Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el szakdolgozat...

Hogyan kezdjek el szakdolgozatot írni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, egy összeollózgatós téma az enyém, amit választottam. Elég csak átfogalmazni más szakirodalmat?
ápr. 5. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha csak összeollózgatós a témád és valóban rábólintott a konzulensed, mert valami semmit nem érő büfészakra jársz ahol ennyire alacsony az elvárás, akkor igen, elég csak átfogalmazni a szakirodalmakat.
ápr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Angol nyelvű szakirodalmat használok fel és kérdőív lesz. Igen, amúgy büfészak.
ápr. 6. 00:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb szakdolgozat ilyen amúgy, ha semmiből írhatnál szakdolgozatot nem is lenne benne hivatkozás, szóval igen, kb annyi a dolgod...
ápr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nagyon változó, egyetem és kar (esetleg szak, bár ritkán van szaknak külön) követelményének függvénye.


Példának okáért:

Az SZTE mérnöki karán például elvárt, hogy valami sajátos kutatást folytass le már az alapképzés szakdolgozatához is, a leszűkített kutatásodra angol/magyar nyelven ne adjon ki többezer találatot a Google Scholar és egyéb Ref oldalak.


Míg a BGE Pénzügy és Számvitel karán konkrétan benne van az egyik dékáni utasításban (mondjuk pont nem a szakdolgozati útmutatóban, azt hiszem), hogy 3-4 szaknál kell csak saját kutatás/elemzés, egyébként a többinél a dokumentum célja csak annyi, hogy a hallgató megmutassa hogy mélyrehatóan megismerte és ért a szakon leadott anyaghoz.


Tehát nagyon hely és kar függvénye, de lehet akár szak is.

ápr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De ha kérdőív lesz benne, akkor nem csak összeollózgatod az irodalmat, nem? A szakdolgozat általában két nagyobb részből áll, az első az elméleti rész, amikor gyakorlatilag összegyűjtöd és átfogalmazod a választott irodalmat, a második fele pedig a "saját kutatás" amiből létezik nagyon sokféle módszertan, ha a kérdőívet választod akkor azt mutatod be és a végén elemzed az adatokat a kutatási kérdések mentén. Tanultatok statisztikát, adatelemzést? A kérdőívezés nagy veszélye, hogy jópár szakon nem tanítják meg a módszertanát. Mi az alapszakon egyáltalán nem mentünk bele, mesteren pedig csak érintettük, de az egyik szaktársam így is külön tanárhoz járt a szakdoga miatt mert a konzulense komolyan vette. Én ezért se mertem a kérdőívezést választani, szerintem interjúkat könnyebb elemezni.
ápr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén pár grafikont és ahhoz magyarázatot terveztem a tartalmi rész mellé írni, ami a kérdőívet érintené, de nem lehet oldalakat írni a kérdőív eredményéről
ápr. 8. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!