Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért támadnak azok, akiknek...

Miért támadnak azok, akiknek nincsen diplomájuk? Ezzel próbálnak "egyenértékűek" lenni?

Figyelt kérdés

Miért kell állandóan szidni az egyetemeket,az oktatást a színvonalat a diploma értékét?

Midig az van,hogy a diploma semmit nem ér.Ugyanolyan okos és művelt mindenki akinek érettségije vagy van,vagy még az sem.Persze,mindenki lehet olyan okos és ügyibügyi mint egy mérnök,ahhoz neki nem kell egyetemre járni,orvoshoz sem a szomszéd nénihez járunk,ügyvédként sem a barátunk képvisel minket,ha valami gond van,ugye,hiába nagyon művelt?Valamiért az államot is szerte a világon diplomás emberek vezetik,most ne menjünk bele hogy mennyire jól vagy rosszul. A környezetünket diplomások építik,gyógyítanak,kormányoznak,gazdálkodnak,terveznek...blablabla. Nem lenne a világ világ diplomások nélkül.

Én spec mérnöki karra járok,benne vagyok a felsőoktatási rendszerben ezerrel,de állandóan megkapom,hogy felesleges mert majd én tervező mérnökként fele annyit sem fogok kapni,mint a kőműves aki felhúzza az épületeket..igen,de nélkülem nem lesz terve,ami alapján építhet.

Nem értem miért kell állandóan,beképzeltnek tartani azokat,akik tovább tanulnak.

Az ilyen embereknek kisebbségi komplexusuk van és ezzel próbálnak védekezni,vagy mi?

Ne mondjátok hogy csukott szemmel elvégzitek az egyetemet,mert akkor ez mindenkinek menne,nem lennének csúszások,kirugások,feladások.Egy normálisabb egyetemen,szerencsével és alkoholistaként senki nem fogja elérni a diplomát. Ha ennyire könnyű,akkor azok akik ennyit pattognak miért nem tanulnak? Hiszen egy csomó munkahely megköveteli!Sőt még fizetésemeléssel is jár.

És mi az hogy nem kell ennyi orvos,jogász,közgazdász,mérnök? Ha megtanulsz egy nyelvet irány külföld,ha jól tanulsz lehet bőven munkát találni az országban is.

Az egyetemisták nem nézik le azokat,akik nem járnak egyetemre.De akik nem tanulnak tovább,azoknak nagyon nagy a szájúk.


2011. júl. 12. 00:32
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
84%

"Az egyetemisták nem nézik le azokat,akik nem járnak egyetemre."

Teljesen biztos vagy ebben?

2011. júl. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem rossz kategória.

Egyébként az egyetemisták is lenézik a másikat. Sőt úgy fogalmaznék, hogy ebben az országban mindenki lenéz mindenkit.

2011. júl. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
Igen,mivel eszembe sem jutna hogy valakinek a bármilyen okjs végzettsége szar sem ér.Meg hogy nem ember aki nem diplomás,azért valljuk be hogy általában a diplomát támadják.
2011. júl. 12. 00:39
 4/51 anonim ***** válasza:
90%

"Igen,mivel eszembe sem jutna"

Neked. De akárhogy számolom, pedig nem voltam jó matekból Te nem = minden egyetemista. Vagy tévedek?

2011. júl. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Akkor mondom másképp, nem hallottam még diplomást vagy egyetemistát ócsárolni valakit azért,mert nem tanul tovább.
2011. júl. 12. 00:47
 6/51 anonim ***** válasza:
100%
Áh minek beírni a keresőben elvégre már csak húszezerszer volt téma.Igen mindig feljön a kérdés,hogy miért anyáz a diplomás miért anyázik a diploma nélküli,jön az ujjal mutogatás egy két példa aztán vége.És persze indul a körforgás mert megkérdezik újra és újra és jönnek ugyan azok a példák...
2011. júl. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
64%
Családi kapcsolat, oooh yeah!
2011. júl. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%
Egy részüknél szerintem ez benne van, hogy ezzel próbálnak egyenértékűek lenni. Másrészt, szomorú, de szerintem hiába halljuk mindenhol, hogy diplomával nem lehet elhelyezkedni, de szakmunkásként még úgy sem lehet (legalábbis ez a tapasztalatom).
2011. júl. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
47%

Ez inkább onnan ered, hogy az "átlag" ember inkább elmegy dolgozni iskola után, hogy pénzt keressen amiből el tudja látni a családját, vagy csak önmagát. Megtanul sok mindent amit ház körül lehet csinálni. Az én példámból véve: kitanultam pincér-szakácsnak. Azóta tanultam kárpitozást, hegesztést, asztalosságot, kőmüvességet, autószerelést, fabútorok restaurálásat, ... És amit csinálok jól csinálom.


Ismerek sok olyan egyetemistát akik nem értenek semmihez. Volt olyan akinek a kezébe adtam egy sarokcsiszolót és nem tudta hogyan kell megfogni. Oké, hogy felsőbb oktatás meg olyasmiket tud tervezni amiket én nem, vagy meg tudja gyógyitani a prosztata gyulladásom. De ne kérkedjen vele, ha egyszerűen én több ágazatban megállom a helyem mint ő.


Ráadásul egy diplomás nehezebben talál munkát. Mivel nekik alapból nagyobb fizetést kell adni, és nem olyan világban élünk ahol azt szivesen tennék a cégek.

2011. júl. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
72%

1.Ne általánosíts te hasztalan diplomás :)

De ez fordítottan is működik, pl minden cég azt nézi meg elsőnek hogy hol végeztél. 1 ügyes embert aki levelezőn végzett nem vettek fel valami IT céghez, levelező miatt ugye... Hát úgy gondolta saját céget alapít, és bejött neki mivel jobban vágta a szakmáját mint 1-2 diplomás aki végigpuskázta az életét. Lehet elismert az ember szakmai körökben, ha a idióta diplomás PR-s nem néz utána a dolgoknak.

Diplomából is van teljesen hasztalan (nemtudom mennyi, de van) ezért terjed el ez a hülyeség is h a diploma szart sem ér. Rengeteg diplomás olyan munkát végez aminek semmi köze a végzettségéhez és rosszabbul keres mint 1 szakmunkás, és ez is sokat hozzátett a dologhoz.

2011. júl. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!