Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lenézitek azokat akiknek 6 év...

Lenézitek azokat akiknek 6 év alatt jön össze a diploma? (még a régi hagyományos képzés)

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy tavaly nyáron kellettem volna végezni, de a szigorlatom nem lett meg, és az ide félévben sem tudtam teljesíteni a szigorlatot. Most teljesen padlón vagyok. Már 2 napja nem ettem emiatt. ÉS megint csúszik a záróvizsga májusra. Amugy nem vagyok hülye,csak ez a pénzügyi szigorlat nagyon tág témakör, és mindig sikerült olyan tételt húzni, amiben nem voltam 100%. Próbálom összeszedni magamat, de a szüleim is már azt mondták, hogy hagyjam ott.De akkor mit csináljak egy érettségivel? Szóval elég szörnyű a helyzetem.
2011. jan. 11. 10:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem semmiképp ne hagyd ott, pláne a végén nagyon okos dolog lenne, akkor az eddigi 6 éved kb. a semmiért ment?

Egyébkén egyrészt lenézem, mert nem hiszem el, hogy olyan nehéz lenne teljesíteni az elvárásokat, hacsak az ember nem folyamatosan bulizik, de akkor meg minek ment egyetemre? Másrészt meg még mindig jobb, ha tovább tart, de lediplomázik valaki, minthogy nem csinál semmit hanem érettségi után elmegy dolgozni, utána meg azon rinyál 28 évesen hogy még mindig a szüleivel lakik és nem tud elköltözni a minimálbéréből (lásd családi kapcsolatok témakör...).

2011. jan. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
egyáltalán nem gáz, a BME pl "A nyolc éves egyetem" :)
2011. jan. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Amugy nem buliztam végig az egyetemet, a legrosszabb átlagom 4.volt az 5 év alatt. De ettől a szigorlattól ugy beparázok, hogy azt is elfelejtem ,hogy fiú vagyok e vagy lány. Ezt az őszi félévet is végigdolgoztam napi 12 órás munkával. Az újévben volt 5napom gondoltam ennyi idő elég lesz rá. De tévedtem.
2011. jan. 11. 10:57
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Bocsi, de ha szigorlat előtt állsz, akkor nem kéne 12 órában dolgozni. Vagy max. úgy, hogy előtte egy hónappal már csak tanulsz, arra a hónapra félreteszed a pénzt, amiből megélsz.
2011. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen erre már rájöttem én is...
2011. jan. 11. 11:05
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Lehet, hogy én értelek félre, de azt mondod, hogy az egész félévet végigdolgoztad 12 órában és mindössze 5 (öt!) napot szántál erre a szigorlatra??? És most meg kétségbe vagy esve, hogy nem sikerült? Amúgy nincs B és C vizsgalehetőség?


Ha olyan fontos neked ez a szigorlat, akkor fél év alatt úgy meg lehetett volna tanulni, hogy jobban vágnád az anyagot, mint a tanár...

2011. jan. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy nagyon felnézek rájuk, de azokat jobban lenézem, akik ennyi év után nem fejezik be, hanem feladják.


A diplomától önmagában még senki lehetsz, de ha feladod, az az önéletrajzodban is rosszabbul mutat, mint ha 6 év alatt fejezed be.

Érettségivel semmire se fogsz menni.



És fenti válaszolónak: ismerek olyat, aki 8 év alatt végezte el a főiskolát, most minimálbéres állást keres, és 30 évesen él a nyugdíjas anyja nyakán, munkanélküliként.



Nem feladni! Végigcsinálni!

A szüleid meg gondolom egyre nagyobb anyagi tehernek érzik, ez lehet az oka, ha szeretnék, hogy befejezd. Próbálj meg a tanulás mellett valami pénzkereset után nézni, ők is megnyugodnak, meg te is. Próbáld velük is megértetni, hogy ma egy érettségi annyit ér, mint az ő korukban a 8 általános volt, alap elvárás, és egyenlő a semmivel. Soha nem lesz rendes állásod, mehetsz is a Mekibe hamburgert sütni.


A vizsga előtt igyál nyugtató teát este, kettő filtert főzz le, jól fogsz aludni, másnap nem leszel nyomott, mint a nyugtatótól. Vizsga előtt dobj be egy pálinkát, hogy "ellazulj", vagy igyál kólát, hangulatjavító. (Kóla tartalmú tea, ha már nagyon bele lehet szólni.)

Vizsga előtti napon szánj rá fél órát, vegyél egy fürdőt, vagy csak heveréssz, és gondolatban játszd le. Bemész a terembe, ott vannak a tanárok, stb, minden flottul megy, mindenre tudod a választ, gratulálnak, kimész, örülsz.

2011. jan. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen csak én naivan azt hittem, hogy majd jól tejesítek a munkahelyemen, tovább odmaradok, segítek mindenben, akkor esetleg meghosszabbítják a munkaszerződést, vagy majd diploma után kapok több lehetőséget. (dec31-ig szólt a szerződés)És volt 6 napom úgy éreztem, hogy elég ennyi idő felkészülni. De nem. és most itt vagyok diploma és munkanélkül.Nagyon szégyellem magam.
2011. jan. 11. 11:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocs, most látom, hogy napi 12 órát dolgozol.
2011. jan. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
AMugy nyáron megfogadtam hogy a vizsga előtt 1 hónappal már elkezdek tanulni. De nem jött össze. Igen félév alatt be lehetet volna nyalni az egész könyvet tudom. D egyre nehezebb rászánnia magát az embernek a tanulásra. És az utolsó napokban meg kapkodok hogy nem végzek. Hát ez elég gáz...
2011. jan. 11. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!