Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik hangzik érdekesebbnek?...

Melyik hangzik érdekesebbnek? Jogász vagy Építőmérnök?

Figyelt kérdés
Ha lehet írjátok meg,hogy miért.Köszönöm.
2011. jún. 29. 21:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%

IstenFerfi válasza:

építőmérnök.

miért is?

mert a jogász csak magol nem gondolkozik viszont egy építőmérnöknek értenie kell a matekhoz és a fizikához is.

2011. jún. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Építészmérnök, mert olyan szép épületeket tervezhetnek amit megálmodnak.. Meg jól keresnek. Most építkezünk és a tervrajz került eddig 300 ezerbe..25N
2011. jún. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én az építőt mondanám. Nagyon érdekes, sokrétű dolgokat tanultok már az első évtől, kezdve a statika, szilárdságtan vonaltól a földméréses, informatikás dolgokon át a vizes tárgyakig (hidrológia, hidraulika). Emellett geológiát, egy kis kémiát, anyagismeret is vesztek. Később lehet ágazatot választani a szerkezettervezős, infrastruktúrás, földmérős irányok közül. Nagyon érdekes mind. Első naptól kezdve szórakoztok majd földmérővel, mentek köveket vizsgálni a gellért-hegyre, vannak földmérős táborok, terepi (kirándulós) geológiák. Lehetőség van bőven.
2011. jún. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

21:44

Az építő- és az építészmérnök korántsem ugyanaz. Bár mind a kettő szokott tervezni, csak előbbi létesítményeket (hidak, utak, gátak, csarnokok stb), míg az utóbbi lakó- és olyan épületeket, melyben életvitelszerűen tartózkodnak emberek (házak, bevásárló központok, középületek stb).

2011. jún. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Az építőmérnökben az "ö"-k nagyon durvák, viszont a jogászban ott van a "g". Ha lenne "fülolaj" szak, az hangzana a legszebben.
2011. jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Megcáfolnám az eddigieket.:)

Igen,nagyon érdekes szakma az építészmérnök.Épületeket tervezhet,kreatívkodhat és még sokat is keres vele.

Viszont!

Lehet,hogy a jogász 5 évet,sőt többet "magol",utána nagyon érdekes lehet a munkája.Nem hiszem,hogy az építészmérnöki képzés alatt minden tárgy a legnagyobb örömet jelentené,a sok számolással stb..Lehet,hogy el elfogult vagyok,sőt biztosan.Viszont nem hiszem,hogy egy kriminalisztikai szakjogász állás olyan unalmas lenne,plusz igenis egy csomót kell gondolkodni a kiskapuk megtalálásán,a megtanult dolgok felhasználásán.

2011. jún. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

Egyértelműen építőmérnök! :) Egyébként annyira különböző a kettő, hogy nagyon összehasonlítani sem lehet, kb ha az egyik tűz, akkor a másik víz, így nehéz véleményt nyilvánítani. Oké, valószínűleg elfogult vagyok, mert én is építőre járok, de ahogy látom barátnőmet szenvedni jogon az 1500 oldalas összefolyó kotyvasz szövegekkel, amiknek a 80%-a nem is magyar, vagy legalábbis szerintem nem magyar, akkor nagyon tudom ám áldani az eszemet, hogy ezt választottam! :)


Számomra azért érdekesebb az építő, mert nem száraz tananyagok vannak, nem az elmélet a lényeg. Az építőmérnöki szakon minden amit tanulsz elképzelhető... amikor tanulsz látsz egy képet magad előtt, nem magolni kell, inkább gondolkodni és megérteni, ami nekem nagyon tetszik. Ezt leszámítva ahogy előttem írták nagyon sokrétű, rengeteg lehetőség van benne, rengeteg irányban lehet szakosodni, elindulni... Ezen felül pedig bizonyos ágai hiányszakmának számítanak, így meg is éri tanulni. Kevesen választják ezt a szakot és még kevesebben végzik el pont azért mert mindenki megijed a mechanikától, a száraz számolásoktól, az elvárásoktól. Én amondó vagyok, ha valakinek van egy kis logikája és tud gondolkodni, akkor meg lehet csinálni és ha jó szakirányt választ az ember, akkor nagyon is hasznod diplomát kap a kezébe! Nekem nagyon tetszik az, hogy minden szakirányba betekintést nyújt az alapképzés. Megismerkedünk a földmérés alapjaival, a vizes dolgokkal, a tartószerkezetekkel, az építőanyagokkal és elméletben meg is tanuljuk, hogy ezeket a kiforrott tudású ágakat hogy lehet úgy összehozni olyan "csapatmunkába", hogy azok együtt valami tökéleteset alkossanak!

2011. jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem "hangzás" kérdése :D

2 teljesen eltérő tudományterületről van szó.

Az egyik humán, a másik reál.

A jogászatról nem tudok sok mindent elmondani, de az építőmérnök az közelebb áll hozzám.Én építészmérnöknek készülök, ami viszonylag közel áll ehhez.Az egyetemen lesz statika és szilárdságtan, épületszerkezetek, szabadkézi rajz, műszaki rajz és még sorolhatnám :D

2011. jún. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Valaki magyarázza már el nekem, hogy jogon miért "kell" magolni.

Én ezidáig egyáltalán nem magoltam, és simán teljesítettem az első évemet.

Az hogy nem kell gondolkodni, azt megint csak olyan állítja, akinek köze nincs a szakmához, látszik is.

2011. júl. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyértelműen építőmérnök. Bár mind a két szakma társadalmi megbecsülése magas. De ezek között akkora különbség van, hogy elképzelhetetlen, hogy Téged mindkettő egyformán érdekeljen.
2011. júl. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!