Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért támadnak azok, akiknek...

Miért támadnak azok, akiknek nincsen diplomájuk? Ezzel próbálnak "egyenértékűek" lenni?

Figyelt kérdés

Miért kell állandóan szidni az egyetemeket,az oktatást a színvonalat a diploma értékét?

Midig az van,hogy a diploma semmit nem ér.Ugyanolyan okos és művelt mindenki akinek érettségije vagy van,vagy még az sem.Persze,mindenki lehet olyan okos és ügyibügyi mint egy mérnök,ahhoz neki nem kell egyetemre járni,orvoshoz sem a szomszéd nénihez járunk,ügyvédként sem a barátunk képvisel minket,ha valami gond van,ugye,hiába nagyon művelt?Valamiért az államot is szerte a világon diplomás emberek vezetik,most ne menjünk bele hogy mennyire jól vagy rosszul. A környezetünket diplomások építik,gyógyítanak,kormányoznak,gazdálkodnak,terveznek...blablabla. Nem lenne a világ világ diplomások nélkül.

Én spec mérnöki karra járok,benne vagyok a felsőoktatási rendszerben ezerrel,de állandóan megkapom,hogy felesleges mert majd én tervező mérnökként fele annyit sem fogok kapni,mint a kőműves aki felhúzza az épületeket..igen,de nélkülem nem lesz terve,ami alapján építhet.

Nem értem miért kell állandóan,beképzeltnek tartani azokat,akik tovább tanulnak.

Az ilyen embereknek kisebbségi komplexusuk van és ezzel próbálnak védekezni,vagy mi?

Ne mondjátok hogy csukott szemmel elvégzitek az egyetemet,mert akkor ez mindenkinek menne,nem lennének csúszások,kirugások,feladások.Egy normálisabb egyetemen,szerencsével és alkoholistaként senki nem fogja elérni a diplomát. Ha ennyire könnyű,akkor azok akik ennyit pattognak miért nem tanulnak? Hiszen egy csomó munkahely megköveteli!Sőt még fizetésemeléssel is jár.

És mi az hogy nem kell ennyi orvos,jogász,közgazdász,mérnök? Ha megtanulsz egy nyelvet irány külföld,ha jól tanulsz lehet bőven munkát találni az országban is.

Az egyetemisták nem nézik le azokat,akik nem járnak egyetemre.De akik nem tanulnak tovább,azoknak nagyon nagy a szájúk.


2011. júl. 12. 00:32
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

[link]


szvsz


inkább tőlük lehet tanulni...

2011. júl. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
Nem a diploma felesleges, a diploma az kell, és szükség van ezekre az emberekre! Inkább az a kifogásolható, hogy azoknak is diplomát adnak, akinek az nem járna. nem tartom igazságosnak, hogy uyganazt a diplomát kapom orvosin, mint az, aki szinte semmit nem tanult, csak bukdácsolt. Nekem 5-ös, neki 2-es. Nekem a diploma örömet okoz, másnak más okoz örömet. El kell fogadnunk.
2011. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:

De ki dönti el azt, hogy kinek jár a diploma, s kinek nem?


Tudtommal az átmenő osztályzatért is 60%-os tudást kell felmutatni, ha nem többet... Ki garantálja, hogy az 5-ösökkel hencegő egyetemista jobban megállja majd a helyét, mint a 2-eseket felmutató társa?

2011. júl. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

ma 15:10


Ez nem minden esetben igaz, ugyanis aki 5-ösre diplomázott, nyilvánvaló, hogy valamivel többet tud, jobban tudja, mint az, aki 2-essel. Egyértelmű, hogy a munkájában nagyon precizitás lesz, és jobban fog érvényesülni. A jó munkaerő mindenhol kell.

2011. júl. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

Nincs türelmem végigolvasni, d erre csak annyit tudok mondani: Akinek nem inge, ne vegye magára.

Én is egyetemre járok, még sem veszem magamra, ha vki az egyetemistákat szidja. Ahhoz, amit csinálni szeretnék (orvosnak tanulok), elengedhetetlen a diploma. És nem csak bulizni járok a suliba, és nem csak azért, hogy legyen diákom, és féláron utazzak. Igen is eléggé megszenvedek a diplomáért.

Ha te úgy gondolod, hogy igen is értékes diplomás leszel, akkor minek háborogsz ezen?

2011. júl. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

A konformizmus nem azonos a kreativitással


A summa cum laude diploma nagyon gyakran pusztán konformizmusról szól


a valóban sikeres emberek általában nem dicsekednek ilyennel


pl. Albert Einsteint kirúgták a gimnáziumból (vesztére nem reálgimnáziumba, hanem humán elitképzőbe íratták…), mi több első körben a még a Zurichi Egyetem fizika szakára se vették fel…


ehhez képest sikeres lett…

2011. júl. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

vagy B verzió mindent kitűnően elvégez, és utána mindent megtagad...


pl. kedvenc tőzsdegurum 24 éves korában magna cum laude doktorált a Zürichi Egyetemen…

[link]


és ezen a ponton egy életre befejezte a tudományos pályáját…


sőt a „kollégák” frászt kapnak attól, amit manapság képvisel…


(pedig multimilliomos lett…)

2011. júl. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:

Teljesen hülyeség ez az átlagos dolog.

BME-re járok,2.4-4 az eddigi minimum és maximum átlagom.

Nem mondom,hogy jó,nem dicsekednék vele,DE büszke vagyok erre :D

Mivel a jegy RENGETEG MINDENTŐL FÜGG.Bejössz e szóbelin a tanárnak,házi konzultálások közben mennyire jöttél be a tanszéknek,MILYEN TANÁRHOZ VETTED FEL.Ha szarhoz,az hidd el nagyon is befolyásolja a jegyedet.Ha a geometria tanszék tartja a matekot felkötheted magad,ha egy másik,az általában jóval elfogadhatóbb.Néha egy egy tárgyat csak azért csúsztatunk,hogy jövőre valami jobb tanárhoz kerüljünk.Én ezeket a kettes tanulókat nem támadnám ennyire,mert nagyon "szerencse" kérdése néha a jegy.Egy egy tárgyból iszonyat nehéz átmenni...

2011. júl. 12. 18:53
 49/51 anonim ***** válasza:
Nem bírják elfogadni a nem diplomások, hogy nem volt annyi eszük hozzá, hogy egyetemre menjenek. Ennyi. Ezért inkább lehülyézik a diplomásokat.
2011. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

pl. ezt a bulit ők is finanszírozzák...


Miért is???

2011. júl. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!