Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek magammal?...

Mihez kezdjek magammal? Csináljam azt, amit tényleg szeretnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Habár lekéstem az egyetemi jelentkezést, de még tudok pótfelvételizni.


Jól tanultam középiskolában, viszont pályát tévesztettem anno 9. osztályban.. Informatika tagozatra mentem, de teljesen megváltozott az irány az évek alatt.


Az informatika egyre kevésbé érdekelt, képbe jött a sport és táplálkozás. Leadtam 40kgot, 3 éve már heti 4-5 alkalommal edzek, kalóriát számolok, és azt kell mondjam, hogy ebben nagyon sok potenciál lehet.

Ismerek minden elméleti dolgot szinte, hobbi szinten embereknek segítek lefogyni, edzeni és eredményes mindenki. Teljes mértékig eltudnám a jövőben képzelni magam ilyen téren.


Ellenben az informatikával, a dietetika, táplálkozástudomány, és az edzés minden része érdekel, és mint írtam is, van hozzá bőven affinitásom, illetve, ahogy elnézem, kellenek a jó dietetikusok, mert szomorú, hogy mik mennek.. (nyilván nem tudok mindent, de elég sok tudásra tettem szert 3 év alatt. Ez a 3 év konkrétan csak az edzéssel, táplálkozással telt, már már fanatizmus szinten)


A terv az lenne, hogy dietetika + utána egy személyi edző képzés. Imádnám ezt csinálni, embereknek segíteni lefogyni, izmosodni, étrendeket írni..


Nade, itt jön a lényegi rész:

Idő közben sikerült majdnem 9 hónap munkakeresés után munkát találnom informatika területen, amolyan rendszergazda/helpdesk szerű dolog. A pénz elég kevés, bruttó 360 ezer, amiből az SZJA mentesség miatt kb. 290 nettó lesz, és a próbaidő után sem fognak emelni. (7 évet kellene ledolgoznom a cégnél és akkor emelnének kemény bruttó 20 ezer forintot.)

De már úgy voltam vele, hogy ez is jobb, mint a semmi, így nyilván elfogadtam, 2 hete járok dolgozni. A munkával nincs baj, szeretem, nem megerőltető, csak hát a pénz..

Szóval most nagy dilemmában vagyok, mert habár a pénz nem annyira jó, de sikerült elhelyezkednem pályakezdőként, viszont ez az egész informatika irány nem az, amit szívesen csinalnék..


+tartok tőle, hogy nem vennének fel dietetikára. Habár jól tanultam (a 100 hozott tanulmányi pontból 94 jár a középiskolai bizonyítvány miatt, szóval a szorgalom nem áll tőlem messze) sajnos az érettségi nem sikerült annyira jól.

Van emelt infóm, amiből megvan a többletpont és el is fogadják dietetikára is. (Amit nem értek, de elvileg ahogyan néztem elfogadják)


Összességében kb. 360 pontom lenne. A cél a Debreceni Egyetem lenne, illetve kollégiumban lennék, suli mellett munka. Elméletileg a 360 pont elég lenne, de kitudja.. Nem vagyok túl optimista sajnos. Az élet minden területén mindig a legrosszabra számítok és akkor nem ér annyira nagy csapás, ha tényleg nem jönnek össze a dolgok.


Bármilyen véleményt, tanácsot elfogadok. Ti hogy látjátok ezt a helyzetet?



febr. 16. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
20%

Hát szerintem mindenképpen próbált meg a jelentkezést, abból nem lehet baj. Esetleg jelölj meg több sulit is, ahol van ilyen szak. Az önköltségesek általában sokkal kevesebb pontot igényelnek, 280-350 általában. Úgyhogy szerintem olyanra biztosan felvennének, csak oda egy kevés anyagi is kellene. Vagy diákhitel amit kevésbé ajánlok...

De a próba szerencse! Szerintem próbáld meg kimaxolni a többlet pontjaidat. Ha infós vagy tuti jó vagy angolból, esetleg B2(vagy C1) nyelvvizsga még több pontot jelentene.

Btw, tanácsokat én is szívesen elfogadnék:)

febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Dietetika bár érdekes, de nem piacképes szak. Nézz utána itt gyakorin, miket írnak róla. Hobbinak, életmódnak jó, de ennyi. Maradj az infónál, mint bevételi forrás, vagy ha nem tetszik, tanulj mást, de ne a legpiacképtelenebb szakot :D
febr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vagy ha nem is dietetika, edzőként elég jól lehet keresni. Egy barátom megcsinált edzőit, nem is egyetemen és most egy ultramodern edzőteremben edző, pályakezdő és nagyon jól keres. Egyre többen keresnek személyi edzést szerintem ezt meló mellett tudnád csinálni
febr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!