Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rómeó és Júliát miért nem...

Rómeó és Júliát miért nem fordítják le normális nyelvre? 2024 van.

Figyelt kérdés
ápr. 18. 11:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Miért nem hagyod a g*cibe, és nyomod a tiktokot?


Vagy akár a tanárra is figyelhetne, ha már órán van.

ápr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Sajnálom! Nem akartam rosszat nektek!

Bocsánat.

ápr. 18. 12:59
 13/21 anonim válasza:

Kerdezo,a 3-as kommentre : en is par napja neztem az osszefoglalot,mirol szol pontosan. Szerintem is happy end jobban illene a sztorihoz. A problemakor orokervenyu. Mindig is voltak szerelmesparok,akiknek a szerelme tabu volt. Mindegy ,hogy a kulonbozosegnek tarsadalmi statusz,borszin vagy eletkor az oka. A szuloi tiltas es vagy tarsadalmi nyomas ellenere a par a vegsokig kitart egymas mellett joban rosszban. Nem erdeklik oket a konvenciok. Az kapcsolatukat tuzon vizen keresztul viszik,hogy egymasei lehessenek.

A tortenet tanulsaga szerintem az,hogy igenis erdemes kitartani. Bar az akkori iras szerint csak a halallal lehettek egymasei,ma mar azert a halalon kivul sok mas eletben maradasos megoldas letezik,hogy egy par tagjai egymasei lehesssnek. Illetve a tortenet tanulsaga,hogy nem szabad a halallal jatszani,mai kornak megfeleloen nem szabad szakitani vagy nem szabad felni a csalodastol ,mert igenis sikerul a parnak egyutt maradni es boldogan leelni egyutt az eletuket ,amig a halal el nem valaszt .

ápr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Én örülnék egy Pál utcai fiúk Happy Endnek is, vagy olyan filmnek amiben a Titanicon senki sem hal meg!
ápr. 18. 13:38
 15/21 anonim ***** válasza:

Tudod, akkor az már nem Shakespeare-féle vagy épp Molnár-féle mű...

A műnek van egy története, korrajza és nyelvezete. Ez nem módosítható, max átdolgozható, de az már nem az lesz.

ápr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
A Titanic-kal az a baj, hogy az igaz történet alapján íródott. Ha senki sem halna meg az már nem a Titanicról szólna csak egy random hajóról.
ápr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Azért lett híres, mert elsüllyedt...
ápr. 18. 14:39
 18/21 anonim ***** válasza:
72%
Ja, csak ne az általános suliból akard megmondani, hogyan kellett volna a történelem egyik legnagyobb irodalmi művét megírni
ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ezt a történetet sokan, sok formában feldolgozták. Olyan is van, ami modern környezetbe helyezi.

Lásd például ezt a filmet:

[link]

De van még több is! Olyan is, ami boldog kifejlettel ér véget.

[link]

ápr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszi!

A másodikat már láttam, az nagyon jó.

ápr. 18. 19:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!