Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért támadnak azok, akiknek...

Miért támadnak azok, akiknek nincsen diplomájuk? Ezzel próbálnak "egyenértékűek" lenni?

Figyelt kérdés

Miért kell állandóan szidni az egyetemeket,az oktatást a színvonalat a diploma értékét?

Midig az van,hogy a diploma semmit nem ér.Ugyanolyan okos és művelt mindenki akinek érettségije vagy van,vagy még az sem.Persze,mindenki lehet olyan okos és ügyibügyi mint egy mérnök,ahhoz neki nem kell egyetemre járni,orvoshoz sem a szomszéd nénihez járunk,ügyvédként sem a barátunk képvisel minket,ha valami gond van,ugye,hiába nagyon művelt?Valamiért az államot is szerte a világon diplomás emberek vezetik,most ne menjünk bele hogy mennyire jól vagy rosszul. A környezetünket diplomások építik,gyógyítanak,kormányoznak,gazdálkodnak,terveznek...blablabla. Nem lenne a világ világ diplomások nélkül.

Én spec mérnöki karra járok,benne vagyok a felsőoktatási rendszerben ezerrel,de állandóan megkapom,hogy felesleges mert majd én tervező mérnökként fele annyit sem fogok kapni,mint a kőműves aki felhúzza az épületeket..igen,de nélkülem nem lesz terve,ami alapján építhet.

Nem értem miért kell állandóan,beképzeltnek tartani azokat,akik tovább tanulnak.

Az ilyen embereknek kisebbségi komplexusuk van és ezzel próbálnak védekezni,vagy mi?

Ne mondjátok hogy csukott szemmel elvégzitek az egyetemet,mert akkor ez mindenkinek menne,nem lennének csúszások,kirugások,feladások.Egy normálisabb egyetemen,szerencsével és alkoholistaként senki nem fogja elérni a diplomát. Ha ennyire könnyű,akkor azok akik ennyit pattognak miért nem tanulnak? Hiszen egy csomó munkahely megköveteli!Sőt még fizetésemeléssel is jár.

És mi az hogy nem kell ennyi orvos,jogász,közgazdász,mérnök? Ha megtanulsz egy nyelvet irány külföld,ha jól tanulsz lehet bőven munkát találni az országban is.

Az egyetemisták nem nézik le azokat,akik nem járnak egyetemre.De akik nem tanulnak tovább,azoknak nagyon nagy a szájúk.


2011. júl. 12. 00:32
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
76%
Előző vagyok: még annnyit fűznék hozzá, hogy nem értem, miért kell a 2-es, 3-as tanulót felvenni egyetemre! Az oylan ne menjen egyetemre! Oda olyan menjen, aki könnyen tanul, vagy nagy a szorgalma a tanuláshoz, és van IQ-ja is. Én gürcölök azért, ogy felvegyenek az orvosira: versenyek, OKTV, nyelvvizsga, kitűnő bizonyítvány (alap!), és úgy gondolom, hogy seniki nem akar egy 2-es diplomás sebész kezei alá feküdni! Én amit csinálnék, szívesen és szívvel csinálnám, precízen. Ugyanígy lehet kőműveskedni v bolti eladónak lenni. Én azokat becsülöm, akik pontosan teszik, amit tesznek. Azokat nézem le, akik pontatlanul, igénytelenül és flegmán dolgoznak, és lehet iylen politikus is, orvos, mérnök v jogász is.
2011. júl. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
50%

ja, a diplomások vezetik a világot.. igen a diplomásainkkal szívunk mert álom világban élnek és a sok-sok milliárd nekik csak egy szám nem pedig pénz!


Odaadnák a vezetés lehetőségét a 40-50 éves átlag embereknek akkor lehet mások lennének a lehetőségek is!

2011. júl. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
Ez csak a politikusokra vonatkozik. Egy orvos annyit kap, mint egy utcaseprő. de ha ezt nem bírod megérdeni...
2011. júl. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem, meg rengeteg egyetemista, nézi le azokat akik szakmát tanulnak.:) Én nem nézem le a diplomát, büszke vagyok a nővéremre h. van neki. De magamra is büszke vagyok, h. egy nagyon keresett szakmám van, és kapkodni fognak értem a cégek:) Diploma nélkül...
2011. júl. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
51%

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:37


szia!


Nekem szólt a válaszod? Ha igen egy kicsit igazságtalannak érzem mert tudom mennyit keresnek az orvosok, részemről ha tehetem igyekszem nem a méregdrága magándokikhoz járni hanem kórházban és én részemről ott adok 3 vagy 5000 forintot... Én azon kevesek közé tartozom akik nem érzik jogosnak a hálapénz szűrését... Én részemről ne szóljon be az állam hogy az orvosomnak kifizettem hogy megmentette a gyerekem életét születésénél mert hálapénz. többet adtam mint amit a szülésért járt volna de azt sose tudom meghálálni amit tett a fiamért!


Úgy beszéltük meg ha dolgozik akkor adok ha akarok, ha én hívom be a szabadidejében akkor 80.000. Dolgozott mikor bent voltunk szülni, de azért mert a fiam körül ugráltatta az ápolókat és az egyik újszülöttes orvos helyett másikat hívatott (mindegy hogy miért mert hosszú) és őneki köszönhetem hogy a fiam ma egészséges így járt neki a pénz...

Ez az én köszönetem és nem viszek piát vagy bonbont vagy ajándékkosarat vagy akármi hasonlót... Én is megkapom a munkámban a jattot néha annyit is amennyit magáért a hajért kérek... 1000 férfi hajvágásnál adtak 1000 jattot nem is egyszer... Én se vallom be... rögtön feleződik a fizum... És az én dokim azon a hétvégén mikor szültem kb.400 ezer forintot keresett! 3 nő szült még rajtam kívül nála és az egyik csak egy 20ast adott mert neki csak gátat varrt és nem az ő orvosa volt, a másik utolsó 2 hónapban járt hozzá és 60at adott!

2011. júl. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
38%
Én csak azokat a diplomásokat utálom, akik a 20 év tanulás alatt se voltak képesek a magyar nyelv hibátlan használatára (igen, egy diplomástól elvárom a hibátlan helyesírást). A kérdés szövegében is vannak hibák, bár ez egy diplomástól már majdnem elfogadható teljesítmény.
2011. júl. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
30%

tE NEM NÉZEL LEN SENKIT? Ezzel próbálnak "egyenértékűek" lenni?


"Persze,mindenki lehet olyan okos és ügyibügyi mint egy mérnök,ahhoz neki nem kell egyetemre járni,..."

ÜGYIBÜGYI? sZERINTEM EDDIG IS VOLTAK HÁZAK MIELŐTT MÉRNÖKÖK LETTEK VOLNA... sŐT ELÉG FEJLETT CIVILIZÁCIÓ VOLT A MÉRNÖKÖK NÉLKÜL IS, EZ MÁR CSAK EGY FELESLEGES KÖR LETT HOGY MÉRNÖKHÖZ KELL ROHANGÁLNI SOK SZÁZEZRET OTT IS KIDOBNI HA VALAKI ÉPÍTENI AKAR...

100 ÉVVEL EZELŐTT IS ÉPÜLT HÁZ NEM A MEZŐN LAKTAK AZ EMBEREK SZABAD ÉG ALATT! kÍVÁNCSI VAGYOK HÁNY MÉRNÖK KELLETT EGY VÁLYOGHÁZHOZ... EGY SE! VAGY EGY TÉGLÁHOZ MENNYI KELL!!! sEMENNYI! nEM EGY ISMERŐSÖM VAN AKINEK NEM KELLETT MÉRNŐK ÉS ÉPÍTKEZETT... oKÉ, NEM HIVATALOS DE NEM IS DŐLT RÁ A HÁZ... mOST NEKEM AZRÉT NEM IS KÉNE MÉRNÖK HOGY BERAJZOLGASSA A WC-T FÜRDŐT, HÁLÓT, HOMLOKZATOT TETŐT STB...

"Nem lenne a világ világ diplomások nélkül." hOGYNE LENNE... nEM A DIPLOMÁSOK CSINÁLTÁK A FÖLDET! sŐT!


"Ha ennyire könnyű,akkor azok akik ennyit pattognak miért nem tanulnak? Hiszen egy csomó munkahely megköveteli!Sőt még fizetésemeléssel is jár."

azÉRT MERT A MUNKAHELY MEGKÖVETELI NEM AZT JELENTI HOGY KI IS FIZETI! pERSZE NEKI DIPLOMÁS KELL DE HOGY NEKEM DIPLOMÁM LEGYEN JÓ CSALÁDBA KELLETT VOLNA SZÜLETNEM ÉS NEM IDE VAGY AKKORA HITEL KELLENE HOGY MÍG MEG NEM HALOK FIZETHETEM IS...


gONDOLKOZNI MEG ÉN FOGOK!

bOCS MOST nézem hogy caps lock-kal írtam végig!

Jogász és orvos nem felesleges! Sőt! Nem állnék egy barbár ember keze alá, de most őszintén! Minek vannak bölcsészek és mérnökök!? NEM TÉGED AKARLAK BÁNTANI!!!!!! De a legfeleslegesebb munkák egyike!

2011. júl. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
46%

"Valamiért az államot is szerte a világon diplomás emberek vezetik,most ne menjünk bele hogy mennyire jól vagy rosszul."


"Nem lenne a világ világ diplomások nélkül."

DE! PONTOSAN!!!!!! Ha megemlítetted menj is bele hogy mennyire jól vagy ROSSZUL vezették a mi országunkat is a diplomás elmebetegek!!!!!


POntosan abba az irányba haladunk hogy az állam a nullán áll a sok okos diplomásunk miatt! Intelligencia szinthez kötném a diplomát és nem protekcióhoz vagy ahhoz hogy kinek mélyebb a zsebe vagy a torka!!!

2011. júl. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

A családi házakhoz építészek kellenek nem mérnökök.

Minek vannak mérnökök? Szerinted a hidakat, a felhőkarcolókat, vasúti pályákat, az utakat, alagutakat, a tömegközlekedés elmeit, a közműveket, az erőműveket, a gátakat, a járműveket, az elektromos berendezéseket (,mint például a számítógép) kik tervezik? Ha a mérnökök a legfeleslegesebbek, remélem semmi olyan eszközt nem használsz, ami nekik köszönhetőek. Gondolom vizet sem iszol, mert az sem magától kerül a csapda, olyan mennyiségben és minőségben, mint amire szükség van.


Egyébként nem értem ezt a nagy diplomások kontra nem diplomások vitát. Mindenki úgy próbál érvényesülni, ahogy szeretne és/vagy tud. Talán az embereknek a saját dolgaikkal kellene foglalkozni és nem másokat hibáztatni.

Valahogy a baráti társaságomban vegyesen vannak diplomások és nem diplomások és tudunk együtt szórakozni és nem azzal, foglalkozunk, hogy ki hány évig tanult, nem egymást ócsároljuk...

Van kőműves, asztalos, ács nagybátyám, apa hegesztőmunkás, én meg mérnök vagyok, de ez nálunk valahogy nem okoz problémát, sőt büszkék rám. (Én tisztában vagyok azzal, hogy van amihez ők jobban értenek/tudnak és van amihez én értek.)

2011. júl. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:

veled nincs is "gond" ha tényleg így van!


De ez hogy így próbálnak egyenértékűek lenni? c. mondattal nekem van!


Én is egyenlőség párti vagyok! A csövest sem nézem le, mert nem tudom miért kerülhetett oda! Ő is ember és nem különb mint én! Anno mamámmal mentünk le a metróhoz és láttunk egy embert aki a földön a saját pisijében feküdt, nagyanyám odament hozzá mert látta hogy habos a szája! cukorbeteg volt és ha a mamám nem nézi meg miért fekszik ott akkor meghalt volna! És nem csöves volt csak egy szegényesebb járókelő!


Nem értem a vitát én sem mert párom öccse fősulis, dolgozik mellette és különbnek érzi magát mindenkitől... Majd akkor beszélgethetünk vele is felnőtt témákról ha megtapasztalta az életet és rájött, hogy nem kolbászból van a kerítés...

2011. júl. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!