Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulási nehézségeim vannak,...

Tanulási nehézségeim vannak, mitől van ez? (lent)

Figyelt kérdés
Amíg én 3 órát tanulok, más megtanulja fél óra alatt. Csütörtökre meg kell tanulnom 8 oldal elméletet. Tegnap is tanultam egy órát rá, ma pedig 5 óra tanulással 5 oldalt haladtam. Mitől lehet ez? többiek megtanulják 2 óra alatt.
2010. nov. 23. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne gondold hogy mindenki hamar tanúl, akik pedig ezzel dicsekednek csak húzni akarnak. Te csak tanuljál a te tempód szerint.
2010. nov. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Mindenkinek van olyan időszaka, amikor nehezebben koncentrál a tanulásra, a tananyagra, egyfolytában elkalandozik a gondolata vagy nehezen tud odafigyelni és megjegyezni dolgokat. Ez persze emberfüggő is, de az életvitel is jelentősen befolyásolhatja a tanulási, koncentrálási képességeket. Amellett hogy jó, ha odafigyelsz arra, hogy elegendőt aludhass és változatosan egyél, ha úgy érzed, nem jó a memóriád, lehet, hogy segítene magnéziumtabletta (ezt rossmannban is lehet kapni), de különböző fejlesztő "játékokkal" is sok mindent el lehet érni, pl. bonyolultabb rejtvények fejtésével, stb. De persze ez csak hosszabb idő alatt valósulhat meg. Ha gyorsan akarsz megoldást találni: amikor leülsz tanulni, próbálj meg minden egyéb gondolatot messze elűzni és csak az adott témára koncentrálni. Sokat segíthet, ha hangosan tanulsz és el is képzeled mindazt, amit olvasol. Így hamar megy majd, könnyebben fel tudod idézni és megérted a lényegét. Ha pedig be kell magolni bizonyos dolgokat, akkor használd a fantáziád és kösd őket vaalmihez. Töriből az évszámokban pl. lehet hogy felfedezed a kedvenc számod, a tesód névnapjának az időpontját, avgy bármit, ha pedig neveket, folyamatokat kell megtanulnod, a kezdőbetűkből összerakhatsz egy értelmes szót és máris könnyebb lesz őket felidézni.
2010. nov. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

ne aggódj, szerintem nincs tanulási nehézséged csak fiatal vagy és mindenfele járnak a gondolataid és amúgy is kinek van kedve tanulni? ha valakinek nincs is kedve az egészhez nem is fogja tudni hamar megtanulni.

én ugyanígy vagyok bár technikusnak tanulok, özön tételem van de csak úgy tudom megtanulni ha minden egyes mondatot próbálom elemezni magamban, és ha nagyjából értem is miről van szó hamarabb sikerül megtanulni. ehhez persze hozzátartozik az is hogy teljes csend legyen és lehetőleg hangosan olvasva tanulj. azt mondják az egyszer vagy többször kimondott szavak hamarabb megmaradnak az ember fejében.

sok sikert kitartás ne add fel!

2010. nov. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!