szakokat érdemes megnéznem? Egyetemet nézve a Debreceni Egyetem lenne a cél, de nem zárkózom el az ország egyik egyetemétől sem.



dec. 24. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Info irányában: mérnökinfo, programtervező info, gazdinfo.

Sport irányban: valamilyen sport szak. Ott még tesis tárgyak is vannak a saját karodon, nem másik karról kell karközösen felvenni.


Ha a koleszos léttől nem riadsz vissza, vagy az albérletet tudod fizetni, akkor így tulajdonképpen bármelyik egyetemre mehetsz. Bár pl. a BME-re, vagy ilyen másik budapesti elitebb egyetemre nem biztos, hogy felvesznek ilyen rossz matekkal. Vagy csak oda, ahol nem annyira nézik a matekot.

Bár meg kell mondjam, hogy én 70-80% között voltam matekból érettségin, és valószínű felvettek volna a BME-re is, de nem oda jelentkeztem.

dec. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1#

A kollégium nem riaszt el, 5 évig kollégista voltam. Bár nyilván másabb egy egyetemi kollégium, mint egy középiskolai (gondolom én), de olyan sok különbség azért csak nincs.


Ha sport irányba mennék tovább, akkor oda nem kell emelt tesi vagy biosz?

dec. 24. 17:25
 3/3 anonim ***** válasza:

"Info irányában: mérnökinfo, programtervező info, gazdinfo."


40%-os közép matek érettségivel? Felejtse el, hacsak nem akar tényleg komolyan, napi több órát foglalkozni hosszú távon a matekkal, hogy legalább egy tisztességes érettségi szintig eljusson és ne tátott szájjal fusson bele a f...szerdőbe egyetemen.


"Ha sport irányba mennék tovább, akkor oda nem kell emelt tesi vagy biosz?"


Most kicsit kioktató leszek: felnőtt ember vagy, egyetemre akarsz menni. Ott a felvi.hu, gyakorlatilag szájbarágósan le van írva minden a szakokról, egyetemekről és a felvételi követelményekről. Biztosan van olyan "sport" irány, ahol kelleni fog a testnevelés érettségi vagy a biosz.

dec. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!