Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van-e valakinek információja...

Van-e valakinek információja olyan felsőoktatási vagy OKJ képzésekről, amelyek a kereszténységgel kapcsolatos munkát lehet végezni?

Figyelt kérdés

Kedves Testvérek!


Szeretnék segítséget kérni tőletek. Van-e valakinek információja olyan felsőoktatási vagy OKJ képzésekről, amelyek a kereszténységgel kapcsolatos munkára készítenek fel? Tudom, hogy lelkész és hittantanár képesítéshez diploma szükséges, de lenne-e más lehetőségünk is a keresztény szolgálatban való részvételre?


Köszönöm előre is a segítséget!. Isten áldja meg minden egyesünk munkáját és elkötelezettségét a szolgálatában!



márc. 12. 00:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Milyen munkára gondolt/ gondolsz?

Én már nem vallásos körökben mozgom, de úgy tudom, hogy nem kell különösebb végzettség hozzá. Amikor én hittantáborban önkénteskedtem (gimnázium alatt) nem kellett hozzá különösebb végzettség, csak jelentkezni kellet a plébánosnál. Nálunk voltak felnőttek is, akik a fő állásuk mellett tartottak különféle szakköröket a templomban (pl volt kerámia szakkör, közben mindig felolvasott valaki a gyerekeknek). Szóval ha még nem tetted, érdemes lehet a közeli plébániákon érdeklődni róla.

Én nem ismerek olyan lehetőséget, ahol teljes állásban, szakma szerűen tudnál dolgozni (nyilván az általad felsoroltakon kívül)

márc. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
73%
diakónus, szociális munkás, mentálhigiénés segítő.
márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!