Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy egyetemistának hány nap...

Egy egyetemistának hány nap kell, hogy felkészüljön egy nehezebb vizsgára?

Figyelt kérdés

Bár nem tudom mi számít nehezebbnek. És egy könnyebbre? Általában hány vizsgátok vagy egy vizsgaidőszakban. Hány tételt jelent ez ? Mondjuk az én 60db érettségi tételeimet, ahol 3oldal a maximum ti egyetemisták, hány hét alatt tanulnátok meg.

Köszi egy segítséget, egy érdeklődő


2011. máj. 15. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem most 8 vizsgám lesz, igazábl egyik sem a legkönnyebb, mert van, amire be sem jártam, van, ami meg számolós és elmélet egyben és nehezebben megy, mert nem tanították meg normálisan.

Nincsen egyik vizsgához sem tételsor, mert mindegyik írásbeli, az anyagot kell tudni. Van, amelyik vizsga tesztes, van, ahol rövidebb kérdésekre is kell válaszolni vagy kisebb esszét írni, tanártól függ milyet állít össze.

Anno mikor érettségiztem 3 éve, volt85 tételem, ebből 25 az emelt matek, azt nagyjából egy hét alatt vágtam be, de szinte szóról szóra, mert muszáj volt, a maradék 60-at (irodalom, nyelvtan, töri) a szóbelik előtti hétvégén átolvastam 2-3-szor és annyi. Angolból és franciából nem volt tételem, most vagy tud valaki beszélni hétköznapi témáról vagy nem. 60 tételre heteket szánni, ne röhögtess :DD

Amúgy minden szak vizsgaidőszaka más és más, én turizmuson vagyok, büfészak ellenére sok az elméet a tölteléktárgyakból és muszáj őket megcsinálni, mert kötelező tárgy mind... De nagyjából 2-3 délután vagy 1-2 egész nap szinte mindenre elég nálunk, azonban egy mérnökinfós vagy orvosi szakon már megint más a helyzet.

2011. máj. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire jó az illető memóriája, és mennyire gyorsan fogja fel a dolgokat. Szász Marcinak szerintem kb. fél perc is elég.
2011. máj. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

A legtöbb 5 nap volt, egy szigorlatra, ami 2x40 tétel, 4 félév anyagából, ráadásul németül.

Egy közepes nehézségű vizsgára 1-2 napnál nem tanulok többet, mégis jó az átlagom. De ez egyéntől függ, ismerek olyat, aki heteket tanul 1-1 nagyobb vizsgára.

2011. máj. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Aha. átlagos ember vagyok átlagos tanulással.

40tételt 5napra az nagyon jó. Ekkor reggeltől estig tanultál? Sokat hallom azt is hogy sokan éjjeleznek ezt mit jelent?

2011. máj. 15. 18:33
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem éjjeleznek, hanem éjszakáznak. Ugye nem mondod komolyan, hogy nem tudod mit jelent? O_O
2011. máj. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
oké, gondolom hogy éjjel tanulnak? De mégis mettől meddig? Én mikor bulizok akkor általában már fél3kor álmos vagyok. De aki tanul, akkor gondolom hamarabb elálmosodik.
2011. máj. 15. 18:37
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, éjjel tanulnak amíg bírják/el nem alszanak/meg nem tanulják/nem kezdődik a vizsga.
2011. máj. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk Orvosin a durva vizsga kb. azt jelenti, hogy több mint egy hetet kell készülnöd rá, persze úgy, hogy évközben is tanultál. Én eddig a következő vizsgákat találtam húzósnak: sejtbiosz szigorlat 10 nap, kémia szigorlat 10 nap, anatómia kollokviumok 9-9 nap (kettő volt), most anatómia szigorlatra készülök 20 napot, hagytam rá, de nem biztos, hogy elég lesz.

Az érettségi tételek esetében nekem nem lennének komoly gondjaim, ugyanis a magyar és történelem tételek esetében a megtanulásuk elvből leredukálódna a mások által kidolgozott tételek egyszeri elolvasására. Legalábbis én ezt csináltam érettségin és mindkettő ötös lett, habár az is igaz, hogy kihúztam az egyetlen olyan nyelvtan tételt, amire IQ-ból is lehetett válaszolni.

2011. máj. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egész szorgalmi időszakon keresztül tart a felkészülés. Sokkal egyszerűbb, kényelmesebb és persze egészségesebb hétről hétre átnézni a tanagyagot, mint végigbulizni a félévet, vizsgaidőszakban meg mérgezni magad a rengeteg energiaitallal és kávéval, hogy éjjel is tudj tanulni és így elég időd legyen a vizsgáig.
2011. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Attól mert vki egyetemista, még nem tanul gyorsabban, mint mondjuk érettségizőként, legfeljebb más a stratégia. Sajnos én sosem voltam jó abban, h 1-1,5 nap alatt készüljek fel egy- egy vizsgára, mert nekem nem elég átolvasni valamit, hogy azt egyből vissza is tudjam adni. Meg persze attól is függ, hogy az elmélet, v a számolós példák kapnak nagyobb hangsúlyt az adott vizsgán. A számolósakra, illetve a szóbeli vizsgákra én több időt szoktam hagyni (ez általában 4-7 nap). Ami elmélet, arra pedig a tárgy nehézsége, a tanár stílusa és a "híre" alapján 2-4 napot szánok. Nem szeretem összesűríteni a vizsgáimat, mert akkor kész idegroncs lennék a vizsgaidőszak alatt.

Egyébként a te 60 tételedre (gondolom irodalom, nyelvtan, történelem) egy hetet biztos hagynék, de annál többet nem nagyon.

2011. máj. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!