Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért támadnak azok, akiknek...

Miért támadnak azok, akiknek nincsen diplomájuk? Ezzel próbálnak "egyenértékűek" lenni?

Figyelt kérdés

Miért kell állandóan szidni az egyetemeket,az oktatást a színvonalat a diploma értékét?

Midig az van,hogy a diploma semmit nem ér.Ugyanolyan okos és művelt mindenki akinek érettségije vagy van,vagy még az sem.Persze,mindenki lehet olyan okos és ügyibügyi mint egy mérnök,ahhoz neki nem kell egyetemre járni,orvoshoz sem a szomszéd nénihez járunk,ügyvédként sem a barátunk képvisel minket,ha valami gond van,ugye,hiába nagyon művelt?Valamiért az államot is szerte a világon diplomás emberek vezetik,most ne menjünk bele hogy mennyire jól vagy rosszul. A környezetünket diplomások építik,gyógyítanak,kormányoznak,gazdálkodnak,terveznek...blablabla. Nem lenne a világ világ diplomások nélkül.

Én spec mérnöki karra járok,benne vagyok a felsőoktatási rendszerben ezerrel,de állandóan megkapom,hogy felesleges mert majd én tervező mérnökként fele annyit sem fogok kapni,mint a kőműves aki felhúzza az épületeket..igen,de nélkülem nem lesz terve,ami alapján építhet.

Nem értem miért kell állandóan,beképzeltnek tartani azokat,akik tovább tanulnak.

Az ilyen embereknek kisebbségi komplexusuk van és ezzel próbálnak védekezni,vagy mi?

Ne mondjátok hogy csukott szemmel elvégzitek az egyetemet,mert akkor ez mindenkinek menne,nem lennének csúszások,kirugások,feladások.Egy normálisabb egyetemen,szerencsével és alkoholistaként senki nem fogja elérni a diplomát. Ha ennyire könnyű,akkor azok akik ennyit pattognak miért nem tanulnak? Hiszen egy csomó munkahely megköveteli!Sőt még fizetésemeléssel is jár.

És mi az hogy nem kell ennyi orvos,jogász,közgazdász,mérnök? Ha megtanulsz egy nyelvet irány külföld,ha jól tanulsz lehet bőven munkát találni az országban is.

Az egyetemisták nem nézik le azokat,akik nem járnak egyetemre.De akik nem tanulnak tovább,azoknak nagyon nagy a szájúk.


2011. júl. 12. 00:32
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig az egészet, csak részleteket de azért leírom, hogy mit gondolok.


Nem lehetne azt mondani inkább, hogy a sok csőlátású diplomás miatt, akiknél csak fekete és fehér van, szürke nincs járunk ott, ahol vagyunk? Szerintem ez így van.

Szüleim munkásemberek, snassz szakmunkásvizsgájuk van, de egyikük sem az eredeti szakmájában tanul. Miért? Mert diplomás ember kell dajkának meg az építkezésekre is egyre inkább azokat hívják, akiknek érettségijük is van (kőművesnek). Viszont eddigi életem 18 évén keresztül azt hallgattam, hogy tanuljak, hogy bekerüljek egyetemre. Leérettségiztem, idén felvételiztem, és én vagyok az első érettségizett a családban, vagyis elvileg a "legokosabb". Ez nincs így. Nem tudnék vakolni, nem tudnék felhúzni egy házat, festeni talán igen. Nem tudnék gyerekekre vigyázni, nem tudnék bolti eladóként dolgozni, nem tudok bőrtárgyakat készíteni stb. Amire a szüleim képesek. Én csak álmodok arról, hogy eljussak arra a szintre, amire ők eljutottak.


Nem minden diploma rossz, és van olyan is, ami úgymond kényszer, ha abban az ágazatban akar valaki dolgozni.

Én kémia szakra felvételiztem, vegyész szeretnék lenni. Ezt csak egyetemen oktatják. Hiába megyek el OKJ-s képzésre, nem leszek alkalmas arra a munkára, mintha diplomás lennék. És szerintem fontos lesz a munkám.


Édesanyám mostani főnökei diplomások (most volt 3-ad diploma). Anyu egy snassz takarítónő, de azért eléggé furcsa, hogy egy lepedő kifeszítését, dekorálását, ötletek kivitelezését nem tudják elvégezni, holott elvileg ebből diplomáztak.


Ez a nem mindegy.


Valamelyik válaszban olvastam hasonlót:

Nem az összes diplomással van gond, hanem azzal, aki nem a tudásáért kapta/semmire nem képes ezt használni...

2011. júl. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
A nem diplomások azért pattognak, mert azt hiszik, hogy aki egyetemre jár sz@rja a pénzt, a diplomások meg azt hiszik, hogy x évet lehúztak y egyetemen, tehát övék az egész világ. Mind2 fél hibás, hiszen mind2 ócsárolja a másikat, hülyeségből. Igen, van olyan szak, ami totál felesleges, de miután szabad országban élünk ezért az embernek joga van olyan szakot választani, ami neki szimpatikus, még akkor is, ha sz@rt sem ér vele. Egy okj-s szakma pedig gyakran többet ér, mint 2, 3 diploma, így őket sem szabad lenézni. Nekem is van ismerősöm, aki egyszerűen csak nem akart még 7 évet tanulással tölteni, lett egy király szakmája és tök jó munkája van. Bár tény, hogy azért egy érettségit mindenkitől el lehet várni, de senki nem lesz műveltebb azért, mert szerzett egy diplomát.
2011. júl. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt a meddő vitát! Mindenki boldoguljon úgy az életben ahogy tud, diplomával vagy anélkül! És ha vki lenézi a diplomásokat v szakmunkásokat akkor mi van? Miért kell vele foglalkozni? A kedves kérdező is törődjön a saját tanulmányaival,karrierjével, ne azokkal akik kritizálják.


Én örülök h felvettek közgázra, mert azt tanulom ami érdekel és ha szerencsém van akkor el is tudok vele helyezkedni. Az is lehet h diploma után vmilyen szakmát tanulok, pl. a cukrászat nagyon tetszik.


Nekem az h egyetemre járhatok egy esélyt jelent, h ha elvégzem lehet jobban fogok keresni, de az is lehet h takarítani, pénztárazni fogok vele...na és? Az is munka! Örülök majd ha pályakezdőként lesz munkám! De még kaphatok az élettől olyan lehetőséget, amihez jól fog jönni a diploma és akkor utólag nem fogom bánni h 5 évet tanultam egyetemen.


22/L

2011. júl. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:

Én szakmunkásképzőbe járta,szakmát tanultam.Elkezdtem dolgozni,gyereket szültem,és sok év után estin leérettségiztem,mert sokan azt mondták,hogy ciki ha nincs érettségi.Gondoltam az én fiam egyszer ne szégyellje hogy az anyja csak munkás ember.A munkám során sokszor ért olyan kellemetlenség,hogy bár majdnem 20 év gyakorlati tapasztalat után egy frissen diplomás engem oktat ki,hogy mit hogyan kell csinálni..Megmagyarázta nekem,hogy ő diplomás,ezt tanulta,és hát csakis neki lehet igaza..Hiszen én is ezt tanultam. Gondoltam hogy engem senki nem fog lenézni,és ezentúl nekem egy diplomás se mondja,hogy "te ehhez nem értesz,mert nincs diplomád" Bizony én felnőttként megkaptam.Így elmentem egyetemere,kifizettem a tandíjat és lediplomáztam.

Van diplomám de semmivel sem érzem magam jobb embernek mint mások..Voltaképpen idővel rájöttem,hogy sok helyen nem számít hogy van vagy nincs.Az egyetemen sok diák normális volt.Senki nem verte a mellét hogy "beeee mi egyetemre járunk" Volt olyan diák aki fiatalember volt,és őszintén elmondta,hogy a második diplomáját csinálja,mert nincs kedve dolgozni,és a szülei csak akkor tartják el ha tanul..Volt aki azért volt ott mert nem vették fel oda ahová menni akart.Volt akiket a szülők kényszerítették..

Én felnőtt fejjel lediplomáztam,és nekem eddig semmi hasznot nem hozott.

Amúgy azt is észrevettem,hogy ha az ember nem vagánykodik avval,hogy "én diplomás vagyok" akkor sok esetben ki sem derül,és így nincs olyan hogy lenéznek..

Nagyon sokszor az ilyen vitát szándékosan előidézik,mert az emberek már csak a rosszat képesek látni,mert annyira megváltozott mindenki,hogy ma már csak a vita,ócsárolás az amit képesek az emberek produkálni.

Miért baj az ha valaki egy jó szakember vagy egy diplomás?? Mindkettőre szükség van.

A fiam lassan felnőtt ember lesz.Jelenleg szakmát tanul.Ha akar elmehet egyetemre támogatni fogom.Ha nem akar akkor is támogatom,mert tudom,hogy nagyon jó szakember lesz belőle,és a jég hátán is megél majd..

2011. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:

Vannak olyanok, akik nem is önszántukból mennek egyetemre, hanem a szülői kényszer hatására, erre nem gondoltatok?

Ha valakire ráeröltetik egy egyetem elvégzését, miközben annak a valakinek csupa szenvedés az egész, mégis milyen szakember lesz az illetőből? Nincsen ám minden háznál szabad akarat, meg azt tanulsz ami éppen jól esne, meg full támogatunk mindenben, meg buli ezerrel...

2011. júl. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

Felsőoktatás


Ma elsősorban


• társadalmi elismerés vásárlás

• formai kör

• társadalmi kényszer


Jó is esetben vmi hasznosat is tanul a delikvens…


De erre nincs semmi garancia…



A témában ajánlom az alábbi filmet:


College Conspiracy

http://www.youtube.com/watch?v=VpZtX32sKVE



nagyon jó!!!



PS: általában nem „támadnak”, mindössze zéró támogatást akarnak a felsőoktatásnak, ill. deregulálni akarják azt… valódi fogyasztói igényeken álló piaci alapokra akarják helyezni a felsőoktatást…

2011. júl. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

ja és elsősorban nem azok támadják a felsőoktatási rendszert akiknek nincs diplomájuk...


általában több is van nekik...


és látják, hogy az egész ebben formában ijesztően elhibázott...

2011. júl. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:
Hali,a film nincs valahol feliratosan is?
2011. júl. 12. 13:58
 39/51 anonim ***** válasza:
nincs
2011. júl. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
51%

apropó


tudtad, hogy pl. a nagy feltaláló Edison egyetlen egy osztályt sem végzett el?


(hülyének nézték szegényt, néhány hónap után véget ért az iskolai pályafutása…)


ehhez képest egész sikeres lett...


[link]



PS: a mai oktatási rendszer baja egy mondatban összefoglalható:


Nem tanít meg tanulni…


És ezt még az alábbi gondolattal lehet kiegészíteni:


A mai oktatási rendszer nem tolerálja a valódi érdeklődésen, „szenvedélyen” alapuló tanulást…


Pedig az összes sikeres ember ettől lett sikeres…


A mai oktatási rendszer:


Silány, drága „TÖMEGTERMÉK”

2011. júl. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!