Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki otthagyta...

Van itt olyan, aki otthagyta az egyetemet/más irányba váltott és jobban járt vele?

Figyelt kérdés

Jogot hallgatok, de gyűlölöm, ennek megfelelően szarul is megy, pedig nem vagyok hülye, de egyszerűen nem tudom magamat megerőszakolni vele. Szülői nyomásra kezdtem el, jó lesz az neked fiam alapon, már az elején abba akartam hagyni, de beetettek, hogy majd aztán jobb lesz, az eleje tényleg unalmas stb. Hát nem lett jobb. Sok más dolog érdekelne, de már egy ideje úgy vagyok vele, hogy inkább rendes állásba elmennék dolgozni is, még tán azt is jobban élvezném, de mindig jön a siránkozás, meg szidnak, hogy semmire sem vagyok jó, fejezzem csak be, majd, ha dolgozok vele az jó lesz, ha mást tanulok az se lesz jó, meg az se megy majd jól, de ebben milyen jó pénz lesz, micsoda presztízsem lesz stb. Kicsit úgy érzem, mintha a szülői vágyakat vetítenék ki rám, mindegy nekem mi a véleményem.


Már az élettől is elveszi lassan a kedvem ez a téma, tényleg egy haszontalan szarnak érzem magam, mert tényleg nem megy valami jól, meg ugye állandóan azt kapom, hogy ha mást csinálok, tiszta szégyen leszek. Meg amúgy is már 22 vagyok, mit akarok én mást.


Nem sima gimis érettségim van, két nyelvet (angol, francia) beszélek felső fokon, szóval tényleg nem vagyok valami retardált szerintem, egyszerűen ez valahogy nem nekem való. Mikor jelentkeztem mondta is egy pár ismerősöm, hogy nem lesz ez testhezálló, de olyan jól belelkesítettek otthon, hogy majd milyen jó lesz, hogy nem foglalkoztam vele, pedig nem volt hülyeség...


Kíváncsi lennék, hogy van-e itt olyan, aki hasonlóan vakvágányra tévedt az egyetemen és otthagyta és nem bánta meg. Ha igen, mesélnél?


2011. febr. 15. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csomo embert ismerek aki otthagyta a jogot, legtobben szinten szuloi nyomasra mentek oda, meg talan azert mert nagyon mas szak nem jutott eszukbe. Mondjuk a tobbseguk mast kezdett el helyette tanulni, amire rajott hogy erdekli. 22 evesen meg egyaltalan nem kestel le semmirol,csomo 18 eves abszolut nem tudja meg hogy mi erdekel, es rossz szakra megy, majd kesobb valt vagy megcsinal meg egy szakot.

Ha ilyen jol beszelsz nyelveket, en azt tudom javasolni hogy menj ki egy evet dolgozni kulfoldre, vagy akar annak is utananezhetnel hogy milyen lehetosegek vannak a tovabbtanulasra kint. A szuleidtol meg probalj onallosodni, nem nekik kell eldonteniuk hogy neked mi a jo, vagy hogyan eld az eletedet, mar felnott vagy es tudsz hozni sajat donteseket is..

2011. febr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

figyi én most hagyom ott a jogot.....megyek nemzetközi gazdálkodásra....igaz engem nem a szüleim etettek be hanem én saját magamat :P nem is lenne rossz szerintem csak én nem fogok 8 évet végig tanulni azért h aztán ne fizessék meg a tudásom...plussz mivel nő vagyok a családalapításra is kell gondolnom és sajnos az ezzel a melóval nem nagyon összeegyeztethető..

20N

2011. febr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából igen, idén jöttem rá, hogy hűha tök jól meg vagyok a támogatásuk nélkül is, mert ugye eddig az is benne volt, hogy édes fiam, ha otthagyod, akkor azt csinálsz, amit akarsz, de tőlünk egy fillért nem látsz. Na idén meg rájöttem, hogy jé nem is kell.. :) Szóval ez is benne van, hogy idén jutottam el a döntésig.
2011. febr. 15. 20:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Elso valaszolo vagyok:

Na, hat akkor hajra, eld az eleted! Ha meg nem tudod mivel szeretnel foglalkozni, probalj ki ezt-azt, menjel dolgozni, vagy nezz utana milyen szak lenne az ami erdekelne. Meg mindig jobb most valtani, minthogy majd 55 evesen rajonnel hogy amit eddig csinaltal 30 evig nem is erdekelt soha. Hajra!

2011. febr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező remélem jól alakult az életed
2022. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!